Сьогодні у майстер-класі ви знайдете опис процесу створення в'язаного комплекту для ляльки. Давайте порадуємо наших донечок і їх улюблених лялечок, зв'яжемо їм теплий комплект на зиму: конверт, шапочку і рукавички.
Нитки у мене різні, зв'язала тільки один комплект бежево-теракотовий. А ось нитки кольору календула і темно-коричневі використовую для другого комплекту другий ляльці. Бежеві і календула це Дитяча новинка, акрил, 50 гр 200 м, м'які, темно-коричневі це акрилові, загалом знайшла вдома клубочки залишки. Нитки підібрати по товщині. Спиці використовувала кругові і шкарпеткові № 3,5.
Конверт пов'язаний з рукавом реглан. Це дуже простий спосіб в'язання. Достатньо один раз зрозуміти принцип розрахунку петель і в'язати можна і ляльок, і дітям, і дорослим. В'яжемо зразок, у мене панчішна в'язка. Вимірюємо кількість петель в 1 см, у мене в 1 см 1,8 петель.Обмеряем виріз горловини. Можна зв'язати гумку щільно до шиї, можна вільніше. У моєї лялечки шия 21 див. 21 см множимо на 1,8 петлі, отримуємо 38 петель. Прошу вибачення за помилку на малюнку - я там помножила 18 на 1,8 = 38 а треба було написати 21 на 1,8 = 38.Вибачте, тільки зараз помітила.Головне множимо обхват шиї в сантиметрах на кількість петель в 1 див. Далі все просто: ділимо цю кількість на три частини: спинка, частина два рукави, частину дві полички. На круговій схемі +1 це лінії реглана, вони незмінні і у мене дорівнюють одній петлі. Ось ще один майстер-клас кофти з рукавами реглан. Подивіться, принцип один і той же: що для дитини в'яжемо, що для ляльки.
Набираємо 38 петель (разом з кромочний) на кругові спиці.
В'яжемо гумку довільної висоти, у мене 5 рядів. Жодних надбавок не робимо.
Далі я поміняла колір нитки. Переходимо на панчішну в'язку і починаємо робити додавання.Принцип надбавок при в'язанні цим методом дуже простий: надбавки роблять через ряд, тільки в особовому ряду, до і після ліній реглана. У нас чотири лінії реглана, значить в кожному особовому ряду додається по вісім петель. Петлі я додаю просто накидаючи перекрещенную петлю і все.
Виворітний ряд в'яжеться без додатків, всі виворітні петлі. Бачите, там де виконувала надбавки на виворітній стороні помітно.
Головне перші 4-6 рядів уважно стежити, чи вважати, де додавати. Далі вважати не доведеться, оскільки лінії реглана виділяються на полотні і вже з прибавками не помилишся.
Бачите, добре помітні лінії реглана - чотири лінії. Зрозуміло, де спинка, рукави і полички. По ходу в'язання можна за бажанням змінювати кольору пряжі.
Я провязала 7 см довжини без гумки.
Можна перевірити на ляльці, приклавши кофту. Кофта повинна вільно сходитися в області пахв.
Як тільки ми довязали до пахв, петлі рукавів знімаємо на нитку, а дві полички і спинку продовжуємо в'язати. Надбавок вже ніяких не робимо.
Бачите від полички переходимо до спинки, а петлі рукава скинуті на допоміжну нитку.
В'яжемо довільної довжини.
Провязав 15-17 см, полотно з'єднуємо в коло і продовжуємо в'язати. Виріз повинен бути достатнім,щоб лялечка вільно проходила в конверт.
Продовжуємо в'язати до кінчиків пальців ляльки. Мішок повинен вільно сходитися при зашиванні.
Мій конверт вийшов довжиною приблизно 30 див. Закриваємо петлі, переходимо до рукавів.
Петлі з допоміжної нитки переносимо на шкарпеткові спиці. У мене вийшло 27 петель, одну петлю я відразу скинула в області пахви = 26 петель.
В'язала 26 петель 15 рядів, змінювала колір нитки.
У 16 ряду рівномірно скоротила 6 петель, решту 20 петель в'язала гумкою 1*1 5 рядів. Далі закрила. Другий рукав зв'язала аналогічно.
Для планки по лінії вирізу набрала 40 петель.
Заздалегідь підібрала гудзики.
Вибрала бажану кількість ґудзиків і їх рівномірний положення. Місця для дірочок позначила блакитною ниткою.
Провзяала 3 ряду гумкою 1*1, далі навпаки міток блакитною ниткою виконуємо дірочки. Для цього я спочатку закрила за три петлі, а в наступному ряду ці три петлі набрала простим накидом. Після пров'язуємо ще три ряди гумкою 1*1 і закриваємо петлі.
Планка готова, знімаємо мітки.
Нижній край планки пришиваємо до кофті.
Пришиваємо гудзики, зшиваємо конверт внизу.
І хоча ти відчуваєш, що основна і найскладніша частина роботи зроблена, цей етап я завжди роблю знехотя. Слід вивернути наш виріб навиворіт і акуратно прибрати всі ниточки.
Ось так: і красиво, і дитині ці мотинки під час переодягання лялечки заважати не будуть.
Контрольна примірка.
Переходимо до шапці. Тут все просто набираємо кількість петель в обхват голови пупса, у мене 52 петлі з кромочний.
В'яжемо гумкою 5 рядів, далі міняємо колір за бажанням, продовжуємо в'язати без надбавок.
В'яжемо полотно приблизно 8 див.
Можна приміряти на ляльці. Шапка доходить до потилиці. Починаємо зменшувати. Метод зменшення як при в'язанні носка.
50 петель ділимо на три частини: 17 одна боковина, 16 серединка, 17 друга боковина і дві кромочні. Петлі пров'язуємо однієї боковини, 15 петель середини, а 16 наступну петлю і пров'язуємо разом лицьовою.
В'язання повертаємо навиворіт, першу знімаємо, далі знову до 16 петлі.
16 наступну петлю і пров'язуємо разом вже виворітного.
Знову повертаємо полотно на іншу сторону. Продовжуємо таким чином в'язати.
Ближче до шиї слід скоротити кількість середніх петель з 16 до 10 петель. Для цього за пару сантиметрів до закінчення в'язання робимо в середині убавки на початку і в кінці в'язання.Спочатку скоротимо до 14 петель, потім 12, і третій раз до 10 петель. Крім того також продовжуємо робити убавки на боковинах.
В результаті ми скоротили боковини, а 10 петель середини просто закриваємо.
Шапочка сидить ідеально.
З одного боку шапочки за допомогою гачка прив'язуємо смужку з 10-14 петель, пров'язуємо стовпчики з накидом, для гудзички набираємо не три петлі підйому, а шість.
Помпони, думаю, все вміють робити. Спеціально показую нехитрий пристрій за допомогою якого можна швидко і красиво розпушити помпончики. Це маленька штучка, придумана розумними китайцями, призначена для очищення від гребінця волосся.
Перевіряємо підходить застібка.
Переходимо до варежкам. У лялечки ручка маленька, пальці розчепірені, пальчик ми вив'язувати не будемо, зв'яжемо подобу мішечка. Я набрала 20 петель, розподілила на 4 спиці.
В'яжемо 9-10 рядів гумкою 1*1.
Далі на кожній спиці зменшуємо по дві петлі. Залишилися петлі стягаємо ниткою.