Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Верхнє плаття
Попередні зауваження
Тут ми повинні познайомитися з виконанням верхніх речей. Якщо при шиття білизни допускається деяка неточність у розкрої і відступу від зазначених способів шиття, сукня, спідниця, кофта вимагають дотримання великої точності і уважності, щоб річ «сиділа» акуратно, добре. Невеликий перекіс, зайва виїмка, невдало закладена складка, навіть не на місці пришита ґудзик можуть зіпсувати весь вигляд. Тому привчитися до точності треба з перших і найбільш простих речей. Досвід приходить з практикою.Систематичність занять - дуже істотна обставина, про яку ніколи не слід забувати.
Кожна дівчинка повинна навчитися шити, щоб обслуговувати хоча б себе і свою майбутню сім'ю.Зрозуміло, заняття шиттям не повинно йти на шкоду навчальної роботи учнів, зовсім не потрібно щодня просиджувати цілими вечорами над рукоділлям, однак не можна закидати цього заняття на багато педель. Всяке вчення вимагає регулярності. Мінімум вправ, який дано в нашій книзі, повинен послужити фундаментом для подальшої самостійної роботи над власним вдосконаленням.
Поряд з практичними прикладами ми спробуємо дати основні теоретичні вказівки з крою та шиття.Сподіваємося, що вони будуть недаремні і для тих, хто вже вміє шити, але бажає удосконалюватися.Починаємо з найбільш легко здійсненних дитячих речей, з тим щоб закінчити найбільш складними. При цьому слід пам'ятати, що нами дані в цьому розділі лише приклади, тільки зразки. Всякий, хто добре засвоїть виконання цих прикладів, зуміє кроїти і шити та інші речі, спочатку схожі на наведені зразки, а потім і зовсім відмінні від них.Наша порада - не зупинятися на досягнутому, а весь час прагнути до вдосконалення, щоб досягти справжнього мистецтва.
Верхнє плаття потребує значно більше роботи, ніж білизна. Для білизни в більшості випадків достатньо виміряти довжину і окружність. Для сукні потрібна повна мірка: у неї входить цілий ряд даних про постать, про зростання, про посадку, про повноту, про форму плечей, про довжині і пропорційності рук. Потрібен точний креслення, кілька викрійок; потрібна уважна примірки; потрібні різні прийоми шиття.
Щоб в процесі вивчення складних речей нам не затримуватися на поясненні різних швів, складок, бантовок, петель, ми тут, у вступній частині, розглянемо основні типи цих необхідних допоміжних елементів шиття.
Обробка швів
Основний шов - це рядок. Але дуже часто доводиться користуватися комбінуванням декількох швів відразу і виробляти додаткові прийоми зміцнення.
Наприклад, ми прострочили з'єднання двох частин сукні. Але цього виявляється недостатньо: матерія «сипка», і якщо залишити так, то краї біля швів обсипаючи, вийде розрив. Зміцнення подібної рядки виробляємо такими шляхами: обшивкою, обметуванням або підрізуванням. Обшивку виробляємо швом через край, обметування - петельним швом, а для таких тонких тканин, де не хочеться потовщувати сходинку додатковими швами (шовк, тонка шерсть), робимо зигзагоподібний підрізування підігнутих країв. Вона не дозволяє тканини обсипатися.Іноді краї зміцнюються косою бейко, яку ми застосовували, наприклад, при шитті бюстгальтера. На малюнку 80 наведені всі ці чотири види зміцнення крайових швів: а - крайової, б - петельний, - підрізка зубцями, р - бейка. Бейка часто робиться з вузькою косою смужки (близько 1 см шириною) перкалю. Щоб додати їй вид акуратний і стійкий, краї її підрізають, підгинаються і застрачиваются з обох боків.
Збірки
Дуже часто при шиття верхнього сукні доводиться робити збірки, т. е. з допомогою спеціального шва морщити тканина, надаючи їй пишність, «легкість». Складання розрізняються двох видів: прості та з головкою.
Проста збірка може бути зроблена на одній нитці, тобто тканина стискається дрібними зморшками і прошивається поблизу краю швом вперед голку, як показано на малюнку 80 під літерою д. Цей шов проходить на відстані приблизно 1 см від краю. Але частіше таку збірку для більшої пишності і стійкості, щоб тканина не збивалася в одну сторону, роблять на двох нитках, тобто на деякій відстані від першого шва прокладають другий раз швом вперед голку (літера е). Після того як матерію сосборили, край її приметывается, підводиться під пояс і знову прострачивается.
Збірка з головкою показана під літерою ж. Це робиться так: загинаємо попередньо край тканини на 2 см і починаємо збирати (сбаривать) на нитку; притому намагаємося складання робити як можна дрібніше і рівніше, тому що збірка з головкою зазвичай пришивається зверху, прямо на верхню тканину, а не вшивається всередину, під неї. Збірка з головкою тому іноді робиться хвилястою, у вигляді фестончиков (літера з). Виконується вона так само, але при прошиванні швом вперед голку ми збираємо на нитку нашу тканину не по прямій лінії, а рівномірними хвилями. В такому вигляді вона і пристрочує.В результаті виходять не прості збірки, а хвилеподібні, надають більшу пишність.
Складки
Складки нагадують складання, тільки вони більші і точніше за своїми формами. Складки розрізняються: невеликі і великі, часті, дрібні і глибокі. Все це залежить від розташування, від глибини закладення в складку і від відстані між складками. Але, крім того, складки розрізняються і за формою. На рисунку 81 ми бачимо складки різної форми: під літерою а - складки, що спрямовані в одну сторону, вони називаються односторонніми; під літерою б - спрямовані назустріч одна одній, ці називаються зустрічними;під літерою в - спрямовані в протилежні сторони (подібно банту), і називаються вони бантовими або бантовкой. Бантовками може бути і подвійний, коли слідом за першим бантом закладаються ще дві складки, продовжують цей бант. При цьому треба зауважити, що якщо на лицьовій стороні матерія складена зустрічною складкою, то на виворітній вона виявиться бантовкой, і навпаки.
Складки іноді прострачиваются у своїй верхній частині, а іноді просто закладаються і міцніють строчкою по верхній тканини.
Зазвичай складки бувають різними за глибиною: як правило, верхній (закладений в шов у талії) край складки більш глибокий, ніж нижній, приблизно в півтора-два рази.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 638
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|