У зимові морози особливо актуально, щоб ручки були в теплі. Тому вам напевно стане в нагоді майстер-клас, як зв'язати спицями подвійні рукавички (та підклад), підготовлений Вірою Пономаренко. До того ж рукавиці у Віри вийшли дуже гарні і нарядні, їх ви можете побачити на фото. Опис роботи розраховано на вік дитини: 3-4 роки, але за цим принципом можна в'язати і рукавиці великих розмірів.
ПОДВІЙНІ РУКАВИЧКИ (В'ЯЗАННЯ СПИЦЯМИ)
Хочете зв'язати дитині рукавиці, але не знаєте як? Даний майстер-клас з в'язання дитячих подвійних рукавиць допоможе знайти відповідь на поставлене питання. Підключіть свою уяву, і це вже не просто побут повсякденного життя в морозну погоду, але і відмінний презент на улюблені свята. Адже нас ще з дитинства навчають: «Найкращий подарунок зроблений своїми руками!»
- Пряжа: Moscow LAMA «Російський мотив» (100 г / 300 м, склад пряжі: 40% – вовна, 60% акрил)
- Маркер: відрізок контрастною нитки – 12 см
- Спиці: два набору панчішних спиць 2,5 мм і 3 мм
Опис
Щоб рукавиці трималися на зап'ястях і не сповзали вниз, що особливо важливо для дітей, в'язання необхідно починати з гумки. У даному прикладі використаний один з найпопулярніших варіантів – 2 осіб. п., 2 ізн.п. А щоб виріб при подальшому використанні не втратила свій товарний вигляд, гумку слід в'язати спицями меншого розміру, ніж передбачається в'язання основної частини.
На панчішні спиці діаметром 2,5 мм набрати 40 п. Рівномірно розподілити по 10 п. на кожну з чотирьох спиць і в'язати гумку 2х2 наступні 50 рядів. По мірі того, як виріб почне додавати ряд за рядом, може здатися, що на 20-му ряду вже пора б зупинитися і перейти до вив'язування долоні і великого пальця. Але оскільки представлений зразок рукавичок є подвійним (та підклад), така кількість сантиметрів гумки складеться навпіл.
Отже, через 50 рядів настала черга лицьовій гладі. Одночасно необхідно замінити спиці на 3-х міліметровий діаметр. Продовжити в'язання ще 8 рядів. У 9-му візьме свій початок великий палець.
Способи в'язання великого пальця рукавиці різноманітні. У даному майстер-класі описаний найпростіший з них. Для цього, на I-ой спиці провязать 4 лицьові петлі, ввести нитку іншого кольору (маркер) і пров'язати залишилися на спиці 6 лицьових петель.
Повернутися до пряжі основного кольору, закінчити поточний ряд лицьовими, плюс ще 28 кругових рядів (всього – 37 р. від гумки).
У наступному ряду, тобто 38-му, починаючи з I-ї спиці почати убавки по краях. При цьому на I-ої та III-їй спицях передостанню петлю перезняти на праву спицю. Пров'язати останню петлю і витягнути її через зняту (тобто 2 п. разом з нахилом вправо). А ось на II-ій і IV-ій спицях нахил повинен бути вліво, тобто першу петлю пров'язати і протягнути через другу. Таким чином, убавки робити до тих пір, поки на спицях не залишиться по дві петлі (всього: 8 п.). Нитку обрізати на відстані 5 см і затягнути залишилися петлі.Залишений пряжі знадобиться надалі для скріплення зовнішньої і внутрішньої рукавиць між собою.
Повернутися до маркера. За допомогою спиці витягнути нитку з полотна. Набрати спущені петлі на спиці. Всього: 6 п. внизу і 7 п. вгорі. По нижньому ряду підняти ще з однієї бічної петлі з кожної сторони. Їх обов'язково пров'язати в першому ж рядку схрещеними, щоб уникнути появу дірок у полотні. Отже, в'язання великого пальця здійснює на 15 петлях з 17 рядів.
Далі – убавки аналогічно верхньої частини рукавиці до останніх петель. Відміряти 5 см, відрізати нитку і стягнути петлі.
Зовнішня рукавиця готова. Настала черга «підкладали». Для цього по нижньому краю гумки набрати 40 п. таким чином, щоб крайні петлі залишилися за роботою.
Пров'язати з 8 рядів лицьової гладдю. У 9-му ряду пров'язати 6 петель ниткою іншого кольору паралельно великому пальцю на зовнішній рукавиці. Повернутися до основної пряжі. Продовжити роботу лицьовими петлями наступні 26 рядів. Всього від гумки належного вийти 35 рядів. Зробити убавки. Останні 8 петель стягнути ниткою, залишивши 5-тисантимметровый кінчик.
В'язання великого пальця внутрішньої рукавиці нічим не відрізняється від описаного раніше способу. Єдиною відмінністю буде кількість рядів, що менше на півсантиметра (всього 15 рядків).
В результаті вийшла подвійна рукавиця.
Залишеними раніше кінцями пряжі скріпити обидві частини з внутрішньої сторони і вивернути полотно. Це необхідно зробити для того, щоб дитина не мучився в подальшому при надяганні і зняття рукавиць, т. к. підклад залишиться на місці при будь-якому обставину.
Виконати праву рукавицю за прикладом лівої.
Винятком буде лише вибір спиці для в'язання великого пальця. Так, на зовнішній стороні полотна, маркер ввести спочатку IV-ої спиці. Внутрішній великий палець, відповідно, буде розташований паралельно зовнішньому. Вибір спиці в даному випадку буде залежати від початку набору петель по краю гумки.
Виконати кручений шнурок. Для цього потрібно відрізати нитку потрібної довжини. Скласти відрізок навпіл. Зафіксувати один кінець важким предметом, з іншого боку почати скручування нитки пальцями. Чим довше ви будете крутити відрізок, тим щільніше буде шнурок. Далі, знову скласти його навпіл, розправивши по довжині. Один з кінців зав'язати у вузол, щоб запобігти деформації. З допомогою гачка протягнути шнурок за лицьовими петлями на висоті 10 рядів від лицьової гладі.
Оформити кінчики помпонами.
Завершальним етапом буде аплікація на зовнішній рукавичці. Це може бути квітка, метелик, якщо дитячі рукавички призначені для дівчаток.
Мальчишечью ж пару рукавиць прикрасить сніговик або ведмідь. Все залежить від фантазії автора.
|