Давно збиралася написати майстер-клас з такою игольнице, нарешті я це зробила))
Нам знадобиться:
- тканина (бавовна, фетр, фліс)
- флізелін - для бавовни
- синтепон
- стрічка або шнурок
- прикраси
Для початку визначаємося з викрійкою (зараз їх багато в мережі, досить набрати в пошуковику). Я вибрала саму просту, намалювала від руки спочатку на картоні, потім перенесла на тканину з урахуванням припусків (у мене + 0,5 см). Викроювала я всі деталі по частковій нитки (йде паралельно кромці), так виріб буде краще тримати форму, менше деформуватися. Мені подобаються тканини в дрібну квіточку, я вибрала Весну в блакитному.
Потім приклеїла на виворітну сторону флізелін (можна спочатку приклеїти його, а потім вирізати деталі). З ним треба бути обережніше - він так і норовить пристати до праски або прасувальній дошці, тому я підкладала паперові листи і знизу і зверху. Флізелін я клеї, щоб синтепон надалі не вилазив через тканину і игольниц була міцнішою. До підошві, з допомогою павутинки (клейова тканина з двостороннім клейовим покриттям), додатково приклеїла тоненький шматочок поролончика без урахування припусків. Для задника і язичка вирізала підклади.
Детальки язичка і задника складаємо лицем до лиця і складаємо булавками, прошиваємо (обережно, якщо шиєте на машинці - можна зламати голочку. Вчасно забирайте булавочки, або стежте, щоб голка машинки на них не потрапляла). Перед выворачиванием зробила невеликі надрізи.
Акуратненько вивертаємо наші заготовки і пропрасовуємо.
Тепер складаємо булавками підошовну частина спочатку з задником (починаючи від середин), потім з язичком. Прошиваємо і вивертаємо.
Шви я распарила праскою, трохи подгладила і заповнила нижню частину ігольніци синтепоном.
З тканини Весна в жовтому пошила маленьку подушечку,
зробила дірочки для шнурка (якщо немає встановлювача люверсів, то можна вшити стрічки, коли сшиваете частини задника).