Статистика |
---|
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
|
Плаття на дівчинку
На плаття для дівчинки 3-4 років потрібно тканини від 1,5 до 2 м. Можна зшити з сатину, шовку або з більш теплою матерії - бумазеи, фланелі, м'якої вовни.
На малюнку 89 в куточку зображено загальний вигляд плаття, яке ми хочемо зшити. Воно складається з чотирьох основних частин: кокетки, спідниці і двох рукавів. Дрібні деталі: кишеню і дві манжети. На тому ж рисунку представлені викрійки всіх цих частин. Переведемо їх на сітку.
На кокетку потрібні дві викрійки: переду і спинки. Для переду осьова лінія - А - А. Початок горловини - А2, низ кокетки - А4. З'єднуємо їх прямий. Г4 - низ пройми; проводимо другу пряму лінію. Б1 - верхній край плеча; з'єднуємо його з А2 дугою, що представляє чверть окружності. Знаходимо крайню точку плеча: на 1 см правіше лінії РР. і на 2 см вище лінії 2 - 2. Плечова лінія пряма; залишається зробити пройму. Від останньої точки плеча проводимо плавно вигнуту дугу до Г4; цей прогин повинен мати в середині глибину близько 1 див.
Осьова лінія для кокетки спинки - ЗЗ. Верхня точка середини спинки знаходиться на 1 см нижче точки З1. Нижня точка - 34. Між ними пряма. Кутова точка нижнього краю - Д4. Вона теж з'єднана з 34 прямій. Крайня точка плеча знаходиться на 2 см вище Д2. Від неї до Д4 - пряма, від неї ж до верхнього краю плеча - знову пряма в точку, що знаходиться на 1 см правіше Ж1. Залишається виїмка горловини являє собою злегка увігнуту дугу.
Для переду спідниці осьова лінія - АА. Верх її проходить по прямій від А5 до Е5. Від Е5 йде увігнута дуга до точки на 1 см вище Жб. Це нижня частина пройми для рукава. Нижня крайня точка спідниці знаходиться в середині між Ж13 і З13. Вона з'єднана прямої з проймою. Сама нижня точка переду знаходиться в середині між А13 і А14. Плавно вигнута дуга з'єднує її з крайньою точкою низу спідниці, а пряма лінія - з точкою А5.
Для спинки спідниці осьова лінія - ГО. Від О5 до О13 - пряма, від О13 до середини між З13 і І13 - пряма, тобто до крайньої точки низу - теж пряма. Нижній край пройми буде на 1 см лівіше і вище І6.Його з'єднуємо з крайньою точкою низу прямій. Верхній край пройми знаходиться в середині між І5 і К5. Виїмку пройми між цими двома точками утворює плавно увігнута дуга. Пройму з точкою О5 з'єднаємо прямою.
Викрійка для рукава важка тим, що у неї дві криві лінії - по верху, у головки рукава і по низу, манжети. Спочатку визначимо прямі бокові лінії. Ліва починається на 1 см нижче Ж15 і закінчується на середині, між Н19 і Н20. Рукав прямий. Однак головку його треба вирізати у вигляді кривої лінії.Вона дуже відповідальна, тому зверніть увагу на її вигини.Починаємо її в точці на 1 см нижче Ж15, ведемо прямо вправо, перетинаємо горизонтальну лінію 15 в середині між Ж і 3, далі перетинає вертикальну лінію на 1,5 см вище 315, і в цьому квадратику вона вже перестає бути увігнутою, а починає перетворюватися в опуклу і проходить повз Н14 на 1,5 см лівіше і на 1,5 см вище, а на 1,5 см нижче точки К13 вона досягає своєї вершини. Далі починається плавний спуск вниз, проходить на 3 см вище Л14, потім повз М14 вона йде на 2 см лівіше і на 1,5 см нижче. Звідси майже прямий потрапляє в точку Н15. Не заважає гарненько перевірити вигини, отримані на сітці.
Крива нижнього краю рукава проходить між горизонталями 19 і 20. У перших двох квадратиках зліва вона плавно підвищується до пунктирної лінії; в третьому і четвертому знижується, не дохадя до Л20 на 1 см, і далі знову підвищується, а до нижнього кінця правій крайній лінії підходить під прямим кутом.
Викрійка кишені - квадрат зі стороною, рівною 10 див. Викрійка манжети - прямокутник 16 см завдовжки і до 8 см завширшки (вона складена вдвічі). Викрійка планки - 13 см довжини і 4,5 см ширини (менша) і 15 см довжини і 6 см ширини (велика).
Перевіримо всі розміри за зазначеним на рисунку 89 цифр. Перш ніж кроїти, треба скласти матерію вдвічі і на ній розмістити всі викрійки так, щоб різати якомога економніше, тобто не залишати великих проміжків матерії. При цьому ми не повинні забувати постійні правила: а) довжина деталей завжди проходить по поздовжній нитці, б) частини кокетки і спідниці кладуться своєї осьовою лінією на згин матерії, в) кожна деталь скроєна з припуском. Чохли бажано викроїти з часткової матерії. Кишеня один. Планки часткові.
Якщо викрійки не вкладаються на складену вдвічі тканину так, щоб чотири частини опинилися на згині, то можна спробувати зробити два згину: один - ширше, ліворуч, другий - вужчий, праворуч. На перший кладемо викрійки спідниці, на другий - викрійки кокетки і рукавів. Але рукави не можна поміщати до самого краю, так як їм не потрібен згин, а припуск зі всіх сторін, а зігнути не можна, так як їх головка не симетрична: виріз пройми попереду глибше, ніж на спинці. Дрібні деталі можна розмістити нижче.
При розкрої у всіх деталей зі всіх сторін (крім згину) залишають припуск 1 див. Тільки нижній край спідниці вимагає припуску в 3 - 5 см на подпушку. Викроювати спочатку треба великі деталі. На спинці кокетки посередині прорежем розріз від верхнього краю глибиною в 10 див.
Перш ніж починати шити, зберемо верхній край спідниці складанням так, щоб окружність талії у спідниці дорівнювала загальній колу кокетки, тобто 60 див.
Нижній край кокетки (передньої половини) підгинаємо на 1 см і приметываем на зібраний край переду спідниці. Точно так само сметываем спинку, а потім - плечі і боки.
Зробимо примірку на дитину. Якщо кокетка або спідниця широка, то складаємо шпильками до необхідних розмірів; якщо вузь - розставляємо і відзначаємо наміткою. Після примірки та внесення поправок зшиваємо частини сукні: перед - спідницю з кокеткою, спинку - спідницю з кокеткою, плечі - перед зі спинкою, потім - бока. Пришиваємо на спинці кокетки дві планки: меншу - до лівої сторони, велику - до правої. Вони робляться так само, як на хлопчачого сорочці (див. рис. 87).Обшиваємо косою бейкой горловину, закриваючи кінцями підігнуті краю планок. Внизу спідниці підгинаємо край на 3 - 5 см і робимо подпушку.
Приміряємо ще раз і, якщо все добре зшита, приступаємо до рукава. Зшиваємо його по подовжньому шву, збираємо нижній край рукава на нитку по довжині манжети. Пристрочуємо манжету: спочатку нижній край (строчити по рукаву), потім верхній край, підігнувши його, і строчити зверху. Потім пришиваємо ґудзик або кнопки. Верхню частину головки (вище лінії 14 - 14) збираємо на нитку для посадки, тобто злегка сбариваем. У такому вигляді приметываем до проймі сукні. Вметывать потрібно по рукаву, а не по проймі (голка входить з боку рукава). Після цього обов'язково зробимо примірку.Саме основне в примірці рукава - спостерігати, щоб головка точно збігалася з плечем, не завалювалася на спину і не хилилася вперед і щоб під проймою не тиснуло. Коли верхній край (головка) остаточно приладнані до проймі сукні, його можна пришивати.
Якщо при примірці правого рукава виявилося яке-небудь зміни, то треба перенести всі зміни на лівий рукав, а потім вже шити.
Залишаються доробки: прорізати і обметати петлі, пришити гудзики, обробити кишеню. Якщо він з візерунком, то візерунок заготовлюється заздалегідь, а не на речі.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 1000
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|