Ще одна конкурсна робота – майстер-клас “Косметичка «ЇЖАК» в техніці мокрого валяння вовни“.
Доброго дня! Сьогодні з вами Семова Юлія Валеріївна, педагог додаткової освіти Центру дитячої творчості Кам'янського району Пензенської області, і я поділюся деякими секретами створення ексклюзивної речі своїми руками.
Мені давно хотілося зробити косметичку, так як часто помада «гуляла» по сумці... Прийшла така ідея: сумочка у формі їжака.
Отже, нам знадобляться такі матеріали, як шерсть для валяння сірого кольору 50 г для основної частини та багато маленьких «хвостиків» різного кольору.
Готуємо основу з плівки, вона повинна бути на 30% більше бажаної речі.
Розстилаємо на столі пухирчатою плівку і починаємо викладати шерсть, спочатку вертикальними рядами, потім горизонтальними, щоб не було просвітів.
Просочуємо через сітку теплим мильним розчином, притискаючи роботу.
Перевертаємо роботу, взявши акуратно за бік. Заправляємо мокрою рукою на основу волокна, що виходять за кордон основи(обов'язково не менше 1 см повинно виходити, щоб не було дірок по краях.
Повторюємо викладання з іншого боку у тому ж порядку, вертикально – горизонтально, просочуємо і заправляємо краю на іншу сторону, попередньо перевернувши виріб.
Тепер час для фантазії. Розкладаємо ще один шар вовни, для цього змішуємо сіру з коричневою, білими штрихами позначаємо голки. Малюємо все, що нагадує осінь (листочки, грибочки, яблучка) на лицьовій стороні, а на зворотному тільки мордочку.
Просочуємо теплим мильним розчином і дбайливо через плівку притираем малюнок, стежимо, щоб він не зрушив. Потім більш сильними рухами трьом в обох напрямках, щоб виріб давала усадку рівномірно. Валяем поперемінно з двох сторін.
Потім виріб віджимаємо, якщо не відокремлюються волокна, а основа стала замала, пора розрізати, щоб отримати основу, робимо отвір за розміром замочка.
Приваливаем обрізаний край, щоб не обсипався, вигладжуємо краю, одягнувши на руку, щоб не було «рубців», перевертаємо дном (бачимо лапки їжачка), теж гарненько трьом.
Вивертаємо на виворіт, повторюємо весь процес тертя знову, поки шерсть не уваляется.
Готовий виріб прополіскуємо теплою водою, не викручуємо! Віджимаємо дбайливо, можна прокатати качалкою через махровий рушник. Для просушування набиваємо шматками плівки, щоб надати форму. Кладемо сушити на рушник.
На цьому можна було б і зупинитися, але поки виріб сохне, робимо невелике доповнення, так би мовити, останній штрих.
З червоної вовни формуємо невеличкі кульки, уваливая голочкою до надання потрібної форми.
Приготуємо велику голку з чорною ниткою, прошиваємо акуратно через центр рябинку, на кінці зав'язуємо вузлик, після рябинки теж робимо вузлик, щоб не рухалася.
Коли всі пари готові, з'єднуємо ниткою, зав'язуємо.
Настав час пришити замок-блискавку. Вшиваємо.
Останній штрих – закріплюємо кисть горобини у вподобаному місці. Милуємося роботою.
Використовуємо за призначенням: складаємо косметику.
Спасибі за увагу! Всім удачі!
|