Оригінальні в'язані шкарпетки – класичний подарунок чоловікові до такого улюбленого свята, як 23 лютого. Але особливо приємний подарунок, зроблений власноруч. Ось такі теплі шкарпетки з орнаментом порадують чоловіка в будь-якому віці.
Докладний майстер-клас, як зв'язати шкарпетки з орнаментом спицями (з описом для початківців), підготувала Оксана Рибка.
Зв'язати такі шкарпетки зовсім не складно. Для цього потрібні:
- 5 однакових (шкарпеткових) спиць (йдуть в комплекті);
- пряжа вовняна 2-х кольорів (використовувалася сіра, біла та світло-сіра шерсть «Світлана»), трохи акрилової та вовняної пряжі для стопи (використовувався акрил Картопу «Кристал» і собача шерсть, так що шкарпетки ще й корисні);
- голка;
- ножиці.
Приступаючи до роботи, виміряйте обсяг ноги і довжину стопи, щоб не помилитися з розрахунками. Дані шкарпетки пов'язані на стандартну чоловічу ногу розміром 42.
Для початку з набраних 50-ти петелечек в'яжемо невелику гумку 2 х 2, чергуючи кольору: 2 ряду сірою ниткою, 2 ряди – світло-сірої і ще 4 ряди сіркою. Потім 2 ряду світло-сірої ниточкою, використовуючи лицьову гладь: (фото 2, 3).
Після цього починаємо в'язати жаккард, використовуючи цю схемку: (схема 1).
При цьому кількість петель ділимо на 2 (так як буде 2 малюнка: всередині і зовні, але можна пов'язати тільки зовні), з розрахунку, щоб між малюнками в самій широкій частині візерунка було 2 петельки. Ось що виходить: (фото 4, 5).
Коли візерунок готовий: (фото 6),
можна приступати до в'язання п'яти. Для цього в'яжемо сірою ниткою ряд лицьовій гладдю, не довязывая 12 петель. Ці 12 петель будемо в'язати вже шерстю з акрилом: (фото 7, 8).
Розподіляємо (рівномірно) всі петлі на 4-х панчішних спицях. Наступні 12 петель також в'яжемо шерстю з акрилом: (фото 9, 10).
Це буде місцем для п'яти. В'яжемо тільки ці 24 петлі: (фото 11).
Нам потрібно зв'язати 12-14 рядів: (фото 12).
Тепер виконуємо скорочення петель по схемці: (схема 2).
Виходить така п'яточка: (фото 13, 14).
Продовжуємо в'язання, використовуючи бічні петельки п'яточки: (фото 15).
Кількість петель при цьому буде більше, ніж потрібно, але це не страшно: просто виконуйте скорочення в кожному ряду, поки не вийде 48 петельок (або більше, якщо тонка пряжа). В'яжемо лицьовій гладдю на п'яти спицях: (фото 16, 17).
Коли пов'язано 28-30 рядків, можна приступати до скорочень петелечек, формуючи мисок (носок). Зменшуємо петельки на початку кожного рядка на всіх спицях: (фото 18),
поки їх не залишиться 4. Після цього нитку потрібно обрізати, а петельки стягнути: (фото 19, 20).
Тепер ниточки акуратно закладаються, а задня частина носочка зшивається: (фото 21).
Шкарпетки готові!
|