Нещодавно я отримала цікавий лист від Елаковой Ираиды Сергіївни, яка мешкає в місті Стрежевой Томської області. До листа додавалися фото вишивки стрічками, в тому числі і з принту, з якими я хочу познайомити і вас. З самою технікою вишивки стрічками я знайома поверхнево (бачила на виставці), можливо і ви вже випробували цей вид рукоділля.
Але подивіться, як цікаво виглядає вишивка на роздрукованих малюнках:
Про історію та основні прийоми вишивки стрічками можна подивитися на відео:
А ось що розповіла Іраїда Сергіївна про спосіб вишивки стрічками на готових рисунках:
“Як ви правильно зрозуміли, це дійсно малюнок на тканині, чи по іншому це називають – принт. Я для цих цілей по інтернету шукаю листівки, які мене не залишають байдужими... у фотоательє мені наносять їх на тканину, а я вже потім їх вишиваю... Тут різна техніка... робиш, що душі завгодно.. і стрічки, і гладінь, і бісер. В інтернеті це останнім часом називають "вишивка по принту" або "вишивка 3D". Надрукований малюнок як би створює фон вишивки.
Містечко у нас маленький, всього 45 тисяч населення, ну і, природно, магазинів для рукодільниць мало, а точніше всього один. Тому доводиться викручуватися самим. Наш відділ соц.захисту, виділив місце (кімнату яку ми називаємо соцгостинной), де ми можемо збиратися і вчиться того, що можна зробити своїми руками, а це і плетіння бісером, вишивка стрічками, в'язання і гільйошування (випалювання по тканині). Ось ми щонеділі взимку там і збираємося, (влітку у нас канікули, тому що у всіх дачі та городи). Вік в основному від 50 до 80.Час від часу там же ( в соцзахисту) влаштовуємо виставки тих робіт, які зробили за цей період. Вчимося і вчимо, а вчителі ми самі: хто що вміє, той вчить інших.
Заводила у нас Ірина Миколаївна Бородіна, яка нас усіх там почала збирати (вона всіх бажаючих навчає бісероплетінню та в'язання, вона на фото в чорній сукні), я вчу вишивати стрічками і робити квіти з тканини, Зоя Іванівна у нас майстер за гильошированию.
Принти (малюнки на тканині для вишивання стрічками) можна, звичайно, купити і в магазинах, але до нас вони ще не дійшли. До того ж, не кожен пенсіонер може собі це дозволити, тому я викрутилася таким ось способом. Знайшла малюнки, які мені сподобалися і ... віднесла разом з тканиною у фотоательє, де мені і надрукували їх на тканину."
По-моєму, це дуже вдале рішення, навіть краще, ніж покупка шаблонних заготовок. Такий спосіб дозволяє вишити будь-який вподобаний сюжет і навіть додавати в роботу улюблені фотографії.
І ще кілька робіт Ираиды Сергіївни з бісероплетіння,
гильошированию,
і дві роботи кольє з штучних квітів:
А це – впізнаєте? – квітка в техніці канзаші, за якої у нас вже є майстер-класи.
Ось такі майстрині-рукодільниці живуть в місті Стрежевой. Єдине, чого не вистачає їх клубу за інтересами – назви, як у “Світлиці“, правда?
|