Середа, 08.01.2025, 03:25
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Вироби з соломки

Влітку багатьом з вас, ймовірно, доводилося подорожувати, бувати в колгоспі, брати участь в збиранні врожаю. І звичайно, ви помічали, як красиві стебла жита, вівса, пшениці. Ростуть вони прямо, гордо піднявши колоски або мітелочки. А за кольором вони бувають від жовто-зеленого до золотистого або навіть рожевого.

Подбати про матеріалі - соломці - необхідно ще влітку. Збираючи, намагайтеся бути акуратними: не топчіть посіви, не приносьте шкоди господарству. Соломку збирайте по краю поля, на узбіччях; відбираючи тільки прямі красиві стеблинки. Не зламайте їх, інакше вони не годяться для роботи. Користуйтеся ножицями, підрізаючи стеблинка біля самої землі. Після цього зберіть їх в маленькі снопики - так вони довго зберігається в сухому місці.

Стебла жита краще збирати під час цвітіння - тоді вони еластичні і мають гарний жовто-зелений відтінок. Ближче до дозрівання з'являється більше золотистого кольору. Стеблинки пшениці і вівса збирають перед збиранням.

Як підготувати соломку до роботи? По-перше, наріжте стеблинки по місцях зчленувань. Ви, напевно, помітили, що стебло складається як би з окремих частин, що мають характерні перегородки. Потім зніміть зі стебла оболонку. Це своєрідні листки злакових рослин. Цю роботу виконуйте акуратно, не допускаючи пошкодження і перегину стеблинки. Після цього їх потрібно зварити у воді. У велику каструлю налийте води, щоб вона покрила підготовлену соломку. Покладіть у воду питну соду (1 столова ложка на літр води) і кип'ятіть 30 хвилин.

Потім, виймаючи по одній, пропрасуйте їх, поки вони ще теплі, праскою. Але перед цим необхідно виконати ще одну операцію - розрізати соломинку уздовж, розправити її в стрічку, а потім пропрасувати праскою. Цю роботу краще виконувати з помічником. Один розрізає соломку, інший гладить. Пропрасувавши її з двох сторін, отримаєте смужку шириною близько 1 див. Такою вона і залишиться - не згорнеться. Випрасувана соломка набуває красивий блиск, жовтого, зеленого, золотого відтінку. Якщо гладити праскою більш тривалий час, то виходять більш темні, навіть коричневі, кольору.Важливо цю роботу виконати відразу, не залишаючи стебла у воді. Не гладяться тільки дуже тонкі стеблинки. Але їх теж можна де-небудь використовувати. Таким чином підготовлена соломка може зберігатися дуже довго, і користуватися нею можна буде у міру потреби.

Соломинку можна наклеїти на папір, картон, тканину - в залежності від придуманого рукоділля. Більше всього підходить клей «Момент-1», Ту-15-1268-8. Якщо соломкою потрібно закрити великі площі, намагайтеся її так укладати одну до іншої, щоб не видно було основа, на яку клеете. Слідкуйте за рівними обрізами у соломки - це дозволить акуратно виконувати різні деталі у вироби. Після приклеювання це місце потрібно притиснути, поклавши на деякий час вантаж.

Для того щоб картини або панно можна було повісити на стіні, треба зі зворотної сторони .у верхній частині підклеїти петельку з 5-сантиметрової мотузки або стрічки. Щоб вона міцніше трималася, кінці петельки зверху заклейте маленькими (2Х2 см) квадратиками паперу.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.