Дуже докладний майстер-клас Надії Тетюшкиной – чохол на подушку в техніці валяння. Зрозуміло, в осінніх тонах.
Матеріали:
- шерсть зеленого кольору 50 гр. для лицьового боку чохла;
- тканину відповідного кольору для виворітного боку;
- шерсть зеленого, червоного, жовтого, помаранчевого кольору для листя;
- трошки вовни сірого та чорного кольору;
- «волохаті» нитки коричневого кольору для стовбура дерева;
- чорно-сіра і руда букльована пряжа;
- нитки і голка;
- плівка-пупырка;
- москітна сітка;
- палиця або труба;
- вода;
- рідке мило;
- ножиці;
- блискавка;
- чорна кулька;
- щітка для валяння;
- голка для валяння №38 «зірочка».
Хід роботи
На плівку-пупырку розкладаємо шерсть оранжевого кольору. Оскільки тут використовується кардочес, то немає необхідності думати про направлення волокон в розкладці. Просто відщипуємо шматочки вовни і рівномірно розкладаємо їх.
Зверху розкладаємо невеликі шматочки різнокольорової вовни – жовтою, зеленою, червоною в довільному порядку.
Поливаємо нашу розкладку мильним розчином (пропорції мила і води 1:10).
Накриваємо плівкою (або сіткою) і обережно гладимо розкладку круговими рухами, поступово посилюємо тиск. Коли шерсть вже зчепилася, знімаємо плівку, трьом наше полотно про пупырку, можна покатати в рулоні в рулоні, поки не отримаємо щільний і гладкий повсть, з якого потім ми будемо вирізати листя. Выполаскиваем його і залишаємо сохнути.
Тепер приступимо до валянню лицьової сторони чохла. Тут використовується гребінна стрічка. Ділимо волосся на дві частини. Розкладаємо на пупырке перший шар (25 гр.) – прядки вовни викладаємо в горизонтальному напрямку, другий шар (25 гр.) – у вертикальному напрямку. У мене вийшов квадрат розміром 48×48 див.
Поливаємо мильним розчином, притираем через плівку (чи сітку), щоб шари шерсті трохи зчепилися.
Потім разом із плівкою накручуємо повсть на палицю. Фіксуємо, щоб наш рулончик не розвернувся. Катаємо в різних напрямках по 200 разів. Періодично розгортаємо і перевіряємо, чи все в порядку. Катаємо довго, поки не побачимо, що повсть став щільним, рівним і гладким. Выполаскиваем його і залишаємо сохнути.
На сухому повсті розмічаємо припуски на шви і милом малюємо дерево.
Мохнатенькой пряжею викладаємо всю поверхню дерева, фіксуємо пряжу шпильками і пришиваємо ниткою з голкою.
Тепер вирізаємо з нашого різнокольорового повсті листочки, приколює їх шпильками до дерева і пришиваємо ниткою з голкою. В процесі пришивання розташування листочків можна підкоригувати.
Тепер будемо валяти їжачка. На щітку для валяння кладемо хмарку сірої вовни і з допомогою голки формуємо тіло їжачка. Спочатку він у нас м'якенький і пухкий. Але поступово ми його ущільнюємо, він стає жорстким і гладеньким.
Пришиваємо бусинку-око і на кінчик носика приваливаем трохи чорної шерсті.
Для імітації колючок голкою для валяння приваливаем до спинки їжачка буклированную пряжу.
Для яблучка з допомогою голки валяем маленький червоний кулька, на бочок яблука додаємо трохи зеленої і жовтої вовни. Листочок і паличку можна зробити з фетру або включити. Щоб яблучко добре лежало на спинці у їжачка, один бочок можна підрізати ножицями. Яблучко пришиваємо до їжачкові.
Пришиваємо їжачка під дерево.
Беремо відповідну за кольором тканина для виворітного боку чохла і вирізаємо квадрат. Зшиваємо лицьову і виворітну частині чохла. Пришиваємо блискавку. По краю пришиваємо пов'язану з буклированных ниток рудого кольору (в два складання) ланцюжок з повітряних петель. Чохол готовий!
|