Деякий час тому на просторах мережі інтернет мені зустрілася подібна равлик, яку дуже захотілося повторити. В цьому майстер-класі уявляю свою викрійку і свій опис процесу створення цієї чарівної равлики.
Що мені подобається в цій равлику - простота викрійки. Тільки здається, що вона зшита з декількох частин, насправді це одна деталь.
Ну і звичайно у равлика своя родзинка - перископічні очі, які можна химерно вигнути в будь-яку сторону. Оченята обрамляють вії.
Всі равлики сидять на візку на колесах.
Візки прикрашають палички кориці, обв'язані шпагатом і стрічками.
"Колеса" - всілякі гудзики.
Матеріали, які мені знадобилися в роботі: біла бязь, каву мелену та в зернах, цикорій і ванілін, корицю в паличках, клей ПВА і гарячий, синтепон, флористична дріт, бавовняні нитки білого/бежевого кольору, фанера, гудзики (для однієї візки 4 штуки), пряжа в тон для гудзиків, стрічки шоколадного кольору, шпагат, акрилові фарби. Моя викрійка: цілісне тіло з черепашкою. Збільшуючи або зменшуючи зображення, можна зшити равлика будь-якого розміру.
Переносимо викрійку на тканину, прошиваємо по периметру, в поглибленнях робимо надсічки, вивертаємо. Незашитым залишаємо низ равлики.
Тушку поки не заповнюємо синтепоном - нам потрібно зробити очі. Для цього готуємо дріт (у мене флористична). Зліва направо: відрізаємо шматок дроту, промазуємо клеєм, обмотуємо бавовняної ниткою світлого кольору, дріт згинаємо навпіл.
За допомогою шила робимо в голові два отвори. Краще робити отвори саме шилом, а не ножицями, так як тканина після розрізів може "поповзти". В отвори вставляємо дріт.
Після цього тушку досить-таки щільно набиваємо синтепоном. Особливо добре набиваємо шию. Нижній отвір поки не зашиваємо.
Тепер потрібно позначити витки черепашки. Для цього через отвір вводимо голку з ниткою і швом "вперед голку", позначаємо кордон витків. При цьому кожен коло потрібно міцно стягнути до отримання складочок. Прошиваємо три кола, самий нижній коло позначимо за допомогою приклеєного мережива (фото не зробила, але там нічого складного, просто клеїмо/пришиваємо по периметру відповідне мереживо). Нижній отвір зашиваємо або заклеюємо гарячим клеєм.
Тепер очі. Для очей потрібно вирізати з бязі два гуртка, прошити по периметру швом "вперед голку", стягнути, всередину покласти синтепон.
Для вій відрізаємо від краю тканини шматок приблизно 2 см шириною. Відрізати потрібно таким чином, щоб можна було рівно розпустити край смужки. Розпустити потрібно на 0,7-1 див.
До дроту клеїмо очко (дріт проходить ззаду). Зверху клеїмо вії.
Ззаду це виглядає так: смужка тканини з бахромою як би закриває місце з'єднання). Головне всі деталі склеїти акуратно, щоб не було видно клею.
Все, тепер равлика фарбуємо, на фото вже висушені равлики. Зверніть увагу за рахунок різного кольору тіла і черепашки здається, що равлик зшита з двох деталей. Щоб отримати різний тон для фарбування тіла потрібно кавовий розчин додати більше води. А ось для забарвлення черепашки я змішала рідкий клей ПВА і розчинна кава без додавання води. Равлика профарбовуємо повністю, не забуваємо про оченята і мереживо.
До повного висихання слід акуратно роз'єднати голочкою вії, щоб вони стояли рівненько.
Для візка я використовувала фанеру. Вирізаємо прямокутник розміром трохи більше тіла равлика.
Для коліс підбираємо гудзики і пряжу.
Для прикраси використовуємо палички кориці,шпагат, кава і стрічки.
Гудзики перед наклеюємо слід прошити пряжею, так вони будуть виглядати на візку цікавіше і природніше.
Ну ось і візок готова, равлик і прикраси приклеєні. Тіло равлики і черепашку за бажанням можна прикрасити чим душа забажає, я наклеїла пару кавових зерен.
Залишається намалювати очі, ротик, веснянки, підрум'янити щічки.