Середа, 08.01.2025, 03:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Сукня суворої форми


Розглянемо сукня з відрізним ліфом і прямою спідницею з бантовими складками. Ліф звичайний. Рукав візьмемо вузький з подовженою проймою - він дуже добре гармонує зі строгим стилем спідниці. Комір скроим у вигляді откладных отворів, причому білий з вишивкою або мереживною на темному тлі сукні.Вузький Пояс; гудзики на рукавах, обшиті тієї ж матерією; блузка буде застібатися дрібними білими гудзиками по осьовій лінії полиць (див. рис. 98).
Сукня такого стилю можна зшити з темної тканини, наприклад эпонжа, кашеміру, щільного важкого шовку можна і з полотна. Тканини потрібно (подвійної ширини), від З до З,5 м. 
Мірки беремо найбільш типові - з попереднього прикладу. Запишемо їх і зобразимо на сітці креслення ліфа, рукава, спідниці, коміра і пояса (рис. 96).

Починаємо з ліфа. Осьова лінія полиці - Ч - Ч. Починається вона в Ч5, закінчується в середині між Ч9 і Ч10. Праворуч від неї ми бачимо приполок шириною 5 см; крайня лінія - від середини між Ш2 і ШЗ до середини між Ч9 і Ч10. Він весь складається з прямих ліній. Від Ш5 пряма до середини між Х1 і Ц1 являє горловину. Від цього пункту починається плече, по прямой доходить до точки на 2 см лівіше Ф1. Звідси до краю плеча пряма спускається під кутом до горизонталі; в точці на 2 см лівіше Т2 вона сходиться з вершиною пройми. Витачками на плечі нам вже знайома з попереднього сукні і блузці.Пройма за формою нагадує теж відомі нам пройми. Спочатку вона прокреслюють прямо, паралельно краю виточки, потім, після зустрічі з горизонталлю 4-4, поступово переходить у дугу, півкільцем перетинає горизонталь б-б на 1,5 см лівіше Уб, а вертикаль Т - Т - на 1 см вище Тб, кінчається ж в середині між С5 і Сб. Запам'ятаємо, що це край пройми, за нього будемо знаходити кордон полиці.А друга дуга, яка, починаючи від горизонталі 4 - 4, поступово віддаляється від лінії пройми, проходить через У5, перетинає горизонталь б - 6 в 2 см лівіше Уб, а вертикаль Т - Т - на 2 см нижче Тб і кінчається на 1 см нижче і правіше Сб; ця дуга являє собою лінію пришивання рукава.Отже, рукав у нас буде пришитий не точно по проймі, а співпаде з нею тільки в вершині.
Бічна лінія полиці пряма, кінчається в середині між С9 і Т9. Нижній край від цієї точки до підстави осьової лінії спускається пологої дугою. На ній розташовані дві невеликі виточки по лініях Ф - Ф і Х - Х, до горизонталі 8 - 8.
Спинка ліфа будується так: осьова лінія починається на 1 см нижче Л1, закінчується у Л9; нижній край звідси по прямій доходить до точки на 1 см правіше П9; бічна лінія - теж пряма - від цього пункту піднімається до точки на 2 см вище і лівіше Р6. Тут починається пройма; вона вигнутій дугою перетинає Пб, потім в 1,5 см лівіше П4 перетинає горизонталь 4-4, обходить точку ПЗ на 0,5 см лівіше і на 1 см вище і закінчується в точці на 0,5 см нижче і на 1,5 см правіше П2. Тут вершина пройми;звідси пряма до середини між М1 і Н1 являє плече, а від плеча полога дуга до вершини осьової лінії зображує горловину. На нижньому краю заштрихована одна витачками. На кресленні спинки ми також бачимо другу дугу біля лінії пройми; вона кінчається на 1 см нижче середини між Пб і Рб, а спочатку збігається з проймою.
Рукав за своєю формою дуже відрізняється від рукава попереднього фасону. Складність його зображення полягає в тому, що всі лінії непрямі. Починаємо викреслювати з найвідповідальнішої частини - головки. Від точки А5 вона плавно вигнутій дугою піднімається вгору направо, проходить на 1 см нижче і правіше Б4, потім майже пряма перетинає ВЗ і Г2, стає опуклою, проходячи на 1,5 см нижче Д1, доходить до вершини головки Е1. Звідси починається спуск: на 1,5 см нижче Р1, на 0,5 см вище і правіше 32, на 1,5 см лівіше і потім на 3 см нижче;тут рельєф поступово переходить у увігнутість, проходить на 1,5 см правіше І4 і закінчується в середині між К4 і К5.
Правий бік рукава від цієї точки плавно спускається зігнутою лінією до точки на 2 см нижче і на 1 см правіше І12, причому вгорі ця лінія майже пряма, у горизонталей 8 і 9 вона опукла, далі - знову майже пряма; Тут ми бачимо виступ вправо на 1,5 см; від нього пряма лінія вниз сягає середини між И14 і До14. Звідси пряма нижнього краю рукава доходить до середини між Е14 і Ж14, а далі - похила пряма до точки на 2 см нижче і на 1 см правіше Г14. Тут і закінчується нижній край рукава. Лівий бік, починаючи від А5, йде злегка опуклою дугою до нижнього краю.На цій дузі між горизонталями 9 - 9 і 11 - 11 відзначена «посадка», тобто ця ділянка перед шиттям повинен бути посаджений на нитку, злегка сосборен і ретельно отглажен.
Комір являє собою два трикутника. Його кутові точки: М12, Р12 і середина між О10 і П10. Пояс прямий, шириною 5 см, довжиною 45 см (складений удвічі). 

На малюнку 97 ми бачимо креслення спідниці. Вона складається з двох цілісних клинів: переду і спинки. Осьова лінія переду Т - Т пряма. Верхній край до правіше точки К1 на 2 см проходить у вигляді прямої, а від цього пункту починається пряма боки і кінчається на 1 см вище середини між 314 і И14, Низ від цієї точки до підстави осьової лінії являє ледь помітну опуклість, сама нижня точка якої в Р14.
Осьова лінія спинки спідниці від А1 до А14. Верхній край від А1 до точки на 1,5 см лівіше Ж1; бік від цієї точки до точки на 1 см вище Ж14; низ - ледь помітна опуклість від цього пункту до підстави осьової лінії. 
Особливість патронок спідниці полягає в тому, що на одній з них заштриховане два клини, а на іншій - один клин, причому вгорі ці клини ширше, внизу вже. Так відзначені ті ділянки тканини, які при намітці і шиття будуть закладені в складки. На фронті вийде дві бантовки, що сходяться зустрічно на осьовій лінії, а на спинці - одна бантовками посередині (див. рис. 81).
Перевіримо розміри креслень по цифрам на малюнках 96 та 97. Виріжемо викрійки. Але перш ніж розташовувати їх на складеною вдвічі для розкрою тканини, тканина треба декатировать, щоб запобігти усадку, коли сукня буде зшито. Декатирування, тобто гаряче вологе прасування, можна провести так: змочити водою простирадло, розстелити на ній наш відріз і закатати рулоном; залишити так на деякий час; розгорнути і відпрасувати гарячою праскою (з вивороту або крізь тонку тканину).Полотно можна просто змочити окропом, висушити і відпрасувати.
Розкрій звичайний: для ліфа - подібно до попереднього прикладу, причому приполок викроюється окремо; для спідниці - у вигляді двох прямосторонних клинів з вказаними розмірами; для рукавів - за прикладом попереднього, тільки без манжет; замість них виступи для гудзиків; пояс звичайний, вузький; комір викроюється з іншого прикрашає тканини (шовку-полотна, креп-дьошина, креп-жоржету тощо).
Скроив всі частини, сметываем ліф і примериваем; потім - спідницю, правий рукав. Якщо матеріал шовк або вовна, то гарячу праску повинен весь час бути напоготові, так як кожен шов треба розгладжувати, попередньо обметав краю. Пошивку виробляємо у звичайному порядку - ліф, спідницю, рукави - окремо. Потім все об'єднуємо.
Особливість рукава: він вузький внизу і без манжети,- значить, потрібно залишити розріз внизу розміром по шву в 8 - 10 див. Передній край розрізу обробляється для гудзиків, задній - для петель.Петлі краще робити повітряні з того ж матеріалу (див. рис. 83), а гудзики взяти дрібні і обшити тієї ж матерією. Їх помістимо часто, майже впритул одна до іншої.
Особливість ліфа: на ньому приполок у своїй нижній частині обробляється для повітряних петель (як на рукавах), так як тут будуть проходити частим поруч білі гудзики, а верх, підходячи до горловини, пристосується під накладної комір. Виворітна сторона горловини обшивається косою бейкой. Комір прикріплюємо на прямій лінії від Ц5 до плеча. 
Рукава пришиваються вгорі до проймам, внизу - на 3 - 4 см нижче. Залишення вузьких (не по рукаву) пройм має подвійну доцільність: посадка ліфа більш стійкий і зберігається цілісний пліч на випадок переробки на інший фасон.
Особливості спідниці; бантовими складками прострачиваются з вивороту від пояса вниз на 15-18 див. Більша ж частина складок - до нижнього краю залишається незастроченной. 
Пояс до цього стилю більше підходить вузький. Можна його зав'язувати вузлом на боці, а можна застібати двома-трьома гачками.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 644 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.