Необхідні матеріали (суворі нитки товщиною 1,5 мм): 124 нитки А завдовжки 2 м; 172 нитки Б довжиною 1,6 м; 384 нитки завдовжки по 0,2 м.
1. Робимо з нитки кільце діаметром 1 див. Можна зробити гачком ланцюжок з 6 петель і замкнути її в кільце.
2. На кільце кріпимо 28 ниток А (отримуємо 56-решт, які ми в подальшому будемо називати нитками).
3. Ділимо всі число ниток на 8 груп: 10 - 4 - 10 - 4 - 10 - 4 - 10 - 4.
Групи по 4 нитки. Працюємо з подвійною ниткою. Плетемо ланцюжок з 4 діагональних вузлів, щоразу змінюючи основу (див. рис. 35).
Групи по 10 ниток. Ділимо число ниток групи на 5 частин. 2 нитки центральній частині служать основою для кріплення додаткових ниток (для "листочка"). В даному випадку для розширення полотна використовуємо прийом літери Т (рис. 167). Кріпимо 8 ниток А. На бічних частинах, праворуч і ліворуч від центральної частини, плетемо по 2 ланцюжки з діагональних вузлів. Той ланцюжок, що ближче до центру, плетемо з 2 сайтів, крайню - з 3.
4. "Листочок". Розподіляємо нитки. Нові нитки 8А - основа, нитки двох ланцюжків праворуч і ліворуч - робочі. Пров'язуємо 8 рядів діагональних вузлів. Для того щоб отримати куточок в нижній частині листка, плетемо ще 4 вкорочених ряду горизонтальних вузлів на робочих нитках (основу попереднього ряду не пров'язуємо).
5. Окантовка "листочка". Основа - дві нитки подвійного ланцюжка між листочками, робітники - 12 ниток "листочка". Пров'язуємо 2 ряду горизонтальних вузлів. В куточок "листочка" кріпимо 4 додаткові нитки А (по 2 з кожної сторони). Зверху між "листочками" кріпимо по 2 нитки А.
6. Перший квадрат. Заповнюємо "шахматкою" з квадратних вузлів куточки між "листочками". У роботі 36 ниток (по 18 ниток з кожної сторони "листочка"). Ділимо число ниток на 2 групи: 24 - 12.
Група з 24 ниток. Плетемо "шахматку" від 1 до 6 та від 6 до 1, тобто ми выплели ромб з квадратних вузлів. Плетемо ще 3 таких ромба по колу.
Група з 12 ниток. Ділимо число ниток цій частині навпіл і закриваємо напівромб на 6 нитках.
Мережка: а - 2 ряди горизонтальних вузлів. Додаємо 4 нитки А у куток; б - 2 ряду вертикальних вузлів; в - 2 ряди горизонтальних вузлів.
У місці з'єднання мережки на куточок виплітаємо маленький ромбик на 8 нитках. Всередині ромба робимо плетінку на 6 нитках. Отримали перший квадрат з маленькими ромбиками по кутах.
7. Другий квадрат. Між маленькими ромбиками плетемо "шахматку" з квадратних вузлів на куточок від11 до 1.
8. Мережка. Закриваємо напівромб 2 рядами діагональних вузлів на нитках Б. Додаємо в куток по 2 нитки А.
Ділимо всі число ниток на групи по 2 нитки в кожній. Плетемо ланцюжок з 4 діагональних вузлів.Додаємо в куточках по 4 нитки А.
Закриваємо мережку 2 рядами горизонтальних вузлів на нитках Б. В куточках додаємо по 2 нитки А, використовуючи прийом піко квадратний вузол.
9. Третій квадрат. Ділимо число ниток кожної сторони квадрата на 6 частин. Виплітаємо 6 куточків з візерунком "клітинка" (рис. 168). Закриваємо куточок 2 рядами діагональних вузлів. Між куточками виплітаємо ромби з квадратних вузлів.
10. По кутах додаємо нитки, використовуючи прийом букви Т. Кріпимо на кут додаткову нитку Б, 2 кінця цієї нитки і будуть основою для кріплення 8 ниток Б. Додавання ниток дасть нам можливість виплести ще 2 ромба з квадратних вузлів в кожному куті квадрата. Ромби закриваємо поруч діагональних вузлів. Паралельно сторонам ромба плетемо мережку від куточка (рис. 169). Куточки заповнюємо "шахматкою" від 1 до 3 квадратних вузлів.
У кутах квадрата додаємо ще по 8 ниток Б, використовуючи прийом букви Т.
11. Мережка складається з 3 частин.
Частина перша. 2 ряду горизонтальних вузлів на нитках Б. Вертикальний вузол на кожній парі ниток (рис. 170). 1 ряд горизонтальних вузлів на нитки Б.
Частина друга. Загальні квадратні вузли на 8 нитках (1 - 6 - 1). У кутах додаємо 8 ниток Б.
Частина третя. Вона аналогічна першій. У кутах додаємо нитки двома прийомами: 8 ниток Б - прийомом квадратний вузол на 1 основу (див. рис. 92), 2 нитки Б - другий ряд горизонтальних вузлів.
12. Закінчуємо серветку зубцями і пензликами.
Зубці. Плетемо куточки клітинка на 16 нитках. Закриваємо кожен куточок, використовуючи прийом чистий край.
Пензлики. Зав'язуємо загальний квадратний вузол. Беремо одну з ниток пензлика і пров'язуємо на ній 1 ряд горизонтальних вузлів. Робочих ниток має бути 12. Плетемо 6 ланок по 4 діагональних вузла в кожній. Додаємо в кожну пензлик по 8 ниток Р. Ланцюжка акуратно укладаємо зверху і закріплюємо пензлик прийомом "пастка". Нитки пензликів складаємо довжиною 8 див.
|