Мене звуть Олена, я починаю майстер-клас по шиттю простого ведмедика Тедді. Запрошую всіх бажаючих приєднатися до нашого процесу.
Для початку представлю вашій увазі викрійку, по якій ми будемо шити. У кого немає принтера, можна звести м'яким олівцем прямо з екрану монітора (головне, щоб чоловік не побачив... )
Я викрійку не збільшувала, роздрукувала як є, за моїми підрахунками, зростання ведмедика буде сантиметрів 20-24.
Що нам знадобиться?
Будь-яка несыпучая тканину, щоб не махрились краю (ідеально підходить фліс), або будь-хутро на поліестерової, або бавовняній основі. Фліс можна замінити будь несыпучей тканиною - фетр, можна навіть з серветок всмоктуючих для кухні, але вони неміцні. Можна взяти будь-яку тканину, якщо шити на машинці. Поліестеру величезна кількість видів, є і синтетика і навіть пальтові, але вони дорогі. Фліс є в будь-якому магазині, він недорогий і можна купити шматочок сантиметрів 20, з нього легко вийде пара ведмедиків, причому досить великих.
Нитки, ножиці, голка, ручка або олівець, пара ґудзичків, або намистин для очей, яскраві нитки для вишивки носа (муліне, або ірис), шпильки для сколювання деталей (можна просто намітати - деталі), синтепон, або тирса для набивання ведмедика. Ще потрібні будуть міцні нитки для пришивання голови і лап. Ще у мене є китайська паличка для вивертання деталей - дуже зручна річ) Начебто все поки що. Якщо щось забула, то по ходу справи напишу.
Вушка можна зробити двоколірні, внутрішню сторону з будь-якої контрастної тканини.
Для початку "приміряємо" деталі на тканині, якщо це хутро, то потрібно строго стежити, щоб стрілочки на деталях відповідали розташуванню ворсу: якщо стрілочка дивиться вниз, то і ворс повинен лежати вниз, інакше ведмедик вийде як би нечесаний) На викрійці вже дано припуски, тому будемо кроїти по витесаному контуру.
Обводимо деталі. Ті, на яких написана цифра "2" повинні бути в двох примірниках, причому одна повинна бути ДЗЕРКАЛЬНОЮ! Не забуваємо переносити на викрійку всі мітки з паперових лекал, як то "місце для набивання", які ми зашивати не будемо, точки пришивання лап.
Вирізаємо. Я наголошую місця для пришивання лап (якщо цього не зробити, то лапи можуть вийде криві, дуже часто окомір підводить). є два способи: відзначити контрастною ниткою, вивівши з вивороту наявності, або просто намалювати ручкою, т. к. це місце закриється лапою і нічого видно не буде. Щоб точно визначити розташування точки пришивання, я з вивороту встромляють голку в точку, виводжу наявності і наголошую ручкою, ось так:
І так
І ще ось теж
Примітка: у справжніх Теддиков ніколи немає хвоста - це фірмове відміну, але за бажанням можна пришити))
Далі я сколюю деталі англійськими шпильками, щоб тканина при зшиванні не "поїхала" і не "поповзла". Не забуваємо залишати місця для вивертання. ВАЖЛИВО! На даній викрійці деталі нижніх і верхніх лап зі згином, тому місця для вивертання будуть попереду, після набивання ми зашиємо їх потайним швом. Можна деталі намітати, а особливо досвідченим просто докласти і зшити разом. Цього ведмедика я буду строчити на машинці, способи ручних швів покажу нижче.
Якщо шиємо вручну, то краще скористатися швом "Назад голка"
Тут друга частина шва
"Через край" не варто шити, якщо тільки дуже дрібними стібками, а то будуть дірочки, особливо непривабливо це буде виглядати на мордочці. Мій улюблений вид шва - обметочний, ось так:
Я теж пошила і вивернула деталі, ось що вийшло
Тепер пропоную зшиті деталі (крім мордочки) вивернути і набити лапи.
НАБИВАЄМО ДУЖЕ ЩІЛЬНО! Потім будемо втягувати на них "пальчики"- і на верхніх і нижніх.
Голову не чіпаємо. зашиваємо потайним швом.
Тіло. Тіло набиваємо і ще його можна ускладнити, як і п'ятки ніг.
Що для цього потрібно? Я використовую пластиковий гранулят, він же буває залізний і скляний, але доріг і продається в спец. магазинах.
Чим можна замінити? Наприклад насінням льону, яке продається в магазині і коштує за 100 грам близько 40 руб., але насіння зовсім не важкі, просто будуть приємно прощупуватися в пузі.
Ще обтяжують прожареним піском (звичайним, не цукровим), або морською сіллю. Я люблю сіль - вона велика і її можна ще й ароматизувати будь запашним маслом, сіль має хороші вбираючі особливості, але такі іграшки бояться вологи, тому сіллю не варто.
Набити деталі можна синтепоном, або тирсою. Тирсу треба з пульверизатора збризнути, щоб вони як би "склеїлися". але набивати ними складно, тому що доводиться все робити щільно, інакше вони при висиханні зменшують частини іграшок і лапи потім можуть провиснути.
Тулуб набиваємо не так щільно, як лапи, але цілком так, щоб воно тримало форму. В районі шиї щільніше, ми ж туди голову пришьем.
Мордочку треба набити дуже туго, особливо район носа - маленькими шматочками, щоб голова по щільності нагадувала тенісний м'ячик. Голова у мишка - найбільш щільно набиваемая частина, район носа особливо, ми його будемо вишивати і він не повинен "повзти". Я для цих цілей використовую китайську паличку.
Вуха не набиваємо, чи можна трохи, кому що подобається. Вуха будемо пришивати після утяжки морди і вишивання носа.
У мене ось що вийшло: тут все вже набито і зашито
Тут показаний потайний шов. Це два різних способи шва, але вони ідентичні. На першому малюнку тканина прошивається-прихоплюється великими стібками, на другий-трохи прихоплюється. Тільки це повинен бути згин тканини, а не його край.
Це мої "навантажувачі".
Рис і гречку використовувати не варто, оскільки заведуться жучки, або моль, хоча їх можна прожарити на сковорідці)). Можна взагалі без обтяжувача, але коли мишко важкенько, це так здорово.
Тобто обважнювач зовсім не обов'язково, можна просто з набиванням, я свого не утяжеляю.Іноді під настрій.
|