Первісна повітряна петля. В'язати можна гачком і спицями. Матеріалом для вязанья можуть служити паперові, вовняні або шовкові нитки різної товщини. Тому гачки бувають теж різної товщини.На малюнку 35 зображений гачок (1 - ручка, 2 - голка, 3 - борідка). На тому ж рисунку показано, як потрібно тримати гачок. Чим вільніше, без напруги будемо тримати і рухати пальцями, тим довше вони не втомляться і тим рівніше буде виконуватися полотно.
Беремо нитку великим і вказівним пальцями лівої руки так, щоб вона переважують через середній суглоб вказівного, заходила під середній і виходила з долоні між середнім і безіменним (рис. 35 а) до клубкові. Підводимо гачок під нитку борідкою вниз, повертаємо в напрямку, вказаному стрілкою.Виходить петля, яка зображена під літерою б. Не виймаючи гачка з цієї петлі, підводимо борідку під нитку, як показано під буквою в, і, зачепивши нитку, втягуємо її в петлю. Петля з гачка затягується таким чином на новій, тільки що витягнутої петлі (буква р).Це і є первісна повітряна петля. Вона повинна бути не занадто туго затягнутої і не надто довгою.
Шнурочок. Шнурочок (або ланцюг) виходить, коли ми, зробивши первісну повітряну петлю, не знімаємо її з гачка, а продовжуємо вив'язування все нових і нових петель. Цей процес показаний послідовно на малюнку 36 під літерами а, б, в, г, аж до отримання цілого шнурка, зображеного під літерою д.
Перш ніж приступити до вязанью речей, треба потренуватися на шнурочку. Постараємося досягти такого вміння робити повітряні петлі, щоб вони накидывались одна за одною автоматично, без напруги.
На шнурочку можна засновувати різні види в'язання: жмутик, гумку, сітку, кущик, шахматку, ажур, путанку та ін.
Деякі з цих видів ми розглянемо і вивчимо на практиці по мірі їх застосування для вив'язування корисних речей. Довжина шнурочки - це ширина полотна, яке нам потрібно зв'язати.
Щоб перейти до другого ряду, ми повертаємо шнурочок так, що остання петля стає першою, і на ній будуємо петлю завороту, тобто таку петлю, яка служить початком другого ряду (рис. 37). Під літерою а вона показана на гачку.
Жмутик виходить з стовпчиків. Гачок проникає в передостанню петлю шнурка, борідкою підхоплює нитку, втягує її у вигляді петлі, як це видно під літерою б. У нас таким чином поряд з петлею завороту виходить друга петля. Далі, під літерою в) показано, як гачок захоплює знову нитку і протягує її вже крізь дві петлі (стару і нову). Це і буде перша петля другого ряду. Вона видна під літерою р. Після цього, не відпускаючи з гачка першу петлю, ми проколюємо шнурок і захоплюємо з нього на гачок наступний по порядку петлю (літера д).Це вже буде перший стовпчик, що зв'язує другий ряд з першим. Тепер знову захоплюємо нитку, щоб зробити другу петлю другого ряду. Пров'язуємо її так само, як першу, отримуючи другий стовпчик, і так далі. Коли дійдемо до кінця шнурка, то, перевернувши знову все вязання так, щоб остання петля стала першою, робимо на ній петлю завороту і починаємо вже третій ряд.
гарячі новини сьогодні
|