Пропоную Вам зшити разом іграшку: Заєць Тільда
Що треба приготувати. Список складаю для Тільди, наближеної до класичного варіанту.
Інструменти і матеріали:
- Викрійка.
- Тканина. На "тушку" я беру двунитку. Можна однотонний льон. Ну або будь-яку однотонну натуральну тканюшку. На внутрішню частину вуха можна взяти ситчик, бязь і т. д. Або однотонний, або в меленький малюночок (горошок, клітинка, квіточки). Для одежинки будь-яка (бажано теж натуральна), яка подобається, тканина. У класичному варіанті це клітинка, дрібний малюночок і т. д.
- Праска. у процесі розкрою і зшивання треба постійно отглаживать деталі.
- Ножиці.
- Шпильки.
- Крейда, олівець, маркер. Вобщем, ніж на тканини будемо обводити викрійку.
- Голка-нитки. Нитки потрібні будуть в тон тканини і чорні для глазиков-носика (користуюся чорним муліне).
- Швейна машинка. Це якщо хочеться шити ручками.
- Украшалки Невеликі гудзики або намистинки. Теж бажано натуральної фактури.
- Дерево - в ідеалі. Пластик "під дерево". Але це суто за бажанням. Потрібні будуть для декорування одягу.
- Що-небудь для тонування мордочки. Хтось підфарбовує чаєм-кавою, я користуюся старими рум'янами .
Викрійка іграшки
Я буду шити зайця з висячими вушками в шапочці.
Тіло зайчика ("тушка")
Розкрій, кмітливість, зшивання деталей, набивання, збірка.
Прогладим відрізок тканини. У мене двунитка, злегка оттонированная кави. Варила в розчині найдешевшого розчинної кави. Але допустила велику помилку в тому, що стала гладити після висихання. Тепер вона злегка "пожувати". Але при набиванні "мятики" розгладжуються.
Я складаю тканину навпіл, але якщо тканина тонший або ковзає, то краще розкроювати кожну деталь окремо. Розкладаємо викрійки так, щоб між ними були припуски на шви (приблизно 0,5 см).
Приколюємо булавками, щоб не елозили.
Обводимо по краю. У мене простий олівець, т. к. тканина не просвічує і прати виріб не буду.Можна використовувати крейду, спеціальні олівці, зникаючий маркер.
Складаємо шпильками деталі, які будуть з двох половинок (тулуб, ручки, ніжки). Вухо на цієї тканини буде одне, а друга частина з іншої тканини.
Тепер вухо. Спочатку на іншій тканині (вона тонка) я його хотіла обвести також, але потім вирішила зробити простіше. Просто відрізала потрібний шматочок, сколола шпильками і пристрочила один до ругому. Все зайве обрізається. Так, не забудьте залишити незашитое місце для вивертання. На схемі позначено.
Тепер сострачиваем деталі. Я шию на машинці. Рядок 1,5-2 мм. Якщо хтось буде шити "на руках", шов "назад голка" або у вышивальшиц "бэкстич". Стібки бажано робити поменше.
Зверніть увагу (для тих, хто шиє на машинці, що зручно відрізати шматок полотна з розкриємо (я тільки тулуб відрізала, але і його можна було залишити) і прострочити деталі по черзі, а потім просто вирізати. Прошивати полотно легше, ніж кожну маленьку детальку окремо.
Якщо комусь незручно користуватися шпильками, то можна, звичайно, просто змітати кожну деталь. Для тих, хто шиє вручну, думаю, краще спочатку крій вирізати.
Вирізали і вивернули. Щоб шви не тягнуло, перед тим як вивернути в місцях вигинів тканина краще підрізати.
Для вивертання зручно користуватися спицею. Кожен шовчик зсередини акуратненько виправляємо.
Тепер отгладим. Одна нога у мого зайця так залишилася пристойно прим'ятій, але при набиванні всі розгладиться. Вухо ще не зашито в місці виверту.
Я набиваю синтепухом. Зручна річ. Тушка виходить такою легкою, але пружною. Набиваємо щільно, знову ж таки із застосуванням тієї ж спиці (ну і пальців, зрозуміло). Ніжки для того щоб зайчик сидів, набиваємо не до кінця, залишаємо трохи (1-2см) порожнього місця.
Маленький нюанс: якщо попередньо злегка обробити край виробу з боку набивання клеєм ПВА (просто злегка, по самому краєчку), дати підсохнути, то при набиванні тканина не буде сипатися. Або при розкрої залишити трошки більше тканини з цієї сторони, а потім, після набивання, трохи підрізати махрушки (в цей раз я так зробила).
Якщо будете набивати синтепоном, то його треба обов'язково добре роздирати на шматки, щоб він не комковался.
Ось підсумок набивання тушки. Деталі до зшивання готові. Вуха ще не пришиті. Я їх взагалі в кінці пришивати буду.
Якщо хочете "стоячого" зайця, набивайте ноги до упору, щоб тільки пришити залишалося. І пришивати тоді треба буде по колу потайним швом. Стояти, правда, буде тільки притулений до чогось. Зависокий він для стояння. Просто ніжки не будуть згинатися.
Якщо хочете, щоб він сидів, то треба прострочити і трохи з ніжок прибрати наповнювача.Зовсім трошки, так, щоб при сидінні пузико не тиснуло на ніжки.
Ну ось, перша частина отшива готова. Якщо я щось упустила, щось залишилося незрозумілим, з задоволенням відповім на всі питання в темі на нашому форумі.
До задньої частини тулуба приметываю ніжки. На фотці начебто видно. Це роблю для того, щоб потім було простіше пришити, вони вже не будуть ялозити. Відразу звертаємо увагу на те, щоб вони були розташовані рівно по висоті. Тобто звертаємо увагу на розташування п'ят відносно один одного.
Злегка приметала і передню частину, хоча можна цього і не робити, пришивати відразу.
Прошиваємо ніжки з тулубом наскрізь, як би прострачівая, як на машинці. Тоді зая буде сидіти. Можна швом "назад голку", а можна двічі пройтися просто наметочним швом туди-назад. Стібки робимо невеликі. Місце між лапок прошиваємо звичайним "через край" тільки дрібненько.
Якщо придивитися, то на тушці видно нитку. Після закріплення я простягаю голку в будь-яке місце тушки, витягую нитку так, щоб тільце трохи стислося і акуратненько під тканину зрізаю.Хвостик нитки ховається в тілі ляльки.
Так, ноги пришили. Приступаємо до рук. Підгинаємо край тканини біля основи і приметываем підгин. Надалі це сильно полегшить пришивання ручки.
Шпильками приколюємо ручки, дивимося, щоб все було рівненько.
Пришиваємо ручки потайними стібками по колу. Я проходжу два рази, спочатку "начорно", щоб трималися, а потім вже більш частими стібками.
Пришиваємо вуха. Я прикладаю, як подобається. Адже в Тільді навіть розташування вух грає роль в характері іграшки. Заломів та складок я не роблю, але, думаю, що якщо хочеться, то можна задню частину вуха як-небудь цікаво укласти і пришити. Прошиваю верхню частину.
Ось, власне, тушка в зборі.
Пошиття одягу, декор.
Викрійку штанців, лямки розкладаємо на складену вдвічі тканину до краю місця загину.
Шапочка теж криється з двох половинок. Якщо взяти тканини двох кольорів, то шапочка вийде подвійна, всередині буде інший. Грудка в оригіналі - одна штука, але на цієї тканини буду робити подвійну, тканина дуже тонка, будуть видні місця підгин. Навіть, напевно, доведеться садити на основу.
Ну і, звичайно, викроюємо два прямокутника на спідницю.
Напевно, хтось задавався питанням: "А де викрійка самої спідниці?" Викрійки немає, є розміри в тексті.
Великий заєць 20,5х18 див.
Маленький заєць 14,5х13см. Перша цифра - довжина зверху до низу.
Викроюються два окремих прямокутника, пришивається грудка, з боків (в оригіналі біля грудки) на верхній частині спідниці робляться складки. Ззаду теж складки. Потім на фотках все це буде.
Розкроєні деталі. Це зворотна сторона. Тканина "посаджена" на клейову основу, т. к. сорочкова і тонка. Ідеал в оригіналі, звичайно, чисте х\б, але де ж візьмеш потрібної забарвлення...
Прострочуємо штанці. Спочатку бічні верхні шви, зверху до "мисика".
Потім розгортаємо, як на фотці, і прострочуємо знизу однієї штанини через "куточок" до низу другий штанини. Можна відразу підвернути низ.
Якщо тканина затовста і сиплеться, то самий краєчок можна пройтися клеєм ПВА і підвернути на один раз. Інтер'єрна лялька і, по ідеї, не повинна стиратися.
Прошиваємо шапочку. На схемі пунктиром позначено місце, де не прошивається. Все інше прострочуємо (суцільний). Вивертаємо.
Прошиваємо спідницю по бічних швах. Ось, що у нас поки вийшло. Туди ж можна додати і лямки, прошиті і вивернуті. Просто на той момент я їх ще не вивернула.
|