Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Шиття нових речей
Мітки на білизні
У наш час важко собі уявити, щоб школяр жодного разу не взяв участі в поході, ні в екскурсії, не в подорожі. Наші школярі влітку добре відпочивають. Хто їде в туристичну екскурсію, хто вирушає в піонерський табір, хто приймає участь в далеких подорожах. Всі ці поїздки відбуваються колективно.Але у кожного мандрівника повинні бути особисті речі. І щоб ці речі не переплутати, потрібно ставити мітки. Можна, звичайно, помітити просто якимось значком, хрестиком.Але іноді це пов'язане з непорозуміннями і доставляє масу непотрібних турбот керівникам екскурсії. Адже народу багато, при пранні білизни, наприклад, легко переплутати речі. І ось, здається, дрібниця, а тим часом той, хто не вміє поставити свої підписи на білизну, сам опиняється в серйозній скруті і може затримати весь колектив. Тому кожен школяр, а особливо кожен піонер повинен навчитися ставити свої підписи. Тут ми покажемо, як найкраще це робити.
За кілька днів до від'їзду в піонерський табір піонер повинен подбати про свою білизну. Адже обслуговуючий персонал повинен розібратися при пранні великої маси білизни. Потрібна мітка, щоб річ була відразу. Буває, що у недбайливого дитини мама напередодні від'їзду цілими ночами сидить, виконуючи цю трудомістку роботу, а він спить (бо не вміє). Робота неважка, але займає багато часу.Тому борг честі кожного піонера зробити це самому. Не заважає і хлопчикам. Хороша практика на випадок нещастя в дорозі. Якщо зумів зробити мітки, то зуміє і зашити при випадку розриву.
Дамо найпростіші зразки міток, які можна виконувати простим швом вперед голку або рядком. Для більш досвідчених у справі шиття можна порекомендувати більш важкі, але і більш красиві шви.
Ще одне практичне вказівка: для ініціалів можна підбирати більш складні літери, а для повної прізвища - простіше. Якщо річ зшита з темної тканини, то краще не робити на ній міток світлими нитками (може забруднитися або при пранні матерія злиняє), а зробити мітки темними нитками на клаптику білої матерії і пришити.
На малюнку 17 ми даємо зразки ініціалів і різних міток. З прикрашають швів для міток найкраще підходять три шва: тамбурний, стебловий і рядок. Для тих, у кого є час і бажання, можна, як ми побачимо далі, свої ініціали ставити в якості прикраси на художніх роботах по вишивці. Там гарно вишиті хрестиком або гладдю ініціали є невід'ємною частиною візерунка, сплітаються з ним і доповнюють малюнок.
Саші для гребінців і стрічок
Шиття саші не представляє великої трудності: це просто відкритий мішечок самої різної форми, зручний для приміщення на стінку. Але важливо забезпечити його таким візерунком, щоб він прикрашав стінку. Тому розглянемо найбільш уживані шви, існуючі для оформлення саші. Зрозуміло, можна застосувати і ті, які ми вже вивчили в попередніх вправах. Але до них додамо ще два: «точка» і «ялинка».
Шов в точку. Виконується він так само, як проста рядок, тільки проміжки між стібками робляться більше, а самі стібки виступають у вигляді точок. На голку беремо, наприклад, шість ниток, це означає, що відстань між кілочками дорівнює шести поперечних ниток, а вийнявши голку, робимо - назад - маленький стібок в дві нитки. Ці маленькі стібки, які видно на лицьовій стороні, схожі па опуклі крапки.
Шов " ялинка має масу варіантів, починаючи з найпростіших і закінчуючи дуже складним переплетенням ниток, але кожен раз в одному стилі: у формі ялинки, тобто ялинової гілки.Розглянемо два види: простий і подвійний.
На малюнку 18 зображена проста ялинка. Вишивка виконується справа наліво (на себе). Спочатку продергиваем 3 нитки тканини на відстані півсантиметра одна від іншої. Закріплюємо кінець кольорової нитки і робимо перший колок за середньою продернутой лінії. На ній же, на відстані півсантиметра вперед виймаємо голку. Натягуємо нитку, затискаємо її великим пальцем лівої руки.Робимо другий колок праворуч від першого, тобто по правій продернутой нитці. Проколюємо вперед так, щоб вістря вийшло знову на середній продернутой нитці, але ще на півсантиметра вперед, як показано на малюнку під літерою а.Коли ми виймаємо голку і тягнемо за неї нитку, то відпускаємо затиснуту нитку великим пальцем, і вона потрапляє на вийняту за голкою нитку, як зашморг.Виходить перший стібок ялинки, схожий на півмісяць (літера б). Тепер такий же точно стібок робимо в ліву продернутую нитку тканини, але вже далі першого на півсантиметра вперед (літера в) і так далі, весь час чергуючи: раз в праву продернутую нитка, інший раз - в ліву. Потрібно тільки пам'ятати, що кожен раз, виймаючи голку, ми відпускаємо з-під великого пальця нитку, а перед початком наступного кілочка знову затискаємо для нового стібка.Таке затягування нагадує виконання тамбурного шва.
Якщо ми засвоїли принцип освіти простий ялинки, нам неважко вишити і подвійну. Вона, як бачимо на малюнку, відрізняється тим, що чергування - праворуч і ліворуч - відбувається не після кожного колка, а через два кілочка: два праворуч, два ліворуч. Можна робити по три, по п'ять, можна всі пелюстки зробити з однієї сторони. На малюнку ялинки як би обсипані сніжинками. Це як раз саме уживане поєднання шва ялинка зі швом точка. Ось їх і застосуємо для візерунка на сашу.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 604
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|