В цьому майстер-класі ви знайдете ідею створення оригінального текстильного кольє. Таке кольє підкреслить вашу індивідуальність або стане прекрасним подарунком любительці нестандартних прикрас.
Для створення кольє нам буде потрібно:
- відрізок джинсової тканини;
- відрізок бавовняної тканини або віскози;
- оксамит;
- перламутрові намистини;
- бісер;
- щільний картон;
- нитки в тон;
- голка, ножиці, клей, олівець.
Для початку на картоні намалюємо шаблон кольє, вибираємо форму і розмір, акуратно вирізаємо одержаний ескіз майбутнього прикраси. І переносимо викрійку на основу, з якою будемо працювати далі. Для основи я вибрала джинсову тканину.
Для декору кольє, нам необхідно зробити квіти з джинсової тканини і бавовни. Для цього нарізаємо їх на відрізки по 20 див. Відрізки джинсової тканини робимо шириною по 2 см, бавовна 3 см, для формування квітів різного розміру.
Потім смужки тканини щільно скручуємо, це необхідно для зручності подальшої роботи з тканиною при формуванні кольорів. Отримуємо ось такі заготовки.
Зараз починається творчий процес формування квіточок, вони можуть бути будь-яких форм і розмірів, все залежить від вашої фантазії. Озброївшись голкою і нитками в тон починаємо поступово формувати квітка починаючи від центру, добре закріплюючи кожну ділянку тканини. У мене вийшло п'ять приблизно однакових кольорів з джинсової тканини і п'ять кольорів з бавовни, один я зробила великим він буде центральним елементом кольє і чотири менші.
Беремо заздалегідь підготовлену основу кольє з джинсової тканини і викладаємо на неї квіти, намагаючись заповнити вільний простір.
Потім нам знадобиться клей, у своїй роботі я завжди використовую клей Момент кристал прозорий, він найбільш підходить для роботи з усіма типами тканин, виробів та фурнітури, при висиханні стає абсолютно прозорим. Приклеюємо окремо кожна квітка до основи. Щільно притискаємо, даємо клею схопитися і трохи висохнути.
Після цього, для надійності, обов'язково пришиваємо кожна квітка до основи, тут дуже важливо не стягнути готовий виріб. Пришиваємо кожна квітка не одним стібком по середині, пришиваємо кожен елемент дрібними стібками по всьому периметру.
Тепер приступаємо до дизайну, нам знадобляться перлинні намистини, я взяла білі і сині двох відтінків в тон кольє. Заповнюємо намистинами порожній простір між квітами, а також не забуваємо декорувати і самі квіточки.
Після того, як кольє взяло свій закінчений вигляд, акуратно вирізаємо його по контуру.
Далі, беремо репсових стрічку довжиною близько метра, розрізаємо її навпіл, отримуємо дві однакові смужки, які приклеюємо на основі кольє із зворотного боку.
Переходимо до обробки зворотного боку, кольє для якої я взяла оксамит темно синього кольору. Переносимо викрійку кольє на оксамитову тканину.
Акуратно вирізаємо по контуру, залишаючи в запас по 1-2 мм. Разом з цим зменшуємо картонну викрійку кольє з кожного боку по 5 мм, обрізаючи зайве по всьому контуру.Переходимо до завершального етапу, з'єднуємо всі три деталі. На основі приклеюємо картонну заготовку, потім приклеюємо оксамит. Особливу увагу при роботі з оксамитом приділяємо проклейці краю, щоб не було скупчень надлишок клею і він не проступив на лицьову сторону.
Ось, що отримуємо.
Залишилася справа за малим. Обшити готовий виріб бісером по всьому периметру. Беремо бісер в тон, вибираємо кращий спосіб обшивки краю обметочний або петельний шов. Я віддаю перевагу обметочний спосіб, бісер лягає більш щільно, приховуючи край виробу, добре прилягає до самого виробу.
В результаті виконаної роботи отримуємо, стильне кольє.
Ви можете використовувати будь-які тканини, поєднувати будь-які кольори, меж для творчості не існує. Відчуйте себе художником і втілюйте свої творчі фантазії в реальність.
|