Сьогодні хочу поділитися з вами тим, як зшити кишеньки для дрібниць у кімнату для маленької принцеси. Майстер-клас досить докладний, але все ж робота вимагає певних навичок і підходить більше не для новачків, хоча, якщо постаратися.
Відразу уточню, у мене розмір кишеньок був зумовлений вимогами інтер'єру, ви ж можете зробити їх трохи ширше, що я вам і рекомендую. А у мене їх було два.
Почнемо з підбору тканини, яка нам потрібна. Я розробляла інтер'єр на замовлення, де обов'язковою вимогою було поєднання рожевого та зеленого кольорів.
Нам знадобиться: бавовняна тканина, м'який і жорсткий дублерин, бавовняний чи утеплювач синтепон, мережива, атласні і репсові стрічки і, звичайно ж, усі необхідні при шитті інструменти: ножиці, лінійка, сантиметр і т. д.
Почнемо з основи органайзера. Готовий розмір моїх кишеньок — 13x120 см, тому ми викроюємо з припусками на шви 15x126 см прямокутник з утеплювача і два прямокутника з бавовни.
Потім ми прикладаємо один прямокутник з бавовни лицьовою стороною вгору до утеплювача, складаємо шпильками і пристрочуємо на машині по всьому периметру з припуском 1 см від краю.
Відкладемо нашу заготовку в бік і приймемось за виготовлення кишень. У мене їх 5. Два з них 15x20 см, а три об'ємні 23x20 див.
Для того щоб наші кишеньки в готовому виробі тримали форму, я ущільнюю їх м'яким клейовим дублерином за допомогою праски.
Приступаю до декору перших двох кишеньок. Вони будуть з сердечками. З потрібної мені тканини вирізаю 2 квадрата приблизно 10 на 10 см і ущільнюю їх жорстким дублерином.
Потім малюю шаблон сердечка і перекладаю його на виворіт квадратів.
Вирізаю сердечка, і у мене виходить своєрідна аплікація.
Прикладаю серденько рівно посередині кишеньки і закалываю шпилькою. Потім ставлю сходинку на зіг-заг з дуже маленьким кроком і обметочным стібком пристрачиваю сердечко до кишені, при цьому ще й пристрачивая складку з мережива. Якщо ви новачок або не впевнені в своїх силах, то спочатку можна пришити мереживо і лише потім пристрочивши сердечко на машинці.
Ось що у мене вийшло:
Потім зав'язую маленький бантик із зеленої атласної стрічки, обпалюю краю і пришиваю вручну до сердечку.
Край кишеньки оброблю атласною за косою бейкой.
Один кишенька готовий. Приступаємо до другого. Тут трохи простіше, ми просто пристрочуємо сердечко до тканини без мережива.
І ось що отримуємо:
Далі до верхнього краю кишеньки пристрочуємо мереживо, укладаючи його в складку.
І так само закриваємо зріз за косою бейкой.
Ось що отримуємо:
Приступаємо до інших кишенях. Щоб мені було легше, я розклала всі смужки тканини, мережива та стрічок, щоб приблизно знати, які смужки куди застосувати.
Попередньо я опрацювала зрізи всіх смужок під оверлок
Приступаємо до третьої кишені. На оброблену смужку зеленої тканини довжиною в два рази більше ширини кишеньки пристрачиваю мереживо на 0,5 см від зрізу.
Потім збираю рюшу: спочатку прокладаю на машинці рядок з довгим кроком, а потім затягую рюшу до потрібної довжини. Цю процедуру я буду проводити з усіма смужками, тому надалі я її буду опускати.
Пристрочуємо рюшу, відступивши від країв 0,5 див.
Поверх рюші пристрочуємо мереживо рядком зіг-заг так, щоб закрити зріз рюші.
Обробляємо зріз за косою бейкой.
Приступаємо до наступним двом кишеньках. Виготовляємо необхідну кількість рюшів з тканини і мережива.
Далі за допомогою лінійки і дрібна відзначаємо смуги, на яких будуть розташовуватися рюші залежно від їх ширини. Ширина моїх смужок була від 3 до 5 див. Звертайте увагу, що ширина смуг повинна бути такою, щоб кожна верхня рюшу трохи закривала верхній край нижньої рюші, щоб не було видно місце пристрачивания.
Пристрочуємо рюші, починаючи з нижньої.
На цьому кишеньці я залишила відстань зверху 2 см від верху рюші + 1,5 см на подгибку краю.
Потім відрізаємо білизняну гумку рівну ширині органайзера, тобто 15 див.
Закриваємо гумку подвійним підгин і пристрочуємо її зигзагом, паралельно натягаючи.
Готовий кишеньку призібраний зверху.
За таким же принципом робимо другий кишеньку, тільки тут я використала більшу кількість смужок і пристрочила верхнє мереживо на 1,5 см від краю таким чином, щоб після підгину мереживо опинилася на краю кишеньки.
Пристрочуємо гумку точно так само, як і на предыдуший кишеньку. Тільки тепер мереживо у нас буде на самому краю.
Ну ось, всі наші кишеньки готові. Тепер беремо основу органайзера і розкладаємо кишеньки в тому порядку, який нам найбільше подобається. На фото видно, що є кишеньки, які ширше основи. Їх потрібно підготувати.
Для цього заколюємо складки шпильками, відступивши від країв 2 див. На саму складку я закладала 4 см з одного боку. Це буде обсяг нашого кишеньки, його ви можете зробити на свій розсуд трохи більше або менше.
Потім на основі відкладаємо 5 рівних ділянок і креслимо лінії, куди будуть кріпитися наші кишеньки. Я відступила від низу основи 5 см і відзначала лінії на відстані 23 см один від одного.
Прикладаємо кишеньки до зазначених смужкам обробленим краєм донизу органайзера, ввезх виворотом. Заколюємо шпильками і пристрочуємо кишеньки на основі, з припуском 1 див.
Потім відгинаємо пристроченные кишеньки в потрібне положення, заколюємо краю шпильками і прострочуємо весь органайзер по периметру, пристрачивая краю кишень.
На кишеньках з рюшами підрівнюємо ножицями зрізи, що стирчать з боків.
Потім беремо другу смужку бавовни, прикладаємо її лицьовою стороною до "обличчя" органайзера і приколює шпильками, особливо часто фіксуємо шпильками ті місця, де є об'ємні кишеньки. Цей етап вимагає акуратності, скурпулезности, тканина не повинна зміщуватися або натягується. Знову прострочуємо органайзер по периметру з припуском 1 см, залишаючи непрошитым верхній край для вивертання.
Далі вивертаємо органайзер і зашиваємо верхній зріз. Потім пристрочуємо репсові стрічки, за які буде підвішуватися органайзер, підгинаємо край і пристрочуємо його, створюючи тим самим куліску.
В отриману куліску вставляємо шматочок алюмінієвої трубки або рейки, чи товстого дроту, або навіть старої лінійки — все, що у вас буде під рукою, відпилявши це попередньо 12-сантиметрової довжини. Тверда основа потрібна нам для того, щоб органайзер не складався при підвішуванні.
Вже готовий органайзер окидываем критичним поглядом і додаємо необхідні штрихи. У мене це атласні бантики на кишеньки. Мені захотілося додати сюди.
Готовий органайзер отутюживаем, особливо на бокових згинах кишеньок і насолоджуємося результатом!
Для своїх кишеньок я пошила ще текстильні сердечка.
Сподіваюся, вам сподобався майстер-клас, і знайдуться фанати своєї справи, які наважаться повторити подвиг з численними бантиками і рюшами.
|