Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Мішечок для зберігання ниток та інструменту
Якщо ми всерйоз зайнялися рукоділлям, треба постаратися обзавестися таким мішечком, в якому можна складати і зберігати всі наші інструменти. Акуратне поводження з інструментом привчає до акуратності в усьому: у ставленні до підручників, до виконуваних завдань, до уроків, до будь-якої роботи, а також до домашніх речей, виконання будь-якого доручення, навіть до своєї поведінки. Це внутрішня дисципліна, яка не приходить переконання, а виховується поступово і без якої неможлива ніяка серйозна робота.
Зрозуміло, мішечок постараємося не просто зшити, а зі смаком прикрасити, щоб всякий раз, беручись за роботу, ми відчували, що приступаємо до художньої творчості. Красиво зроблений мішечок буде «допомагати» при вирішенні складних малюнків, як і при вирішенні складних завдань, при засвоєнні важких уроків, тому що буде наочним доказом, нагадуванням: от не вміла, а постаралася - зробила. Так можна подолати будь невміння.
Батьки повинні весь час переконувати дітей - кожну нову річ робити якомога краще, щоб вона була новою сходинкою в їх розвитку. Нехай вироблять в собі таку звичку, вона дуже знадобиться в житті.Саме так розвивається відчуття творчості, прагнення до ініціативної роботі, що не дозволяє радянській людині зупинятися на досягнутому.
В якості матеріалу для мішечка візьмемо клапоть 20 см і шириною 50 см довжиною, наприклад темносинего або коричневого сатину. Нитки - кольорові, наприклад: сірі, червоні і светложелтые.Шви будемо застосовувати: сходинку, подвійний, а з прикрашають - стебловий, тамбурний.
Перш ніж вишивати візерунок, намалюємо його олівцем (або сухим шматочком мила) на одному кінці лицьової сторони нашого сатину, відступивши від краю на 8 - 10 див. Якщо матеріал такий, що олівець на ньому не видно, можна спочатку звести малюнок на цигарковий папір або кальку, приметать наметочним ниткою і разом з папером вишивати по тканині. Після папір обережно по частинах виймемо.
Стебловий шов робиться так, як показано на малюнку 15а. Кожен новий колок починається і направляється справа наліво, але стібки рухаються ліворуч направо. Тому починати треба від лівої руки і поступово відступати. Шов виходить схожим на туго закручену мотузочку, як би врізану в тканину. Тому його іноді називають «мотузочкою». Треба намагатися кожен стібок щільно накладати до попереднього, але не перескакувати через попередній.
Тамбурний шов зображений в готовому вигляді на малюнку 15в. З лицьового боку він нагадує сплетену косу або ланцюжок, а з вивороту - рядок. Виконується він справа наліво, тобто від правої руки до лівої. Закріпивши нитку і зробивши голкою перший колок, ми великим пальцем лівої руки затискаємо нитку і другим колком вколюємо голку в те місце, звідки її вийняли після першого, робимо другий колок, подібний до першого. Витягнувши голку, піднімаємо її вгору і одночасно відпускаємо затиснуту пальцем нитку: вона виявляється одягненою кільцем. Після цього знову затискаємо пальцем нитку і продовжуємо робити нові стібки по наміченій лінії.
На малюнку дано приблизний візерунок. Приступаємо до його вишивці. Спочатку стебельчатым швом светлосерой або блакитною ниткою настилаємо якір. Потім тамбурним великими кільцями накладаємо червоні (або зелені літери вашого імені або ініціали. І після всього протягуємо тонку светложелтую ланцюжок з мелкокольчатого тамбурного шва. Вона звиваючись охоплює якір, пробігає навколо вашого імені і утворює рамку навколо всього малюнка. На темному тлі тамбурних лінія справляє враження справжньої золотого ланцюжка.
Шиття мішечка дівчинка може виконати без сторонньої допомоги самостійно.
Складаємо наш прямокутник вдвічі обличчям всередину. Сметываем спочатку праву, потім ліву сторону, не доводячи шов до кінця сантиметрів на 7. На малюнку 16а показано - до горизонтальної риски. Тепер підгинаємо на півсантиметра недошитые 7 см на кожному з чотирьох країв і теж приметываем, а потім і прострочуємо так, як показано на тому ж малюнку дрібним пунктиром. Після цього підгинаємо на півсантиметра верхній край. І ще раз підгинаємо на 3 див. Перший згин торкнеться горизонтальної лінії.Прострочуємо так, як у збільшеному вигляді показано на малюнку під літерою б,- двома пунктирними лініями вздовж і двома поперек згину. Значить, всередині згину у нас прострочилась поздовжня трубочка. Так ми зробили одну половину верхнього клапана. Тепер точно таким же порядком подогнем і застрочим іншу половину. У ній теж вийшла трубочка. В цю трубочку треба просмикнути з допомогою шпильки два хороших товстих шнурка. Один з них замкнеться кільцем зліва мішечка, інший - праворуч (кінці кожного з цих двох шнурків краще не зв'язувати, а зшити, щоб було акуратніше).
Нарешті, вивернемо мішечок па лицьову сторону, і він буде мати такий вигляд, як показано на малюнку під літерою ст. За допомогою витягування шнурочків в сторони ми стискаємо отвір мішечка; а при розсовуванні отвори шнурки втягуються в трубочки.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 654
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|