Уявляю Вашій увазі великий «майстер-клас» Ольги Арисеп – книгу, яка допоможе Вам створювати красиві ексклюзивні речі для себе і своїх близьких.
“У книзі Ви знайдете докладний майстер-клас за розрахунками кофти в цілому. А також метод розрахунку щільності в'язання за зразком і правила роботи за схемами малюнків спицями. Де ж взяти викрійки в'язаних виробів? У першій главі дана ксерокопія статті з книги Маргарити Максимової "Азбука в'язання" про побудові викрійки для в'язаних виробів. Побудова викрійки дається дуже докладно, крок за кроком. Освоївши методи роботи з викрійками в'язаних виробів, Ви зможете створювати ексклюзивні вироби, які сидять точно по фігурі.
Для прикладу декілька моїх робіт, пов'язаних за викройкою.
Джемпер з обкладинки:
Літнє плаття:
Жіночий костюм:
Жакет змодельований з цієї ж викрійці-основі.
Чоловічий жилет:
Ольга вже розповідала і показувала, як в'язати рукавички, шкарпетки з плетінкою і пінетки, як зшити одяг для в'язаної шапочки. Зараз ми дізнаємося, як правильно розрахувати кількість петель при в'язанні оката рукава.
“Я брала за основу «Абетку в'язання» Маргарити Максимової. У мене далеко не перше видання, перевидання 1997 р. Розрахунки постійно звіряю з викрійкою. Щоб рукав був вывязан точно по викрійці, доводиться вносити поправки в розрахунки, наведені в книзі. Для більшої точності розрахунків використовуємо 2-3 знака після коми, якщо кількість петель/рядів в сантиметрі виявилося дробовим числом.
В моєму прикладі 1 см2 = 2,3 п. х 2,7 р.
Висота оката – 16,5 див.
16,5 см х 2,7 р. = 44,55 р.
Округляємо до цілих чисел, т. к. в'язка тягнеться, то округляти краще в меншу сторону: 44 ряду.
44 : 2 = 22 кромочних
У всіх розрахунках за викрійками користуємося не кількістю рядів, а кількістю кромок. У крайковий входять лицьовій ряд і наступний за ним виворітний. Всі убавки робимо на початку ряду, тобто на початку лицьового і початку изнаночного.
Розрахунки робимо на половині викрійки, друга половина вывязывается симетрично. Ширина рукава вгорі – 124 п., половина – 62 п. Розрахунки робимо на 62 п.
За Максимової половину оката рукава ділимо на 3 рівні частини. I частина ділимо на трійки і двійки: першу половину – на трійки, другу – на двійки. II частина – на одиниці. III частина – на трійки.
Якщо так ділити петлі, у нас вийде:
62 : 3 = 20 (2)
Залишок додаємо до першої групи I частини:
Підраховуємо кількість убавок, тобто кількість кромочних:
в I групі – 9; у II – 20; у III – 6. Всього 35 (!!!). А у нас по викрійці всього 22 кромок, тобто 22 убавки, окат рукава вийде дуже величезним.
Найбільша група, що робить рукав дуже витягнутим – II. Скорочуємо її. Я вирішила, що 6 убавок у другій групі буде достатньо, т. е. II частина – 1 х 6. У нас це буде величиною постійною, всі розрахунки робимо, відштовхуючись від неї. «Зайві» 14 петель розподіляємо в I і III частини, при цьому не забуваємо зменшити кількість груп в самих частинах.
62 п. – 6 п. = 56 п.
56 п. ділимо на дві частини:
56 п. : 2 = 28 п.
Перша частина найбільша і похила, тому я збільшила її: I ч. – 29 п., II ч. – 27 п. Це не остаточно, подальші розрахунки можуть внести поправки в кількість петель в групах.
Нам необхідно ще й певну кількість убавок, друга група у нас 6 убавок, значить в I і III частинах повинно бути:
22 – 6 = 16
Визначаємо кількість петель в групах за правилом Маргарити Максимової і вносимо поправки, щоб розподілити наше кількість петель і убавок:
Звіряємо наші розрахунки із загальною кількістю петель/рядів:
18 п. + 12 п. + 6 п. + 26 п. = 62 п.
5 кр. + 5 кр. + 6 кр. + 6 кр. = 22 кр.
Тепер наносимо результати наших розрахунків на викрійку. І можна приступати до в'язання.
Приблизно так виглядає рукав з ажурним малюнком, вив'язаний за викройкою. У МК використані розрахунки іншої речі. Готовий рукав наводиться для прикладу."
Тепер ми знаємо, як правильно розрахувати окат рукава при в'язанні. Непроста це справа, виявляється.
|