Понеділок, 06.01.2025, 19:16
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Перші заняття з дітьми в сім'ї

Вішалка

Найлегша справа - пришити вішалку на костюмі чи то пальті. Якщо вішалка являє собою джгутик, то її роблять так: беремо тесемку або смужку тканини довжиною з колишню вішалку, складаємо в довжину вчетверо. Шиємо уздовж всього джгута. Закріплюємо нитку на кінці, щоб не выдернулась. Коли джгутик готовий, обережно срезываем ножицями залишки колишньої вішалки і висмикуємо нитки. Прикладаємо до вивільненого місцем наш джгутик. Якщо він добре підійшов, то приготуємо голку, вденем нитку і почнемо пришивати.Якщо будемо шити в дві нитки, то вузлик робимо відразу на обох кінцях, а якщо в одну, то треба зробити їх нерівними і на довгому зав'язати вузлик. Якщо джгутик, приготований для вішалки, великий, то підріжемо у нього один кінець. Як пришивати? Спочатку вколюємо голку в матерію в тому місці, де була стара вішалка. Поруч з цим місцем виймаємо голку, витягаючи за нею і нитку. Потім на цьому місці прикладаємо наш джгутик. Щоб кінець не обсипався, його злегка підгинаємо всередину, пришиваємо - через край із трьох сторін.Таким же способом пришиваємо і другий кінець, тримаючи вішалку так, щоб вона була злегка натягнута, але не напружувала матерію костюма.
У тому випадку, коли вішалка представляє не пряму стрічку, а має форму петлі, то обидва кінця прикладаємо поруч. 

Гудзик

Білизняна ґудзик зазвичай пришивається щільно, а на верхньому одязі - так, щоб не лежала на матерії, а висіла в повітрі на деякій відстані. Для цього потрібно кожен колок робити туго, але гудзик злегка відтягувати від матерії, залишаючи між ними деякий простір. Зробивши останній колок (як дозволяють отвори гудзики), обгортаємо нитку навколо утворилася «ніжки» кілька разів, потім проколюємо крізь матерію і на внутрішній стороні закріплюємо кількома кілками. Ця ніжка повинна бути тим вище, чим товща тканина застегиваемой петлі.
Іноді хлопці кажуть, що їм соромно самим пришивати гудзики, зашивати прорив, робити петлі і вішалки, що це - не чоловіча справа. Навпаки, незручно звертатися до старших з подібним проханням і відривати їх від більш серйозної справи. Треба вміти самим пришивати гудзики. 

Петля

Якщо порвався або ослабла обметанная петля, необхідно привести її в порядок, і чим швидше, тим краще. Перший час може бути потрібно тільки просто зашити кінці петлі. А якщо запустили, то матерія буде рватися і далі. Розглянемо найважчий випадок, коли не тільки петля розірвалася, але прорив пішов далі, вглиб. Спочатку ми робимо кілька стібків на місці розриву. Потім обшиваємо часто-часто через край, щоб укріпити. Під час шиття потрібно приміряти, чи підходить петля на гудзик, тобто не занадто ми її стягнули.
Треба зауважити, що матеріал іноді виявляється занадто товстий і важко проколюється голкою. Неозброєними пальцями шити - всі руки зіпсуєш. Тому рекомендуємо привчатися користуватися наперстком. Вміння робити колок за допомогою цього інструменту дається теж не відразу, але ось тому-то і треба як можна раніше практикуватися в надяганні його на палець, щоб рука звикла. Перший час він буде слугувати як прикраса. Але по мірі використання його рука звикне, і після вже відчує, що він необхідний для серйозного шиття. 

Лагодження трикотажу

Якщо порвалися панчохи, рукавички, рукавички, шкарпетки, можна при невеликому розриві зашити їх, не роблячи штопання. Це, звичайно, цілком доступний дитині. Треба добрати нитку підходящої товщини і відповідного кольору. Взяти відповідну голку. Зашивання відбувається в такій послідовності: спочатку знімаємо протилежні сторони прориву, але не дуже сильно, а лише настільки, щоб краю зійшлися близько; стягнувши чотирма або шістьма стібками з усіх боків худе місце так, щоб воно стислося і отвір закрився, ми прошиваємо кілька разів. Головне завдання полягає в тому, щоб не залишалося просвіту дірки і щоб всі петлі в прориві були зашиті. Иниче хоча б одна пропущена петля може стати початком нового отвори, і вся робота виявиться марною.

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 468 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.