Перш ніж приступити до плетіння, ми повинні вирішити, що ми хочемо плести, якої форми буде виріб, ніж ми доповнимо або прикрасимо задуману річ, з яких ниток або мотузок ми будемо плести? Крім того, необхідно розрахувати довжину нитки.
Розрахунок довжини нитки. Ті формули і розрахунки, які тут запропоновані, не є безспірними.Однак ці розрахунки - результат спостережень, досвіду роботи. Визначимо умовні позначення: π = 3,14; L - довжина виробу, см; Т - висота, см; R - радіус кільця, см; Х - товщина нитки, см; - обсяг талії, див.
Довжина нитки для обв'язки кола вузлом "фріволіте" 2πR x 20.
Довжина нитки для плетіння поясу від пряжки або від куточка [(Від + 12) + ОтХ] 8.
Довжина нитки для плетіння поясу від середини [(Від - 10) + ОтХ] 4 + 100.
Довжина нитки для плетіння сумки:
цілим полотном, зверху вниз, без кистей (шви з боків) (L x 4 + LX) 2;
цілим полотном, зверху вниз, з китицями по верху сумки (L x 4 + LX) 2 + 30;
цілим полотном, від середини, з китицями по верху сумки L x 4 + LX + 30;
цілим полотном, від середини, без кистей L x 4 + LX;
з двох половинок, без кистей (L x 4 + LX) 2.
Довжина нитки для плетіння кулона дорівнює L x 8.
Довжина нитки для плетіння ланцюжка до кулону дорівнює L x 4.
Довжина нитки для плетіння штори (з урахуванням контуру штори) Т х 8 + ТХ + 40 (довжина кистей).
Довжина нитки для плетіння безрукавки L x 4 + LX + 20.
Розрахунок довжини нитки проводиться від плечового шва в обидві сторони по розгорнутій схемі.
Шалі. Креслимо викрійку в натуральну величину (рис. 73). Ділимо половину викрійки на десять секторів. Опускаємо перпендикуляри з відрізка ПЕКЛО на сторону АС. Вимірюємо довжину кожного перпендикуляра і множимо її на 8. Ми отримали довжину нитки кожного сектора. Число ниток кожного сектора ми визначимо, коли закріпимо нитки на одній з дільниць. Але треба пам'ятати, що такий же сектор у нас і праворуч. Значить, для кожного сектора нарізаємо подвоєне число ниток.Кріпимо їх на основі зліва і справа. Число ниток в кожному секторі залежить від товщини нитки і ширини шалі.
Довжина нитки для плетіння панно Т х 8 + ТХ.
Довжину нитки для плетіння мереживних оздоблень розраховуємо за викройкою. Висоту обробки множимо на 8, якщо нитка кріпиться на основі; множимо на 4, якщо плетемо від середини (кокетка).Число ниток розраховуємо по ширині мережива або обробки.
Довжина нитки для плетіння кашпо (при розрахунку довжини нитки для багатоярусного кашпо, враховуємо довжину кожного ярусу окремо) Т х 8 + ТХ.
Примітка. При розрахунку довжини нитки потрібно врахувати, що витрата нитки залежить не тільки від її товщини, але і від малюнка виробу. Якщо візерунок виробу складається з "шахматки" і горизонтального сайту, то ми можемо бути спокійні за свій розрахунок. Але якщо в основі рисунка є "ягідка" або простий вузол, то нитка потрібно кілька подовжити.
Про кольорі в макраме. Вибір кольору залежить від індивідуального смаку. Одні вважають, що вироби макраме повинні мати колір пеньки. Інші воліють в плетінні глухі відтінки коричневого, чорного, блідо-жовтого кольорів. Я прихильниця більш сміливого введення кольору в макраме. В макраме дуже добре виглядає ремінець з кольорової шовкової нитки. А хіба білий светр або кольорова тепла шаль не прикрасять вашого гардеробу? В макраме можна і потрібно вводити колір.Як і кожне рукоділля, воно повинно радувати око.
Правда, при вирішенні складної композиції з кольором треба звертатися обережно, щоб він не повів від основної задачі, а підкреслив ваш задум.
Створюючи малюнок того чи іншого виробу макраме, намагайтеся витримати його форму в традиціях народної творчості. Нічого зайвого. Краще менше, ніж більше.
Декоративні елементи в макраме. Враховуючи м'якість і теплоту вихідного матеріалу давайте будемо доповнювати макраме тільки деревом і керамікою.
Однак у світильниках непогано виглядає і кольорове скло. Взагалі не треба захоплюватися декором.Саме по собі плетіння - це прикраса.
|