В цьому майстер-класу я намагатимусь як можна детальніше показати як зшити ось таку Тільду Ангела. Дуже такий як не можна девочковый і милий домашній аксеессуар. Так що якщо б ви хотіли мати у себе вдома таку лялю чи може думаєте, що подарувати мамі, сестрі, дочці, подрузі... мій мастре клас цілком може вам стати в нагоді;)
Почнемо з матеріалів які нам знадобляться:
1. Тканина
Матеріал для тіла.Це може бути щільний бавовна або льон. (у мене бавовна на фото зліва) Від кремового до шоколалного кольору. В залежності від того якого відтінку тіло ви захочете.Головне, щоб тканина була не сипучої, інакше шви будуть розходитися.*Можна купити матеріал білого кольору і підфарбувати його в гарячому розчині міцної кави або чаю. Головне не забувайте частіше перевертати тканина в такому розчині, інакше можуть утворитися розлучення. Для світлого відтінку тканина досить потримати в розчині 5-10 хв, для більш темних близько 30хв. Потім прополощіть її в холодній воді і висушіть. Готово!
Так само потрібен матеріал для верху сукні (у мене бузковий бавовна), нижньої спідниці і штанців ( у мене білий льон), верхній спідниці ( у мене тканина з візерунком трояндочки), біла тканина для крил ( я використовую той же білий льон, що і на нижню спідницю) і мереживо.(фото праворуч)
2. Волосся
Як шевелюри можна використовувати абсолютно будь-яку пряжу.
Мені особисто найбільше подобаються два варіанти: пряжа мохер (зліва на фото) або волокна для валяння (праворуч). Більше того мені дуже подобатися волокно не з тваринної вовни, а рослинна. На фото ви бачите волокно з конопель. У рослинного блиск глибше ніж у тварини, сяє прямо як в рекламі фарби для волосся:) На фото звичайно погано це видно:\
Якщо ви будете використовувати волокно вам так само знадобиться голка для валяння.
Але якщо потенційний власник Тільди може проявити підвищений інтерес до зачіски, почати її розплітати та інше... краще звичайно використовувати пряжу, оскільки волокна як ви розумієте такого натиску з великою ймовірністю не витримають і розсиплються;)
3. Наповнювач Набити Тільду можна синтепухом або холлофайбером. Можна напевно і ватою, але я не пробувала.
4. Дріт Мідний або стальна в районі діаметром 0,8 мм і довжиною приблизно 25см
5. Контур з тканини чорного кольору або просто чорну акрилову фарбу
Нижче викрійка на 2-х аркушах.
1-й : Нога і крило 2-й: Рука і тіло
Роздруковуємо, вирізаємо. Змініть масштаб, якщо розмір не влаштує.
Розміри будуть різні, в залежності від того в якому масштабі буде роздрукована викрійка:) Як правило зростання роблять від 30 до 50 см. Дана 42 см.
Викрійка готова? Починаємо!
Ось така замальовка до початку роботи;)
Робимо дві однакові прямокутні заготовки: Сострачиваем шматочок матеріалу тіла і верху сукні, помістивши між ними мереживо. Щоб викрійка тіла вміщувалася ось так. Проутюживаем.
Перевернувши на виворіт переводимо викрійку, стежачи щоб лінія мережива залишалася на своєму місці (див. попереднє фото) І поєднавши деталі по швах прострочуємо по контуру
Вирізаємо, оставивив припуск знизу і вивертаємо на лицьову сторону
Аналогічно з ногами. Сострачиваем дві однакові заготовки, попередньо зіставивши розміри з викрійкою. Верхня частина - штанці, нижня - тіло, між ними вшиваємо мереживо.Проутиживаем.
Зіставивши лінію низу штанців (див. попереднє фото), складаємо заготовки навпіл і переводимо викрійку. Закфиксировав, лінію шва шпилькою, прострочуємо
Вирізаємо, залишивши невеликий припуск зверху і вивертаємо. Вивертати можна за допомогою дерев'яної палички, приміром палички для суші або олівця. Кінець палички краще мати затупленим, інакше можна ненароком розірвати шов. Акуратніше.
Тепер нам треба зробити Тільді згинаються коліна. Для цього набиваємо ніжки до лінії колін.
Для набивання зручно використовувати ту ж дерев'яну паличку або пластикову трубочку. Набивати треба зовсім маленькими шматочками, інакше Тільда буде мати проблеми у вигляді целюліту на поверхні:)
Потім помічаємо коліна шпильками.
І прострочуємо по цих лініях
Тепер набиваємо залишилися верхні частини ніг.
Переходимо до рук. Тут все просто. Переводимо викрійку , прострочуємо, складену в два шари тканина
Вирізаємо, залишивши невеликий припуск
Вивертаємо і набиваємо потихеньку, невеликими порціями. Не забувайте про боротьбу з целюлітом!:)
Переводимо крильця.Беремо білу тканину для крилець. Я поєднала викрійку ось так. Але ви цілком можете дещо змінити кут на свій розсуд.
Прострочуємо, залишивши невеликий отвір для вивертання з припуском.
Вивертаємо крильця, через залишений отвір. Через нього ж набиваємо, і акуратненько зашиваємо
Набиваємо, що ми там ще не набивали і отримуємо повний боєкомплект!:)
Тепер вшиваємо ноги. Підгинаємо край тулуба по лінії низу, і наметочним швом вшиваємо ноги. Стежте, щоб зіставити ноги саме по лінії викрійки, інакше Тільда буде з ногами різної довжини;)
Тепер прострочуємо і убирам намітку
Пришиваємо руки. Підгинаємо припуск всередину руки. І з допомогою шпильки зіставляємо шви руки і тіла, вони повинні знаходитися на одній лінії. Пришивем акуратненько потайними стібками
Ну і пришиваємо крильця до спини
Ось така дівчина у нас вже є. Але вона поки дуже збентежена. Ще б! Дамі потрібна спідниця!
Беремо наші матеріали для нижньої і верхньої спідниць і тасьму. Відміряє довжину спідниці, яку хотілося б мати Тільді. Тепер відрізаємо по шматочку тканини для обох спідниць висотою рівною отмеренной довжині + 2 см. і довжиною 40 см, якщо ви хочете таку призібраність як у мене. Потім підгинаємо і прострочуємо верхній край спідниці, і підгинаємо і прострочуємо разом з тасьмою край нижньої спідниці. (див. фото)
Тепер у загальному можна було б пришити спочатку нижню спідницю, а потім верхню. Але лінь, як говоритися, двигун прогресу! І мені було лінь пришивати два рази.... Загалом я вступила простіше я просто сострочила деталі верхньої і нижньої спідниці разом, попередньо відмірявши потрібну довжину яка повинна вийти. Після заютюжила, точно не по шву, а щоб деталь верхньої спідниці трохи змістилася і нижня спідниця початку визирати з-під неї приблизно на 1,5 см
Тепер присбориваем вийшло ноу хау на ниточку і розподіляємо по талії, точніше трохи нижче, як би на стегнах.
Акуратненько знову потайними стібками пришиваємо і отримуємо ось такий результат
І так Тільда тепер у спідниці або плаття... Не погано було б якось об'єднати верх і низ сукні. В цьому нам допоможе простий і невигадливий аксесуар - трояндочка.
І так сварганим трояндочку для Тилды. Вирізаємо з тканини призначеної для верхньої спідниці ось такий шматочок приблизно 23см довжиною і шириною 5см. Скаладываем навпіл лицьовою стороною всередину і прошиваємо.
Вивертаємо, отримуємо ось таку трубочку. Тепер загинів куточок як показано на фото і скручуємо. Прокрутили , знову загинаємо і скручуємо і т. д...
В результаті закрутитися ось така трояндочка
Ну тепер пришиваємо до сукні. Моя мама зараз би сказала, що я неправильно пришиваю%) Дівчині покладено на ліву сторону шити... але не з моєю дівчиною чого не то... але проситися права:)
Ну тепер вже напевно можна зробити очі. Тут я зроблю дуже просто. Чорний контур в моїй руці скаже сам за себе:) Деякі очі вишивають ниткою, але мені це якось не подобатися... вони викоті виходять, особливо, якщо це французький вузлик... Але як говоритися господар-пан, так що майте на увазі і такий варіант.