Передноворічні клопоти завжди приємні! Ми шукаємо подарунки для близьких і друзів, хочемо їх здивувати і порадувати, купуємо ялинкові гірлянди і новорічні іграшки!
В цьому майстер-класі я докладно розповім вам, як зшити чудові підвіски на ялинку у вигляді ароматних імбирних пряничка! Це традиційне різдвяне частування створює справжній святковий настрій!
Отже, нам знадобиться:
бавовна або льон кольору кави і білого кольору, також тканина червоного кольору (однотонна або з малюнком);
клейова павутинка;
холлофайбер для набивання іграшок;
дерев'яні намистини, маленькі гудзики для декору;
шнур лляний (для петельки) або атласна стрічка;
нитки відповідних кольорів;
ножиці.
Підготовчий етап (заготовляємо деталі всіх підвісок).
За допомогою шаблонів викрійок (дивись додаток) викроюємо деталі:
- з бавовни кавового кольору – по дві деталі кожної підвіски (будиночок, чоловічок, пончик, зірочка), два прямокутника для бічної частини будиночка, два прямокутника розміром 28 х 4 см і 11 х 4 см для пончика (всі прямокутники і для будинку, і для пампуха викроюємо з косою);
- з білого льону – по одній деталі «глазурі» для зірочки, пампушки та чоловічка, деталі даху будиночка;
- з червоного картатого бавовни – двері пряникового будиночка.
Тепер наклеюємо за допомогою невеликих шматочків клейової павутинки і праски деталі аплікації на основні деталі.
Вже трохи схоже на пряники!
Тепер ставимо на швейній машинці декоративну строчку і настрочуємо всі білі деталі «глазурі» по контуру. На деталях будиночка рядок я вирішила виконати білими нитками – так дах більше схожа на засипану снігом, інші деталі «глазурі» настрочуємо червоними нитками.
Після того, як всі деталі настрочены, починаємо прикрашати наші прянички «солодкої посипкою» — пришиваємо маленькі гудзички карамельних квітів або бісеринки. Пришиваємо червону гудзик – «дверну ручку» на двері будиночка, вишиваємо нитками «муліне» коричневого кольору личко, ручки і ніжки пряникового чоловічка. Нитками рожевого кольору вишиваємо зірочки – щічки. Прикрашаємо шию чоловічка бантиком з червоною атласною стрічки.
Займемося виготовленням петельок для підвішування з льняного шнура. Нарізаємо відрізки шнура потрібного розміру і нанизуємо на неї по дві червоні дерев'яні намистини.Закріплюємо кінці петельок.
Виготовлення зірочки.
Беремо лицьову деталь зірочки, настрочуємо на один з кінців петельку для підвішування, зверху накладаємо другу деталь зірочки і сточуємо за зрізами, залишаючи невелику ділянку шва незашитым (для вивертання).
Надсекаем припуски в куточках, зрізаємо припуски з кінців промінчиків. Вивертаємо зірочку, для зручності використовуємо тонку дерев'яну паличку – їй легко вивертати гострі куточки.
Набиваємо підвіску холлофайбером, що залишився незашитым ділянку підшиваємо акуратними ручними стібками. Зірочка готова!
Виготовлення пряникового чоловічка.
Пряниковий чоловічок шиється аналогічно зірочці – на лицьову деталь підвіски настрочується петелька для підвішування, зверху накладається друга деталь сточується по контуру. Не забуваємо залишити невелику ділянку незашитым.
Пряниковий будиночок шити буде трохи складніше – потрібно буде проявити максимальну точність при з'єднанні деталей, інакше будиночок може вийти перекошеним.
Для початку з'єднаємо в кільце бічні деталі будиночка, не забувши вкласти в шов петельку для підвішування.
Приколюємо шпильками бічну деталь будиночка до лицьової частини, поєднуючи центральні мітки. Стежимо за тим, щоб і кінці «снігу» на бічних деталях збігалися з білими деталями на лицьовій частині будиночка. Настрочуємо бічну деталь на передню деталь будиночка.
Надсекаем припуски на шов, вивертаємо, розправляємо.
На цьому етапі зручно прикрасити «солодкої посипкою» з гудзиків бічні деталі будиночка.
Далі складаємо передню і задню частини будиночка лицем до лиця, поєднуємо всі контрольні мітки і сточуємо по контуру, залишаючи незашитым невелику ділянку шва.
Надсекаем припуски, вивертаємо наш пряниковий будиночок на лицьову сторону, виправляємо шви.
Набиваємо холлофайбером, відкритий ділянку шва зашиваємо вручну потайними стібками.Будиночок готовий!
Виготовлення пампуха.
Приступимо до виготовлення самої трудомісткою підвіски – солодкого пончику.
Беремо дві круглі заготовки підвіски, лляну петельку і дві смужки, викроєні за косою (це важливо, смужки повинні тягнутися при втачивании). Розміри смужок: довга – 28 х 4 см, коротка – 11 х 4 див.
Сточуємо коротку смужку в кільце, ширина шва 0.8 див. Приміряємо кільце до отвору на круглої деталі лицьовій частині пампуха.
Робимо розтини по припусків на шов круглої деталі – це полегшить нам втачивание смужки.
Складаємо деталі лицем до лиця і втачіваем кільце в отвір. Я це зробила вручну, так як отвір на передній деталі підвіски дуже маленьке. Хоча при певній вправності можна спробувати зробити це на швейній машинці.
Коли кільце вшито, розсікає припуски на шов і відвертаємо деталь на лицьову сторону, перевіряємо точність вшивання.
Беремо другу круглу деталь пампуха, складаємо лицем до лиця з внутрішнім кільцем і також сточуємо деталі вручну.
Також розсікає припуски на шви, відвертаємо деталі на лицьову сторону.
У нас вийшло щось схоже на котушку для ниток.
Зшиваємо в кільце довгу смужку, у шов сточування підкладаємо петельку для підвішування.
Приколюємо довгу смужку лицьовою стороною до лицевої сторони передньої частини пампуха, прокладаємо строчку на машинці.
Відвертаємо довгу смужку на лицьову сторону.
Останній з'єднувальний шов ми теж будемо робити вручну. Складаємо деталі по відкритому зрізу, одночасно заповнюючи внутрішній простір пампуха холлофайбером.
Відкритий зріз підшиваємо вручну.
Пончик готовий!
Збираємо всі підвіски разом. Додатково можна зшити кілька простих зірочок з бавовни в клітинку.
Щасливого Нового Року!
Додаток (шаблони деталей) — роздрукувати на аркуші А4.
Всі шаблони дані вже з припусками на шви, закладена ширина шва – 0,8 см (зшиваємо деталі на стандартну ширину лапки швейної машини).
Як окремі деталі переснимаем деталі «глазурі» та деталі «снігу» на будиночку.