Ще один покроковий майстер-клас для початківців, як в'язати пінетки спицями, підготувала для вас Ольга Арисеп. Це навіть швидше і простіше, ніж гачком, а спосіб – перевірений, бабушкін. З цього опису ви легко зможете зв'язати пінетки для новонародженого. Передаю слово Ользі.
“Ще в кінці 80-х років тепер уже минулого століття моєї мами на роботі дали подивитися журнал з в'язання 30-х років. В ньому було дуже цікаве опис в'язання пінеток на п'яти спицях. Виходить черевичок без єдиного шва, добре тримає форму. Мої діти вдома носили такі черевички до 3-х років, а мамині колеги навіть в'язали домашні тапочки собі, треба лише розрахувати петлі/лави і до підошви пришити шкіру.
Розрахунки петель і рядів даю, як було в журналі. Щоб розібратися з принципом в'язки і розміром, першу пару в'язала за описом, а потім вже пристосувалася розраховувати свої розміри.
Я в'язала пряжею LAMA BABY МАЛИШОК (шерсть мерінос – 30%, акрил 70%, 100гр./260м), спиці № 3.
Опис журналу, підбір кольорів – мій. Пінетки в'язалися для хлопчика.
Отже....... Приступаємо.
Пояснення в дужках мої.
«На 5 спицях.
Блакитні з білою обробкою.
Набрати 40 петель. Зв'язати 5 см гумки 1 х 1 у блакитну, білу смужку.
У наступному ряду в'яжемо: * 2 п. разом, 1 накид * (отвори для протягування шнурка). 3 ряду панчішної в'язкою основного кольору (лицьові петлі).
Потім виділити 12 петель і на двох спицях зв'язати верхню частину пінеток на підйом ноги. Обробним кольором 5-6 см плутанки (1 ряд: * 1 п. осіб., 1 ізн. п. *; 3 ряд: * 1 ізн. п., 1 осіб. п. *; повторювати з 1-го ряду; виворітні ряди – як дивляться петлі).
Після цього треба набрати новий ряд петель по всій ступні і розділити їх так: на п'яту – 10 петель, на носок – 10 петель і по 25 петель з обох сторін ступні (тобто боковини).
Потім в'язати по колу 5 рядів панчішної в'язкою виворітною стороною наявності (ряди виворітними петлями).
Після цього переходять на нитку оздоблювального кольору і в'яжуть 3 ряду панчішної в'язкою лицьовою стороною на обличчя (ряди лицьовими петлями).
Знову переходять на нитку основного кольору і в'яжуть ще 5 рядів панчішної в'язкою виворотом на обличчя (ряди виворітні петлі). Закінчити ряд треба близько п'яткової частини пінетки.
Після цього починають в'язати підошву.
Підошву в'яжемо лицьовими петлями (додаток моє). Починають в'язати від п'яти, де на початку і в кінці кожного ряду (тобто кожній спиці) провязывают по 2 петлі разом лицьовою, захоплюючи 1 петлю з основною спиці (від п'яти/носка) і 1 петлю з бічної спиці.
Так в'яжуть всю підошву. В кінці роботи на двох спицях залишиться по 10 петель (від п'яти і від носка). Тобто в'язка сходиться до середині підошви.
Петлі з цих двох спиць провязывают попарно.
Крайня петля з правої спиці одягається на ліву і обидві петлі провязываются разом.
Залишається 10 петель.
Закриваємо петлі.
Ось такий черевичок у нас вийшло:
Так виглядає підошва:
В отвір ажуру протягуємо шнурок.»
Такі черевички можна в'язати кольоровими із залишків пряжі з різними елементами обробки, обв'язкою з манжету, наприклад, пухнастою пряжею.
Було б дуже цікаво побачити Ваші черевички, зроблені щодо цього опису."
|