Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Вязання на спицях
Попередні зауваження
Для циліндричного вязанья (панчохи, шкарпетки, рукавички, подвійні кашне) потрібні п'ять спиць; для прямого (хустки, шалі, шарфи, кофти) - дві великі з шишечкою або спіральним заокругленням на одному кінці. Нитки вживаються ті ж, що і при в'язання гачком.
Основа. Починаємо в'язати так, як показано на рисунку 43. Тримаючи дві спиці в правій руці, навішуємо на їх кінці складений удвічі кінець нитки (літера а). Накидаємо нитку на великий і вказівний пальці лівої руки (літера б) і, протягнувши кінці спиць під нитку між пальцями, знімаємо її (літера в); в результаті виходить петля (буква р). Потягнувши лівою рукою нитку, ми затягуємо цю першу петлю. Повторюючи ті ж дії, пров'язуємо другу, третю, четверту петлю і так далі - до бажаного числа петель.Після цього одну з спиць обережно висмикуємо (літера д), а на решті другої спиці залишаємо петлі основи. Вони не повинні бути тугими, так як при провязывании доведеться піддягати петлі спицею.
Вив'язування. Переклавши спицю з основою з правої в ліву руку, перекинувши потім нитку через вказівний палець, як показано на рисунку 44 під літерою а, беремо великим і вказівним пальцями правої руки другу спицю і починаємо вив'язувати другий ряд. При цьому кожна нова петля вже сідає не на ліву, а на праву спицю. Значить, вся пов'язана річ поступово переходить з лівої в праву руку.Після другого ряду знову перекладаємо в ліву руку і починаємо третій ряд і так далі.Якщо ж в'язка циліндрична, то такого перекладання не потрібно, так як всі петлі основи ми розподіляємо на чотири спиці і кладемо їх у ліву руку, а провязування виробляємо на п'яту, яку тримаємо в правій руці. Як тільки ця п'ята заповниться, так звільниться перша, значить, ми її беремо в праву руку і продовжуємо в'язати. При такому круговому в'язання вже немає необхідності підраховувати кількість петель. Тоді вважаються ряди.
Самий процес вив'язування петель простежимо по малюнку. Тримаючи основу на спиці в лівій руці (літера а), вводимо кінець правої спиці в першу петлю (літера б), захоплюємо нитку на пальці лівої руки і витягуємо її на себе (літера в). При цьому вказівним пальцем правої руки підштовхуємо кінець лівої спиці, щоб перша петля зіскочила з неї (буква р). Вона тепер виявляється провязанной на першу петлю правій спиці (літера д). Таким же порядком знімаємо і пров'язуємо другу, третю петлі і т. д.
В'язання на спицях, подібно в'язанні гачком, може бути різного візерунка: платочная, панчішна, гумка, шахматка, джгутик, хрест, змійка, мережка, ажур і інші. Найпростіша - платочная. Це пряме полотно, послідовне провязування петлі за петлею пояснених вище способом. Якщо в'яжемо на двох спицях, то, дійшовши до кінця полотна, повертаємо полотно і продовжуємо другий ряд петель у зворотному напрямку. Тому виходить один ряд лицьовій в'язки, другий - виворітного, третій - знову лицьовій і так далі. Якщо ж в'яжемо на п'яти спицях по колу, то виходить панчішна в'язка, тобтоодна сторона вся лицьова, інша - виворітна.
Але ми можемо і змінювати візерунок шляхом різного підходу до петлі. Якщо, наприклад, будемо захоплювати нитку і пропхати її крізь петлю не на себе, а від себе, то замість лицьовій в'язки отримаємо виворітну. Тому якщо будемо правильно чергувати, наприклад, три петлі на себе і три петлі - від себе, то лицьова в'язка буде чергуватися з виворітного, а тому візерунок вийде звивистий.І коли ми витримаємо це чергування з ряду в ряд, то в результаті утворюється гумка.
Таким чином, ми вже володіємо трьома видами в'язки: лицьовим, виворітнім і резинкою. Отже, можемо приступити до вязанью речей.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 752
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|