1. Тканина для тіла 35х50 див. Я беру білоруський ситець тілесного кольору, можна взяти бязь попередньо пофарбовану в каву/чай.
2. Наповнювач для тіла (синтепон, файбертек). 3. Тканина для сукні 70х100 див. 4. Тканина для фартуха. Розміри не даю, так як кожен може придумати свій фасон. 5. Стрічки, гудзики. 6. Гумка шириною 2-2,5 см, довжина 25-28 див. І ще звичайна гумка невеликої довжини для вставки на рукави сукні. 7.Вовна для валяння або пряжа для волосся.
Для пакетницы скористаємося викрійкою тильдовской пташниці. З викрійки нам знадобиться тіло, ручки, ковпак і верх сукні. Викрійку роздруковуємо на аркуш формату А4.
1. Складаємо тканину для тіла навпіл лицем до лиця, повинен вийти прямокутник 25*35 див.
2. Переводимо викрійку на тканину.
3. Прошиваємо по контуру, залишаючи незашитыми верх ручок і низ тіла.
4. Вирізаємо. Якщо вирізаємо звичайними ножицями, на округлих ділянках робимо надрізи.
5. Тепер приступимо до вивертання. Для цього я використовую дві палички. Одну паличку поміщаємо всередину нашої детальки, беремо другу паличку і впираємося зверху в першу, вивертаємо і вирівнюємо шви.
6. Ось такі заготовочки вийшли.
7. Набиваємо ручки синтепоном або файбертеком трохи більше половини.
8. Набиваємо тіло.
9. Низ тіла складаємо шпильками і зашиваємо потайним швом.
10. Куточки заколюємо як на фото і пришиваємо потайним швом (цей пункт не обов'язковий, але так тушка виглядає акуратніше).
11. Підгинаємо верх ручок (ховаємо зріз всередину), ручки приколює шпильками до тіла (намагаємося, що б вони були на одному рівні), пришиваємо потайним швом.
Тушка готова.
Отже, ми пошили тушку пакетницы. Треба ж її одягнути!!! Зараз я розповім як я роблю знімне плаття для моїх пакетниц.
1. Беремо викрійку половинки верху сукні. Для зручності я роздруковую відразу дві, з'єдную їх, виходить повноцінний перед. Переносимо викрійку на тканину.
2. Від краю рукава відкладаємо 3 см на подгибку.
3. Тепер беремо одну половинку викрійки і переводимо її на тканину. Від серединки і краю рукава відміряємо 3 см на подгибку. Зверніть увагу, що викрійка половинки з заокругленням внизу (для животика пакетницы), з боку спинки заокруглення треба прибрати, тобто знизу у нас буде пряма лінія, так як спина у пакетницы пряма.
4. Викроюємо заготовки з припуском в 1 см від верхніх і нижніх ліній. На бокові і серединні лінії припуск давати не треба.
5. З'єднуємо перед і половину спинки лицем до лиця, поєднуємо кутові точки і складаємо шпильками.
6. Сточуємо по верхній і нижній лінії рукава. Ту ж операцію проводимо з другою половинкою спинки.
7. Підгинаємо воріт пакетницы і прокладаємо декоративну строчку по всій окружності (можна скористатися павутинкою для закріплення подгибки), крім припусків в 3 см на подгибку на середині спинки. Приміряємо.
8. В одній половинці спинки загинаємо припуск на подгибку на 1 см, потім ще на 1 див. Складаємо шпильками.
9. У другій половинці спинки загинаємо припуск на подгибку на 1,5 см, потім ще на 1,5 см. Складаємо шпильками.
10. Приміряємо на пакетницу, повинен бути захльост однієї половинки спинки на іншу. Якщо він є, прокладаємо рядки з двох сторін згинів. Пришиваємо гудзики (один зверху, другий посередині) на половинці з меншою подгибом.
11. На другій половинці вспарывателем або гострими ножицями робимо надрізи для петель.Приміряємо на гудзику величину надрізу, потім обметываем петлю.
12. Застібаємо гудзички. Складаємо шпильками низ двох половинок спинки. Закріплюємо невеликий рядком низ спинки.
13. Для нижньої частини сукні викроюємо прямокутник заввишки 65 см шириною 70 див.
14. Відрізаємо гумку для куліскі довжиною 25 див.
15. Підгинаємо низ прямокутника два рази по 3 див. Така подгибка буде, якщо гумка для куліскі дорівнює 2 см як у мене.
16. Закріплюємо оздоблювальною строчкою шириною 0,1 см від верхнього згину, від нижнього згину – 0,5 див.
17. Тепер з допомогою шпильки протягуємо через гумку куліску. Коли гумка практично вся сховається, і вільний «хвостик» її виявиться на рівні входу в куліску, робимо невелику сходинку, що б зафіксувати «хвостик» гумки.
18. Протягуємо гумку далі. Коли «хвостик» гумки з шпилькою виявиться на рівні виходу з куліскі, робимо невелику сходинку, що б зафіксувати другий «хвостик» гумки.
19. Тепер згинаємо навпіл нашу заготовку особою всередину і складаємо бічні зрізи, сточуємо шириною шва 0,6-0,7 см (ширина лапки) від зрізу.
20. Для того, що б зріз не обсипався при використанні пакетницы, його можна обмітати рядком зигзаг. Нижня частина сукні пакетницы готова.
21. Верх цій частині по колу проходимо пунктирним швом, потім знімаємо нитку до обсягу нашої верхній частині.
22. Вкладаємо верхню частину всередину нижньої частини лицем до лиця, з'єднавши задні шви обох частин. Складаємо по колу шпильками.
23. Я прокладаю ще один сметочный шов і прибираю шпильки, так як не зовсім впевнена, що частини не з'їдуть один щодо одного. Потім стачиваю на машинці на відстані приблизно 1 см від зрізу.
24. Зрізаю зайву ширину, вирівнюючи зріз обох частин і обметываю рядком зигзаг.