Статистика |
---|
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
|
Сукня з суцільнокроєним рукавом
На сукні цього фасону потрібно близько 4 м матерії при ширині 90 див.
Вище ми розглядали сукню, рукава якого крояться окремо. Тут розберемо сукню, рукава якого є продовженням ліфа. Часто у цельнокроенного ліфа під рукавом підрізи роблять або вставляють під нижню частину рукава ластовину для більшої зручності руху рукою. Але ми розглянемо найбільш простий випадок, коли шов рукава є прямим продовженням бічного шва ліфа.
Спідниця - так зване «полусолнце», тобто клешевого фасону з одним швом на лівому боці. Фалди розташовуються рівномірно по всьому колу.
Виточки: на плечах - по дві, у талії попереду - два і на спинці - чотири. Пояс у талії який завгодно ширини, за бажанням. Комір - тільки на полиці, з двома заокругленнями; на спинку комір не заходить.
Знімаємо мірки:
Обхват шиї........ 18
Окружність грудей..... 48
Окружність талії..... 38
Окружність стегон.... 52
Ширина грудей........... 19
Ширина спинки ........ 18
Довжина рукава........... 28
Довжина блузки ........... 45
Довжина сукні.......... 116
Перенесемо креслення викрійок на сітку (рис. 99). Для полиці осьова лінія - СС. Середина горловини починається на 2 см нижче точки С2, йде вигнутій дугою в точку Р1. Тут починається плече: проведемо спочатку пунктирну пряму до точки, розташованої на 2 см нижче, а поруч з цією прямий проведемо опуклу дугу для оточення плеча; найвища точка буде знаходитися на лінії ПН на 2 см вище пунктирною лінії. У цьому пункті плече непомітно переходить в рукав. Від
З ведемо пряму в точку К7. Звідси починається бічний шов; він йде спочатку плавно вигнутій дугою вправо вниз, проходить на 1 см правіше Л8, а кінчається на 2 см правіше і нижче Л9. Далі має бути визначено низ переду. Опукла дуга йде до точки на 2 см нижче П10, а звідси - пряма в точку на 2 см нижче С10. Тепер з'єднаємо цю точку вертикальній прямій з горловиною, і контур полиці закінчений.
Визначимо три виточки: дві на плечі глибиною по 2 - 3 см і одну в талії глибиною до 5 див. Пряма лінія Р1 - С4 - це лінія пришивання коміра.
Осьова лінія спинки - АА. Її вершина на 2 см нижче точки А1, підстава - А10. Горловина йде плавно вигнутій дугою до точки на 2 см правіше Б1. Звідси проводимо допоміжну (пунктирну) пряму до точки на 1 см правіше і нижче З3. Опукла дуга плеча, що переходить в рукав, проведена між цими двома пунктами, при перетині ДД знаходиться на 2 см вище пунктирною лінії. Далі з крайньої точки рукава проводимо допоміжну пунктирну пряму в точку на 2 см правіше і нижче точки ~К7. Плавно вигнута дуга, яка з'єднує ці два пункти, відходить від пунктирної лінії на горизонталі 6 - 6 на 1 див.
Від отриманої нижньої точки рукава намічаємо лінію бічного шва блузки, до Е10. Вгорі вона йде прямо вліво, потім круто повертає вниз і вертикально падає в Е10. Від А10 до Е10 - пряма, завершальна контур спинки. На ній намічається одна витачками глибиною 2 - 3 см.
На тому ж малюнку 99 зображені викрійки пояси і коміра. З них видно, що повний розмір пояса вийде: довжина - 100 см, ширина - 5 см; комірець має форму фестонів, він служить для прикраси полиці, а на спинці коміра немає.
Основна особливість спідниці цього сукні - та ж, що і у ліфа: вона цельнокроенная. Виходить вона з одного відрізу, складеного вдвічі. Побудуємо викрійку (рис. 100). Відзначаємо точку на 1 см лівіше Е1 і проводимо горизонтальну пряму до Ф1. Це лівий бік спідниці і лінія шва. Далі, за допомогою циркуля легко отримуємо всі інші лінії спідниці: ніжку ставимо в точку А1, а олівець - в точку на 1 см лівіше Е1 і проводимо чверть кола до точки на 1 см вище А6. Це лінія поясу. Точно так само, залишаючи ніжку циркуля в А1, проводимо велику дугу від Ф1 до А20. Це низ спідниці.
Не слід бентежитися відсутністю такого великого циркуля. Його завжди. можна зробити з мотузки, прив'язавши до одного кінця олівець, а до іншого - цвях. Лінія А6 - А20 являє собою правий бік, де робиться згин матерії по поперечній нитці.
Розкрій. Викрійки ліфа, як зазвичай, кладемо на тканину таким порядком, щоб часткова нитка збігалася з довжиною ліфа, а спинка і полку своєю серединою припадали на згин тканини. Припуск на шви звичайний.
Для розкрою спідниці складаємо тканину вдвічі, лицьовою стороною всередину. Викрійку кладемо на тканину так, як показано на малюнку 99, т. е. щоб напрямку часткової і поперечної ниток збіглися відповідно з лівим і правим боком.
У спідниці на шви припускаємо усюди 1 - 2 див. В разі, якщо ширина тканини менше необхідної довжини спідниці, то внизу правого боку по горизонтальній лінії додаємо клин, на якому і отмериваем відсутню частину закруглення.
Довжину пояса бажано кроїти по частковій нитці. Комір можна скроїти з тієї ж тканини, причому обробити його кантом, так само, як і краї рукавів і низ спідниці; можна зробити білий комірець з іншого матеріалу (в тому випадку, коли сукня темного кольору і немає канта).
Коли всі клини розкроєні, то починаємо готувати до примірці. Прокладаємо силки на плечах і в талії ліфа (на вытачках). Сметываем виточки. Потім сметываем плечі, трохи пріпосажівая плече спинки в тих місцях, де показано на малюнку 99. Бока полички і спинки сметываем; вони повинні співпасти по довжині. У талії ліф збираємо на нитку, щоб зробити збірки.
Сметываем спідницю від талії до низу. Приєднуємо спідницю до ліфа, враховуючи, що її шов повинен бути зліва, а складання ліфа повинні згрупуватися попереду між вытачкой і бічним швом.
Примірку робимо по правій стороні. Дивимося, чи правильно розміщені виточки, тобто на місці вони (на плечах - не близько до шиї; у талії - вдало чи оформляють груди), яка їхня глибина і довжина, хороша довжина ліфа, його ширина.
Особливістю ліфа у цього сукні є відсутність підплічників. Лише у виняткових випадках (наприклад, щоб приховати органічний недолік) для вирівнювання плечей їх застосовують.
Особливість спідниці полягає в тому, що вона коса. Тому при примірці слід з особливою ретельністю простежити розташування фалд, так як вони можуть падати нерівномірно, з перевагою в одну сторону. Треба підбирати, підтягувати у талії або опускати те чи інше місце. Низ спідниці цього фасону може провиснути; необхідно вирівняти її з особливою увагою. Можна за допомогою лінійки перевірити висоту краю спідниці від підлоги і крейдою позначити справжню довжину. Не слід забувати, що перед повинен бути завжди трохи довше.
Шити будемо після другої примірки, якщо не потрібно великих переметок. Якщо тканина шовкова, то процес шиття повинен супроводжуватися прасуванням.
Якщо тканина світла, без малюнка, добре оживити краї рукавів, коміра і спідниці обробкою. Краще всього провести вузький кант того ж кольору, але більш густого тону. Пояс повинен бути вузький і довгий, щоб можна було зав'язати бантом (рис. 101).
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 701
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|