У нашому будинку оселився новий смішний вихованець - клаптевий кіт. На його створення мене надихнула робота, прикрашена в техніці "боро", правда це була сумка. Ну адже головне сама ідея! Далі я вам покажу вихованця з усіх боків, розповім, як його зшити, а заодно розповім трохи про цю техніку.
Техніка "боро" має дуже давнє коріння. З'явилася вона в Японії і спочатку це був і не вид рукоділля зовсім, а лише спосіб для бідняка продовжити життя своєму одязі. Самі наибеднейшие селяни часто мали тільки одне плаття, в якому і відпочивали, працювали і вмирали.
Одяг швидко рвалася, зношувалася. Купити щось натомість можливості не було, тому і прийшло таке просте рішення - пришивати латки на місці дірок. Обривки брали будь-які, які траплялися під руки. З часом такий одяг бідняка була не просто одягом, а якимось провідником сімейних традицій та історії.
Дослівно "боро" перекладається як ганчірка або обривки. Раніше клапті нашивали так часто, що незабаром наряд перетворювався на суцільне полотно шматочків всіляких уламків. На підставі техніки "боро" з'явилися сотні технік орнаментального шиття.
З часом ця техніка перейшла в статус народного прикладного мистецтва. Ця техніка не для ледачих, так як більша частина роботи (втяжка лоскутов бавовняними нитками) виконується вручну і вимагає акуратності. Одяг та предмети, виконані в цій техніці, користуються великою популярністю по всьому світу. Дуже часто традиційно роботи в цій техніці виконують в кольорі індиго. Індиго був одним з найбільш доступних барвників.
Мій райдужний котик розміром близько 30 см, зшитий з білою м'якою фланелевою тканини. Я обшила його бавовняними шматочками тканини всіляких квітів.
Залишилися відкриті ділянки (лапки, хвостик і частина мордочки) я пофарбувала світло-блакитний акриловою фарбою.
Ну і для завершеності образу зробила парасолька строкатий.
А тепер розповім як просто зшити такого красеня. Для роботи знадобляться: тканина для основи, клаптики тканини, нитки, ще я використовувала клей ПВА, акрилові фарби і покупні очки і носик.
Викрійка кота. Він несиметричний, кособокий, ніби застиг в якомусь русі. Така задумка.
Готуємо клаптики. Можна заздалегідь розкласти шматочки, прикинути, де і який колір краще виглядає. Краще брати не дуже осипаються тканини.
Клапті пришиваємо до тушки, прошиваючи їх по периметру.
Кожен наступний клаптик нашиваємо внапуск.
Кота я обшила майже все, зразок клаптикового костюмчика. Я вирішила зміцнити краї клаптів і всю іграшку. Приготувала розведений у воді клей ПВА і просочила всього кота. Висушила.Залишилися відкриті ділянки пофарбувала світло-блакитний акриловою фарбою.
Для мордочки приготувала муліне, покупні очки і носик. Всі приклеїла на гарячий клей.
Вуса розпушила голкою.
До лапі прив'язала парасолька. Щоб отримати таку строкату забарвлення, хаотично змішала жовту і синю акрилові фарби. Як зробити такий парасольку розповіла тут.
Пустотливий кіт, квітчастий, іграшка для гарного настрою! А прикрасити таким чином можна будь-яку річ або предмет інтер'єру.