Сьогодні хочу розповісти як нескладно урізноманітнити дозвілля простий, але дуже захоплюючою грою. Ця гра всім добре знайома, називається вона MEMORY або Пам'ять. Є ще одне більш рідкісне назва цієї гри - Мнемозина. Мнемозина - давньогрецька богиня пам'яті. І гра названа так не випадково.
Гра призначена для тренування візуальної пам'яті. У грі парна кількість тканинних карток – по дві штуки з одним і тим же малюнком. Потрібно розкласти картки «сорочкою» догори на столі, а потім перевертати по дві. Якщо вони збігаються – гравець забирає їх і отримує ще хід. Якщо ні – картки знову перевертають "сорочкою" догори, запам'ятовують їх розташування, а хід переходить до іншого гравця. Завдання – набрати якомога більше карток.
Підходить для будь-якого віку та кількості учасників!
Для виготовлення ігрових карток знадобляться різні клапті тканини (тканина може бути абсолютно будь-який: різного кольору і фактури) та ганчірка для прибирання (можна використовувати фетр). Про цьому чудовому матеріалі з віскози і про те, що можна з нього зробити, я розповідала в цьому пості
Спочатку потрібно вирізати з картону шаблони. Їх знадобиться три види. 7*7 см - найменший шаблон для кольорової тканини, 8*8 см квадрат-основа для віскози і рамка 8*8 см з товщиною стінок 1.5 см теж для віскози. Розмір підібраний оптимальний: на великі квадрати піде більше матеріалу і їх незручно зберігати, а дрібними квадратами нецікаво грати.
Працюємо з віскозою. В упаковці вона продається в складеному вигляді і перед роботою її необхідно пропрасувати в режимі відпарювання. Пам'ятайте, що квадратів для гри повинно бути парне число. Вирізаємо бажану кількість квадратів і рамок. Вирізати потрібно акуратно. Кількість квадратів впливає на складність гри: чим їх більше, тим, відповідно, складніше гра.
Тепер працюємо з клаптиками. Тканина також добре пропрасовуємо. Вирізаємо квадратики кожного кольору по дві штуки.
Тепер збірка: спочатку фундамент, потім тканину і рамка.
Таким чином.
Прострочуємо близько до краю рамку за внутренему і зовнішньому периметру. Після того як всі квадрати будуть відстрочені картки необхідно ще раз пропрасувати.
А це моя порада. Щоб ускладнити гру, наприклад, для старших дітей і дорослих, можна додати в гру картки з квітами схожих відтінків. В моєму випадку сині і сіро-блакитні кольори.Як виявилося, навіть дорослі насилу розрізняють відтінки і запам'ятовують їх розташування на ігровому полі.
Щоб привчати дітей до охайності, краще виділити для зберігання карток косметичку або мішечок. Я пошила яскраву сумку і як тільки гра закінчується, діти із задоволенням збирають у неї картки.
Гра дуже захоплююча, незважаючи на свою простоту. Картки не мнуться, не рвуться, не бояться води, їх можна прати. Та й ще, гру можна взяти на природу!