Понеділок, 06.01.2025, 19:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
|
|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Рукавиці
На п'яти спицях ми можемо панчішної в'язкою зв'язати рукавиці. Набираємо в основу 56 петель. Це на підлітка. Розміщуємо основу на чотири спиці по 14 петель на кожну, потім підводимо останню петлю до першої та з допомогою п'ятої спиці пров'язуємо першу петлю, замикаючи таким чином коло. З цього моменту починається в'язання по колу. Спочатку робимо гумку довжиною 7 - 8 див.
Гумка зображена на рисунку 45 під літерою а. Вона може бути двухпетельная, трехпетельная і чотирьохпетельна. Це залежить від товщини нитки: чим вона товщі, тим менше петель робиться в гумці. На нашому малюнку зображена гумка трехпетельная. Значить, три лицьові петлі чергуються з трьома виворітними. Схематично це чергування зображено на малюнку під літерою б. Вив'язування гумки полягає в тому, що після кожних трьох звичайних петель ми перебрасываем нитку від клубка на передню сторону, а витягуємо її спицею на задню сторону.Зробивши так три петлі, знову переходимо на лицьове вязання і так далі.
Проста панчішна в'язка починається після 8 см гумки і триває до розмірів 3 - 4 див. Тут треба через кожні три ряди додати по одній петлі. Додаток петель в ряду проводиться шляхом вив'язування на одній і тай ж петлі основи двох нових петель. До основи великого пальця таким шляхом ми додамо ширину на 7 - 8 петель.
Тут ми зробимо зупинку. Знімемо зі спиці і одягнемо з допомогою швейної голки на нитку 12 - 14 петель, призначених для великого пальця. Завяжем кінці нитки, щоб петлі не розпускалися.Залишилися петлі розподілимо на чотири спиці і продовжуємо в'язати. Підійшовши по колу до великого пальця, над посадженими на нитку петлями вывязываем така ж кількість (12 - 14) основних петель, щоб зберегти отвір, як це видно на малюнку 46. Далі в'яжемо по колу. Тепер долоню починає розширюватися, а звужуватися - значить, треба вже не додавати кількість петель, а зменшувати.Це називається спуском петель. З кожної спиці будемо спускати по одній петлі через два ряди.Спускання петель робимо так: на одну нову петлю пров'язуємо відразу дві петлі основи (тобто попереднього ряду). Далі в'яжемо рівним циліндром, часом приміряючи на руку. Коли рукавиця закриє руку до нігтя мізинця, почнемо крутий спуск: по одній петлі на двох спицях з кожної сторони рукавиці, з боку мізинця і вказівного пальця. Останню петлю продернем всередину рукавиці і там закріпимо за допомогою голки.
Великий палець зручніше вив'язувати на трьох спицях, а не на чотирьох. Нанизуємо на дві спиці петлі з нитки, а на третю піддягаємо основні петлі над отвором. За допомогою четвертої спиці в'яжемо циліндричної в'язкою, часом приміряючи на руці і поступово звужуючи шляхом спуску петель; доводимо на кінці до однієї петлі, яку продергиваем всередину.
Рукавиця готова. Друга робиться так само.
Шкарпетки
Шкарпетки для дошкільника в'яжемо тим же циліндричним способом - спочатку гумку, потім - панчішної в'язкою відповідно з обсягом ноги біля щиколотки - до початку п'яти. Тут починається особливість в'язки носка - п'ята. Робимо так: половину всіх петель кола, наприклад з 48 петель 24, знімаємо на нитку. Інші 24 петлі в'яжемо далі прямим полотном на двох спицях. Це вже початок п'яти (рис. 47а). Вывязав 12 рядів, знову знімаємо частина петель, але вже не на нитку, а на спиці, тому що нам доведеться їх робити по одній на кожному ряду.Наприклад, робимо так: на одну спицю набираємо 6 петель, на другу - 12, на третю - 6. Першу і третю в'язати не будемо, а середню продовжимо прямим полотном. При цьому з кожним новим поруч ми будемо піддягати і робити одну петлю з першої і одну з третьої спиці (літера б). А оскільки у нас на першій і третій спицях за шість петель, то через шість рядів і права, і ліва спиці звільняться від своїх петель. А полотно середньої спиці підтягне краю і утворює коритце. Це і є п'ята. Далі ми знову нанизуємо всі петлі на чотири спиці і в'яжемо повним колом.Робимо кілька рядів і примериваем на ногу. Далі починаємо поступово звужувати коло, спускаючи через два-три ряди по одній петлі. Закінчуємо так само, як рукавичку.
Іноді п'яту в'яжуть подвійний для міцності, не з одного клубка, а з двох.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 637
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|