Середа, 08.01.2025, 03:49
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Старий звичай - на новий лад

В довгі зимові вечори селянська молодь збиралася на «вечорниці». Дівчата зазвичай були з прядками і вишиванням. На лавках уздовж стін чинно розсілися хлопці, а на піч і піл забиралися дітлахи. Затамувавши подих слухали казки, які неквапливо розповідав хто-небудь з присутніх. Казки змінювалися бывальщиной і старовинними піснями. Почавшись таким чином, спілкування набувало більш активний характер: починалися жарти, загадки, ігри, хороводи.

«Прийти дівчині на посиденьки без роботи - означало бути посміховиськом для всіх. Робота не заважала співати, веселитися, сміятися і жартувати, і ніколи нудьга не відвідувала посиденьки молоді, з раннього віку приученной до праці»,- прочитали ми в одній книзі.

Посиденьки були улюбленою формою спілкування та активного відпочинку не тільки в селі, але і в місті. Характер занять міг змінюватися залежно від інтересів, настрою і навіть пори року, так і називалися вони по-різному. Так, наприклад, широко відомі посиденьки творчої молоді у художника Юона або знамениті «капусники» великого актора Щепкіна (назва походить від пирогів з капустою, якими там пригощали). Популярними були «четверги», «середовища» і т. п.

Проте характерною особливістю для всіх видів такого спілкування були колективні види творчості, ігор та інших занять в атмосферу привітності і взаємної доброзичливості. Частування надавалося другорядне значення, хоча воно і могло бути дуже вишуканим. Насичення не ставилося метою. 

Люди збиралися саме для духовного спілкування.

Наш час бурхливого розвитку техніки, великої кількості інформації диктує нові ритми. Однак людина завжди залишається людиною і зараз більше, ніж коли-небудь, потребує суто людському спілкуванні. Відчуваючи таку потребу, ми вирушаємо в гості. Дорослі збираються за столом, часто досить рясним, а діти бігають по квартирі. Господарі, щоб зайняти гостей, що включають телевізор і всі дивляться програму, яку з успіхом могли б подивитися і вдома.

Так проходить весь час, і тільки в передпокої, дружно надягаючи пальто, раптом, схаменувшись, всі починають говорити жваво і невимушено, подовгу простоюючи в одязі. 

На жаль, доводиться зробити висновок, що ми втратили мистецтво і навички спілкування, просто не знаємо, як організувати дружню зустріч і чим зайняти себе. У цій статті ми аж ніяк не збираємося давати готовий сценарій проведення подібних зустрічей, адже у людей.різні інтереси, різні прагнення.

Але, припустимо, у вас є друзі, які люблять займатися рукоділлям, різними виробами. А чому б в такому випадку не організувати своєрідні «посиденьки» і час від часу збиратися разом, кожен зі своєю роботою, або зайнятися всім разом колективною творчістю. Така спільна діяльність проходить дуже весело, а результат її доставляє учасникам велике творче задоволення. Зрозуміло, така зустріч не обійдеться і без спільного чаювання. Звичайно, значно простіше обмежитися чайником і готовим тортом або тістечками, купленими в найближчій кондитерської.Однак погодьтеся, що набагато приємніше пригощалися чаєм з самовара, пиріжками чи коржиками, щойно спеченими, що називається «з пилу, з жару». Частування можна приготувати спільними зусиллями. Адже і за цим заняттям між людьми виникають цікаві контакти, народжуються творчі рішення. Особливо це важливо для дітей. Участь у приготуванні кулінарних виробів виробляє не тільки практичні навички, а й уміння працювати в колективі.

Для початку ми пропонуємо присвятити один з таких вечорів-«посиденьок» спільного виготовлення сувенірних виробів. У цій роботі можуть взяти участь і діти. І нехай в якості сувенірів будуть, приміром, м'які іграшки, що зображують тварин: козу, півня, коня, собаку і «царя звірів» - лева.

Запропоновані нами вироби можуть здатися на перший погляд досить складними, проте вони розраховані на виконання не одним автором, вся робота повинна бути розділена за операціями між усіма учасниками, з урахуванням віку і можливостей. Сенс полягає саме в колективній роботі. Активними помічниками повинні стати і чоловіки. Хтось із них вже напередодні приготує все, що потрібно для роботи: ножиці, папір, клей ПВА, фарби, олівці, пензлі. А жінки підберуть клапті тканин, нитки, голки, гудзики та інший дріб'язок.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 596 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.