Сьогодні ми з вами будемо шити затишні і дуже зручні домашні капці! Так як за вікном вже зима і хочеться, щоб нашим ніжкам було тепло і комфортно, оторочим наші тапочки штучним (а можна і натуральним, взагалі шикарно!) хутром! У таких капцях не соромно і гостей приймати — вони виглядають розкішно, по-боярські! Ви можете зшити тапочки просто з щільної тканини або зі штучної шкіри, без додаткового декору — вони прослужать вам вірою і правдою довгий час.
Нам буде потрібно:
- бавовняна тканина жакардового переплетення для верху капців;
- щільний бавовна (в мене ікеавський) кольору пшениці для внутрішньої частини підошви;
- щільний бавовна для окантовки тапочок кольору кави з молоком (також для окантовки може підійти і штучна шкіра, яку ми використовуємо для підошви, мені вона просто не підійшла за кольором);
- штучна шкіра для підошви;
- цупкий брезент і шматочок товстої взуттєвої шкіри для внутрішньої частини устілки;
- синтепон або будь-який інший прокладочний матеріал;
- клейова павутинка і комірцевий дублерин;
- невеликий шматок двуніткі або іншої щільної тканини;
- шматочок замші для п'ятки;
- штучне хутро;
- нитки, намистини для декору, ножиці;
- клей «Момент».
Окремо уявляю викрійку. Можна збільшити фото до розміру аркуша А4 і обведіть шаблон прямо з монітора вашого комп'ютера. Хрестиком позначено внутрішня сторона тапочка.
У майстер-класі представлена викрійка на розмір 38-39, але її легко збільшити або зменшити за вашим бажанням.
Підошва буде двошарової — для більшої міцності і жорсткості.
Вирізаємо деталі верхньої частини підошви: 2 деталі устілки з бавовни, дві деталі з прокладного матеріалу, дві замшеві п'яточки, два прямокутних шматочка з двуніткі і дві деталі устілки з воротничкового дублерина. Деталі з дублерина вирізаємо на 1.5 см менше по периметру, щоб вони не потрапляли в шов окантовки і не додавали нам зайву товщину.
Настрочуємо декоративної сторчкой замшеві п'ятки на устілки, приклеюємо із зворотного боку дублерин.
Збираємо «сендвіч» — бавовняна деталь, шар прокладки, двунітка. Настрочуємо устілку по контуру, обрізаємо зайве.
Збираємо «сендвіч» — бавовняна деталь, шар прокладки, двунітка. Настрочуємо устілку по контуру, обрізаємо зайве.
З товстої взуттєвої шкіри вирізаємо пару устілок, відрізаючи по зовнішньому зрізу 1.5-2 см, щоб вона не потрапила в шов окантовки.
Приклеюємо цю устілку з внутрішньої сторони підошви — тобто ця прокладочная устілка буде між верхнім і нижнім шарами підошви.
Тепер збираємо обидва шару підошви і сточуємо між собою.
Всі! Наші устілки готові!
Можливо, така технологія пошиття підошви занадто трудомістка, і ви скажете, що можна просто взяти готові підошви від старих капців, або коркову підошву, або навіть тканинну підошву зміцнити лінолеумом! Такі варіанти, звичайно, теж цілком застосовні. Але мені подобається саме такий «листковий пиріг», його ідеальну формулу я вивела шляхом проб і помилок, пошивши при цьому купу капців в подарунок родичам, друзям і знайомим.Підошва виходить помірно щільна і товста (товщина підошви приблизно 1 см), але при цьому м'яка і приємна в шкарпетці. І дуже довговічна.
Тепер приступимо до виготовлення верхній частині тапочок.
У мене в запасниках знайшовся відріз купонного бавовни з жаккардової облямівкою по краю.Забарвлення тканини витримана у традиційних кольорах хохломской розпису — червоний, золотий і чорний (у мене темно-бордовий). Після довгого кручення і вертіння викрійки верхній частині тапочка я нарешті-таки визначилася з розташуванням візерунка.
Вирізаємо деталі верхньої частини тапочка з двуніткі (з припусками по контуру 1.5-2 см на осноровку) і з бавовни, дотримуючись симетричність розташування візерунка на лівій і правій деталях тапочок. Не забывам на всіх деталях верхній частині тапочка ставити хрестик з внутрішньої сторони деталі, щоб потім правильно зібрати ліву підошву з лівою верхньою частиною і праву підошву з правою верхньою частиною.
Приміряємо шматочок хутра — повинно бути красиво!
Зшиваємо половинки. За допомогою клейової павутинки наклеюємо жакардову деталь на основу з двуніткі.
За допомогою шаблону осноравливаем верхні деталі.
Тепер визначимося з шириною хутряний облямівки. Я вирішила, що у мене хутряні деталі будуть шириною 4 див Обводимо верхню частину шаблону верхньої деталі тапочка, відміряємо вниз по 4 см і проводимо паралельно верху лінію.
Викроюємо деталі узлісся з хутра, обов'язково враховуємо напрям ворсу — зверху вниз.Хутро розкроюють або лезом, або самими кінчиками ножиць, намагаючись розрізати лише трикотажну основу тканини, і не розрізати ворсинки хутра.
Накладаємо хутряні деталі на верхні деталі тапочок з жаккарда і скалывам шпильками.Ставимо на швейній машині широкий і щільний зигзагоподібний стібок і прострочуємо по краях хутра зверху і знизу, при цьому хутряні ворсинки акуратно відгинаємо з-під строчки.
Прийшов час прикрасити наші майбутні тапочки намистинками. Я вирішила нашити трохи червоних і коричневих намистин по візерунку жаккарда.
Після пари годин медитативного нашивання намистинок ось що вийшло.
Далі викроюємо з бавовни пісочного кольору дві деталі обтачку верхній жаккардової деталі, не забуваємо позначати ліву і праву деталі відповідно хрестиком з внутрішньої сторони деталі.
Складаємо лицем до лиця деталі верху і обтачку і сточуємо їх.
Надсекаем в декількох місцях припуски на шов і відвертаємо обтачку на виворітну сторону, випускаємо кант деталей верху ( хутряний). Зазвичай я прокладаю оздоблювальну строчку по верху деталі. Але в даному випадку у нас так не вийде через хутра, тому скріплюємо деталь верху і обтачку кількома ручними стібками з виворітного боку.
Сточуємо деталі верху і обтачку по контуру. Притачиваем деталі верху до підошов, суміщаючи контрольні знаки. Тапочки майже готові — їх вже можна приміряти!
З щільного бавовни кольору кави з молоком (або зі шкіри, яку ми використовували для підошви) вирізаємо косу бейку. У мене вийшла бейка шириною 4 см і довжиною 150см (на два тапочка відразу).
Окантовываем тапочки косою бейко, ширина шва 0,8 см (в шов повинні піти всі попередні рядки по контуру тапочка).
Відвертаємо косу бейку на виворітну сторону, підверніть відкриті зрізи всередину і фіксуємо шпильками.
Тепер потрібно підшити зріз косою бейки. Я люблю це робити вручну дрібним акуратним стібком, проколюючи наскрізь підошву. Якщо у вас потужна промислова машина з високим підйомом лапки, вам не складе труднощів виконати цю операцію на швейній машинці.Висота підйому лапки моєї машини, на жаль, не дозволяє підсунути туди таку товщину (близько 1 см). Тому беремо в руки міцні нитки, товсту голку, наперсток, запасаємося терпінням і підшиваємо окантовку!
Підшивка окантовки вручну у мене зайняла близько 3 годин.
І ось нарешті-таки готові тапочки! Милуємося, фотографуємо, хвалимось рідним і друзям!
|