Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Білизна на ляльку
Коли дитина звик тримати голку і різати ножицями матерію, можна перейти до другого за труднощі етапу - одягання ляльки. Одягнути ляльку - це зшити білизна і верхнє плаття. Головна трудність в тому, щоб викроїти не прямі полотна, а скошені і навіть криві. І шити доведеться не в одному місці, а в декількох і з різних клаптів. Тут починати без допомоги батьків не можна.
На рисунку 2а зображена викрійка (патронка) трусиків. Перш ніж різати матерію, візьмемо аркуш паперу і на ньому викреслити всі сторони, пояснити дитині, що це означає, а потім запропонуємо йому вирізати цей зроблений на папері креслення. Це і буде наша викрійка. Нехай дитина спробує сам накресліть викрійку і вирізати. Тоді можна порівняти: він вдало впорався з цією роботою або чого-небудь недоучел. Якщо власна викрійка підходяща, то по ній і будемо кроїти з матерії. Але як зробити це креслення таким, щоб він як раз припадав по зростанню ляльки?Нехай дитина вимірює сантиметровою стрічкою обсяг ляльки в поясі. Виходить, наприклад, 20 див. Він може, звичайно, ще не знати таких цифр, але це неважливо. Нехай складе цю стрічку навпіл. Ось це і є ширина викрійки.А довжину треба зробити в три рази більше.
Тепер треба вирізати напівкруглі виїмки, як вони зображені на малюнку. Для цього треба скласти прямокутник вдвічі по довжині, а потім - вдвічі по ширині. Під час різання потрібно папір тримати щільно, щоб всі чотири аркуші різалися рівне. Викрійка готова. Приміряємо її на ляльку: підходить.Якщо підходить, то можна кроїти з матерії; якщо мала, то треба додати, якщо велика - зменшити.
Щоб викроїти з матерії, треба приколоти викрійку в двох-трьох місцях шпильками. Зазвичай діти вимагають: «Я сам! Я сам!» Різати ножицями - це велике задоволення. Хай ріже сам, але треба попередити, що потрібна велика обережність. Кілька раз треба нагадати, що, коли кроишь з матерії, ніколи не можна різати вздовж самого краю викрійки, неодмінно слід «припускати», тобто різати на один палець (1 см) ширше, ніж викрійка. Це правило слід запам'ятати назавжди. Чому? Тому що краї сошьются, тому що матерія може «сісти», т. е.стиснутися, тому що при розкрої могла бути неточність. Якщо велико - завжди можна поправити справу, підрізати, а от якщо мало - тут вже нічого не зробиш, річ буде зіпсована. Це треба пояснити дитині як обов'язкове правило.
Коли матерія скроєна, знімаємо викрійку. Складаємо матерію вдвічі лицьовою стороною всередину.Зшиваємо швом «вперед голку». Звичайно, все це робить сама дитина, ми йому радимо і поправляємо. Нехай подогнет верхній і нижній краї і шиє.
Вивернемо - труси готові. Коли ми їх одягнемо на ляльку, то, щоб вони не спускалися, загнутий верхній край просмикнемо гумку - це зовсім як у дорослих. Можна пришити поясок. Головне - щоб можна було знімати і надягати, що так приємно робити дітям.
На сьогодні досить. Наступного разу зшиємо сорочку.
Сорочка(або сорочка) робиться таким же способом. Тут дитина може обійтися майже без нашої допомоги. Тільки покажемо, як накресліть викрійку. Вона зображена на рисунку 2б. Ширина 10 см, а довжина - у чотири рази більше. Візьмемо прямий аркуш паперу. Складемо його навпіл і ще раз навпіл, як робили для боягузів. Але виріжемо півколом не один кут, як у трусів, а два. Вирізавши і розгорнувши аркуш, побачимо, що викрійка, дійсно, дуже схожа на ту викрійку, яка представлена на рисунку 2б.
Накладаємо викрійку на матерію, приколює шпильками, вирізаємо ножицями. Пригадаємо головне правило: різати, відступивши на сантиметр від краю, щоб можна було зробити шов.
Потрібно скласти матерію вдвічі, лицьовою стороною всередину. Зшиємо краю. Залишається підігніть напівкруглі верхні краї. Підігнули і, щоб вони не розійшлися, зашиємо ці згини.
Але буває, що лялька кучерява, голова з волоссям не проходить. Треба зробити розріз.Обережненько ріжемо ножицями на спинці (можна на грудях) приблизно на ширину долоні або 4 див. Щоб краї не розтріпалося, їх можна обшити швом через край. А можна цей шов зробити кольоровий ниткою і до речі обшити весь верхній край, тобто виріз такою ж ниткою - тоді буде гарніше. Тепер вивернемо - сорочка готова. Одягаємо, і лялька може спати спокійно в новій сорочці.
Скінчили роботу, дитя неодмінно пристає: «Мама, давай шити сукню!» Але потрібно утриматися: дитина не помічає, як перевтомлюється. А перевтомлювати не слід.
Не слід також сміятися: «Ех, яка вийшла потвора!» Навпаки, якщо навіть перша річ вийшла не зовсім вдало, швидше схожа на мішок, ніж на сорочку, все одно треба сказати: «А все-таки це сорочка.Завтра зробимо ще краще!» До насмішок особливо схильні старші діти. На це їм по всій ймовірності можна заперечити так: «А ти в її віці і голку не знав, як тримати. Ось так, напевно, колов». Такий підхід до дитини зміцнить впевненість у малюка, що він вже дечого досяг.
|
Категорія: Рукоділля | Додав: (22.04.2016)
|
Переглядів: 565
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|