Сьогодні ми з вами приготуємо, так званий, "Ежиковый мохер". Всім любителькам їжачків і майстриням з виготовлення іграшок-звіряток, думаю, відомо, що будь-який поважаючий себе Їжачок повинен мати реалістичну спинку з голочками. Звичайно, ви можете придбати готовий "правильний" ежиковый мохер, але завдяки тому, що мені він так і не попався (може не там шукала), з'явилася ідея створити цей невеликий майстер-клас і поділитися своїм способом по створенню ежиковой спинки в домашніх умовах.
Так, звичайно, можна скористатися звичайним штучним хутром темного кольору, або плюшем, але цей матеріал навряд чи передасть реалістичність поверхні ежиковой спинки.Отже, всім, кому цікаво, як же зробити "ежиковый мохер" в домашніх умовах, уявляю даний урок.
Що нам знадобиться:
1) Будь-штучне хутро на трикотажній основі з висотою ворсу 9-10 мм.
У мене, зокрема, штучна нерпа.
Про розмір шматка не говоримо, бо розуміємо, що розмір шматочка залежить від розміру вашого майбутнього їжачка і його вгодованості. Найрозумніше буде взяти невеликий пробний клаптик для "не шкода зіпсувати".
2) Клей ПВА (самий звичайний);
3) Зубна щітка (непотрібна);
4) Гребінець з частими зубами;
5) Фарба акрилова біла;
6) Невелика ємність;
7) скатертина Поліетиленова або шматок поліетилену.
Отже, беремо клей ПВА, у пропорції 3/1 змішуємо з теплою водою, добре перемішуємо розчин до однорідності.
Шматок хутра розкладаємо на рівній поверхні, вкритої поліетиленом. Акуратно маку суху зубну щітку в розчин ПВА і рівномірно наносимо на хутро за напрямом "зростання" ворсу, ретельно прочісуючи поверхню. Тобто клей повинен не тільки покрити поверхню, але і просочити ворс по всій висоті. Проходимо щіткою кілька разів по всій поверхні хутра. Коли поверхня хутра повністю і ретельно оброблена розчином ПВА, даємо їй трохи підсохнути.
Тут важливо пам'ятати, що хутро ні в якому разі не повинен пересихати! Поверхня повинна залишатися вологою, але не мокрою і не можна допустити склеювання ворсинок. Просто залиште хутро при кімнатній температурі на 5-7 хв.
Після цього беремо гребінець і прочісуємо наш хутро "проти шести". Зуби гребінця повинні проникати в ворс глибоко, до самого трикотажного підстави. Не боїмося і не шкодуємо хутро, а ретельно прочісуємо ворс "проти ворсу", як би піднімаючи його. При цьому виходять склеєні невеликі пучки ворсу, що нагадують колючки ежиковой спинки. Повторюємо процедуру кілька разів, щоб домогтися однорідності і рівномірності поверхні.
Тепер акуратно, щоб не прим'яти поки ще вологі ворсинки, переміщаємо хутро в більш теплу обстановку для просушування. У мене він сох просто на батареї. :) Сушимо! Перевірити "готовність" можна на дотик: добре просушений хутро має склеєні пучки ворсу, що імітують голки їжачка, "голочки" не повинні розклеюватися і при торканні колотися.
Тепер найголовніше! Щоб наш проклеєний хутро перетворився у бажаний "ежиковый мохер", нам потрібно попрацювати над реалістичністю голочок. Для цього знову беремо зубну щітку, ретельно промиту від клею, і маку її в білу акрилову фарбу. Набираємо фарбу на щітку в достатній кількості, але без надлишків, т. е змочуємо тільки щетину. По самому верху "голочок", рівномірно профарбовують хутро фарбою. Важливо, щоб фарба лягла рівномірно по самих кінчиків склеєних ворсинок і надала мальовничість майбутньої ежиковой спинці.
Наш ежиковый мохер готовий! Тепер йому залишається трохи підсохнути і тихенько дочекатися того їжачка, спинку якого він прикрасить!
|