Звичайно ж, самим практичним місцем для зберігання ювелірних виробів є скринька. Ще зручніше, якщо вона розділена на секції, де окремо можна зберігати їх різні види – сережки з сережками, намисто з намистом, кільця – з кільцями. Але часом їх так багато, що без додаткової скриньки просто не обійтися. Особливо це стосується дрібних прикрас (кілець, сережок), які часто люблять губитися серед інших ювелірних виробів. Майстер-клас з в'язання підготувала Олена Мингалеева.
СКРИНЬКА В'ЯЗАНА ГАЧКОМ "ЯБЛУКО"
Для в'язання скриньки «Яблучко» нам знадобиться:
1) Пряжа середньої товщини зеленого кольору;
2) Пряжа «Ірис» темно-зеленого кольору;
3) Гачок №1;
4) Пряжа «Джинс» чорного кольору;
5) Голка з ниткою;
6) Ножиці.
Набираємо на гачок ланцюжок з 4 повітряних петель з пряжі світло-зеленого кольору. Перший і другий ряди в'яжемо стовпчиками без накиду, причому в кожну петлю попереднього ряду в'яжемо по одному додатку, тобто в одній петлі має бути два стовпчики без накиду.
Наступні ряди в'яжемо також стовпчиками без накиду, але додавання робимо вже не в кожну петлю. З кожним рядом проміжок між прибавлениями збільшуємо, чим далі ряд, тим більше проміжок. Наприклад, у третьому ряду додавання пров'язуємо через 2 петлі, в четвертому – через чотири і так далі. В'яжемо таким чином ще 3-4 ряди.
Після того, як провязали ці ряди, зменшення робити перестаємо і один ряд пров'язуємо просто стовпчиками без накиду. Це дозволить в'язання трохи загнутися по краях і поступово набувати форму кулі.
Потім продовжуємо плести стовпчики без накиду по колу, у кожному ряду роблячи по 2 додатки, щоб в'язання розширювалася догори. Пров'язуємо так 4-5 рядів. Вийде виріб, що нагадує чашу.
Таких «чаш» в'яжемо 2 штуки. Їх діаметри обов'язково повинні збігатися.
Тепер прикладаємо дві деталі яблука так, щоб їх виворітні боку були звернені один до одного і пров'язуємо по їх краях 5 стовпчиків без накиду, пров'язуючи ці деталі разом.
В результаті у вас вийде ось така куля.
Тепер відрізаємо від клубка чорної пряжі «Джинс» нитка приблизно 0,3 метра завдовжки і закріплюємо її з виворітного боку верхньої деталі яблука. Витягуємо нитку на лицьову сторону по центру деталі. Пров'язуємо 10-12 повітряних петель.
За провязанной ланцюжку в'яжемо 10-12 стовпчиків без накиду.
Закріплюємо «живець» яблука до вершини, простягнувши залишки пряжі на виворітну сторону і зав'язавши вузлик.
Щоб зв'язати пелюстка, пряжу «Ірис» складаємо удвічі, а потім пров'язуємо 13 повітряних петель.
Першу сторону листочка в'яжемо за такою схемою: 1 з'єднувальний стовпчик, 2 стовпчика без накиду, 2 стовпчики з накидом, 3 стовпчики з двома накидами, 2 стовпчики з накидом, 2 стовпчика без накиду, 1 з'єднувальний стовпчик.
Далі переходимо на протилежний бік ланцюжка, пров'язуючи на кінці 3 стовпчика без накиду в одну петлю, а потім на цій стороні точно так само в'яжемо і другу частину листочка. В кінці нитку і витягуємо ховаємо її на виворітній стороні листочка.
Пришиваємо листочок до черешку. В'язана шкатулка для прикрас готова.
|