Понеділок, 06.01.2025, 19:36
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рукоділля

Дитяча сорочка

Дівчинка старшого шкільного віку цілком може взяти на себе почесний обов'язок подбати про білизна молодших членів сім'ї. Вона зуміє не тільки попрати і полагодити, але скроїти і зшити сорочку, трусики, ліфчики. Почавши з цих, найбільш простих речей, легко потім перейде до шиття більш складних деталей білизни для кожного члена сім'ї, а згодом - і верхнього сукні.
На дітей дошкільного віку білизна зазвичай шиється без вимірювання фігури, або найбільше - із зазначенням довжини і ширини, щоб зробити викрійку по зростанню.
Матеріалом може служити шифон, мадаполам, батист, бумазея та ін. Для сорочки на дитину у віці 4 - 5 років потрібно близько 1 м вузької тканини. За нашою викрійці - точно 1 м 5 див.

На малюнку 72 показаний загальний вигляд сорочки і дана форма, яку розміщено на знімок з сітки. Її розміри: 52 см в довжину, 50 см в ширину. Перенесемо її на нашу сітку. Пам'ятаємо послідовність дій: 1) розставити основні точки, 2) провести лінії, 3) перевірити правильність креслення за цифровими даними. 
Розміщення точок починати з вертикальної осьової лінії. На нашому кресленні ця лінія проходить під літерою Е.
Точка Е3 - початкова точка, від неї вправо і вліво можна відкладати зазначені розміри. Вліво двома клітинами вище знаходимо Г1, а вправо - З1. Це плечі. Внизу В4 і І4 - це нижні краї пройм для рук.Ще нижче А11 і Л11 - це кутові точки нижнього краю сорочки. Так ми розставили основні пункти, між якими будемо проводити лінії контуру. Залишається знайти ще дві точки для ширини плічок і самий низ переду. Вони виходять при срисовывании з креслення. Для плічок треба взяти приблизно по 3 см, а низ переду опускається нижче лінії 11 2 див.
Проводити легше всього прямі лінії. З них і почнемо: від В4 до А11, потім від І4 до Л11. Потім срисуем плавно вигнуту лінію пройми від П1 до П4 і таку ж пройму від 31 до І4. Тепер нам видно основні контури викрійки. Викреслити прямі верхівки плічок по лінії 1, по 3 см кожну (значить, вони повинні трохи заходити за вертикальну пунктирну лінію). Крива лінія горловини починається від плічок і дугою спускається до точки ЄЗ. Зробимо її. Залишається незавершеним нижній край сорочки. Відзначаємо точку на 2 см нижче Е11 і через неї проводимо злегка опуклу дугу від А11 до Л11.
Робимо перевірку по даним, зазначеним на кресленні в книзі; на викрійці вони повинні вийти в натуральну величину. Довжина сорочки - 52 см, ширина (окружність) грудей - 30 см, ширина нижнього краю - 50 див. Якщо ці цифри збігаються, тобто, наприклад, від точки 4 до точки І4 дійсно рівно 30 см, значить, креслення правильний, можна по ньому різати викрійку. 
Коли виріжемо, то для перевірки складемо її вдвічі по лінії Е - Е (осьової лінії) і переконаємося, що права і ліва сторони однакові. Докладемо викрійку до дитини. Можна переходити до найвідповідальнішої частини роботи - до розкрою матерії.
Спочатку зробимо маленьке уточнення. Горловина у всякої сорочки на грудях вырезывается глибше, ніж на спині. Зазначимо пунктиром на нашій викрійці лінію на 2 см глибше точки ЕЗ (як це показано на малюнку). Тепер беремо відріз матерії, складаємо удвічі по поперечній нитці (значить, часткова нитка повинна перегнутися через згин), розстеляємо на рівному столі і приколює до неї шпильками викрійку так, щоб плічка якраз потрапили на лінію згину.Перш ніж різати, перевіримо, не пом'ялася де матерія і точно довжина сорочки припадає на часткову нитку (кроїти з поперечною тканині не рекомендується, так як при пранні сорочка «сяде», стиснеться).
Запам'ятаємо правило: різати завжди потрібно не по самому краю викрійки, а відступивши від нього на 1 см, оскільки потрібно мати завжди запас матерії на шви. 
Вирізавши по всіх лініях, робимо поправку згідно з пунктирною лінією: на горловині з боку грудей додаємо виріз на 2 див. 
Шиття починається так: зшиваємо «на живу нитку» (тобто наміткою) бока і примериваем сорочку на дитину. Потім боки зшиваємо білизняним швом (запошивальним); горловину і пройму підшиваємо бейко, тобто вузькою стрічкою в 2 см шириною, вирізаної з косою тканини; нижній край сорочки підгинаємо на 1 сл і шиємо крайовим швом. 

Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
Переглядів: 622 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.