Статистика |
---|
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
|
Виготовлення сітковим способом
Здавна мережу використовувалася як знаряддя лову риби та тварин. Але з часом жінки навчилися прикрашати своє житло виробами з мереж. На їх основі створювали гарні фіранки, серветки і т. п. Правда, останнім часом, за винятком віконних завіс, такі вироби усе рідше зустрічаються в нашому інтер'єрі. А шкода, адже це скромна прикраса нескладно у виготовленні.
Для плетіння мережі необхідні спеціальні інструменти - голка і паличка (рис. 1). Голка може бути з металу або з дерева, з яких дерев'яна краще для плетіння великих мереж, а металева - для декоративних виробів. Вона повинна бути круглою, як спиця, лише кінці її розплющені і прорізані. На одному з кінців - отвір, крізь яке протягується кінець нитки і зав'язується вузлом. Далі нитка намотується на прорізані у вигляді вилки кінці голки.
Таку голку легко зробить будь-слюсар з металевих відходів. Добре, якщо у вас буде кілька голок різних діаметрів (20 - 25 см). Вони потрібні для виготовлення дрібної і крупної мережі.
Паличку для плетіння мережі можна зробити з твердого дерева, довжина якої 20 - 30 див. Вона буває круглою або плоскою, важливо, щоб не було гострих граней, які можуть пошкодити нитку і не дозволять легко зняти паличку з осередку. Паличок також повинно бути кілька, різних по ширині. Від ширини паличок залежить розмір осередків. Мережа виходить красивіше, якщо плететься на плоских паличках. В цьому випадку лягають рівніше візерунки та сторони осередків завжди рівні. Якщо мережа плететься з дуже тонких ниток з маленькими отворами, то замість палички можна використовувати тонку в'язальну спицю.У цьому випадку і голка для плетіння має бути тонкою.
Крім того, буде потрібно пристрій, на якому потрібно закріпити мережу. Це може бути закріплений на столі штир, цвях або шуруп, можна використовувати в якості опори і спинку стільця, накинувши на неї петлю мережі і потягнувши, можна зручно плести.
Нитки для роботи підбираються в залежності від того, яка передбачається сітка. Для декоративних з маленькими отворами - тонкі, і навпаки. Єдина вимога - це щоб вони були рівними і однаково скручені. Тоді легше в'язати вузли, сітка виглядає красивіше, та працювати з такими нитками набагато зручніше.
Для декоративних сіток підійдуть лляні, бавовняні, вовняні та синтетичні нитки. Майже з будь-яких ниток можна плести сітку, але найкрасивішими виглядають виготовлені з лляних ниток. Плести можна з дуже тонких - котушкових ниток № 10, 20, 30.
Перш ніж почати плести сітки, на голку треба намотати нитки, але небагато, інакше голка не буде проходити крізь комірку. Підготувавши голку до роботи, вільний кінець нитки прив'язуємо до допоміжної петлі (її довжина 1 - 2 см), яка виготовляється з міцної нитки або шпагату. Така петля закріплюється на штир, цвях або спинку стільця.
Прив'язавши нитка плетіння до допоміжної петлі, голка береться в праву руку, а паличка в ліву.Паличка горизонтально тримається трьома пальцями лівої руки (великим, вказівним і безіменним).Нитка в правій руці накладається поверх палички і обмотується навколо другого, третього і четвертого пальців лівої руки (рис. 2а). Потім знизу нитка піднімається догори так, щоб оперезати зазначені пальці, перекидається на ліву сторону і притискається до палички великим пальцем лівої руки.
Потім нитку знову перекладається вправо, до низу палички (рис. 2б). Голка зліва проводиться крізь петлю, яка утворилася завдяки першому дії, опоясує паличку і третій і четвертий пальці. Потім голка проштовхується вперед, просовується крізь допоміжну петлю (рис. 2в). Голка з ниткою через паличку тягнеться вниз до тих пір, поки нитка не натягується і не чіпляється за мізинець (рис. 2г).Тепер нитка в тому ж напрямку тягнеться далі, звільняється великий палець, а потім третій і четвертий (рис. 2д). Натягуючи нитку, паличку треба підтягнути до допоміжної петлі.Щоб комірки сітки були однаковими і не розпускалися, нитка вказівним пальцем притискається до палички. Так затягується петля, із зменшенням якої забирається і мізинець (рис. 2е). Нитку слід тягнути не поспішаючи, щоб вона не плуталася і осередки були одного розміру. Так утворюється вузол, який вказівним пальцем лівої руки знизу дотримується до тих пір, поки не затягнеться, а потім цей палець перекладається на верхній край палички.
У першому ряду плетемо дві клітинки, паличка висмикується, а плетіння перевертається так, щоб остання клітинка опинилася зліва. Після цього починаємо плести другий ряд і наступні. Але при плетінні їх голка проходить вже не крізь допоміжну петлю, а крізь осередки попереднього ряду (рис.2ж). Кожний ряд плететься зліва направо до тих пір, поки не буде готова сітка потрібного розміру.
За описом може здатися, що плетіння сітки - дуже складний процес. Але це лише з першого погляду.Заняття це нескладна і дуже захоплююче. Спочатку постарайтеся уважно вчитатися в текст, зрозуміти його, а потім переходьте до практики, потренуйтеся до тих пір, поки руки у вас не почнуть рухатися автоматично.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 596
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|