Необхідні матеріали: білизняна мотузка товщиною 3 мм квітів білого і бордо - 1 А нитка довжиною 12 м, 14 ниток Б довжиною по 3 м, 2 нитки довжиною 8 м, 12 ниток Р довжиною 1,2 м, 48 ниток Д завдовжки по 3,4 м, 62 нитки Е довжиною по 3 м, 75 м ниток білого кольору, 10 ниток З довжиною по 4 м, 4 нитки З довжиною по 3 м, 3 нитки І завдовжки до 1 м; килимові нитки кольору бордо - 50 г;кільця діаметром: 4 см - 10 штук, 3 см - 5 штук, 2 см - 4 штуки; планка довжиною 75 див.
1. Планку обплітає ниткою А. Кінці нитки підклеюємо.
2. Тримач плетемо від середини. Укладаємо 14 ниток Б на подушку вертикально, знаходимо середину ниток і заколюємо її. По боках укладаємо нитки - це робочі нитки. Плетемо від середини ланцюжок з квадратних вузлів в кожну сторону на 0,5 м. Кріпимо робочі нитки на планку по краях праворуч і ліворуч (основу ланцюжка пропускаємо позаду планки). Продовжуємо плести ланцюжок ще 35 див. В роботі 16 ниток. Ділимо число ниток на 4 частини і плетемо 4 ланцюжка 5. З'єднуємо нитки 4 ланцюжків разом і закріплюємо їх, використовуючи прийом "пастка".
3. Кріпимо на обплетену планку нитки в наступній послідовності: 6Г - 8Д - 6Г. Отримуємо 40-решт.Кожну пару ниток обкручуємо ниткою кольору бордо, довжина обкрутки 3 див. Об'єднуємо дві групи ниток і обкручуємо 4 нитки ще 2 див.
4. На 4 нитках плетемо ланцюжок з 6 квадратних вузлів. Обплітає кільця діаметром 4 см вузлом "фріволіте". Пропускаємо через ланцюжок оплетене кільце і закріплюємо візерунком "ягідка".
5. Для того, щоб об'єднати плетіння в єдине полотно, потрібно розширити роботу під кожним кільцем.Для розширення використовуємо прийом "квадратний вузол" (див. рис. 92). Працюємо з групою з ниток. Зав'язуємо квадратний вузол. До двох лівим ниткам вузла (це тепер . основа) додаємо ззаду нову нитку, складену навпіл (це робочі нитки). Зав'язуємо квадратний вузол зліва. Робимо те ж саме з правими двома нитками. У другому ряду у нас зав'язано 2 квадратних сайту.
Далі зав'язуємо квадратний вузол на 4 середніх нитках. У нас є 2 вільні нитки праворуч і ліворуч. На кожну пару вільних ниток кріпимо з додаткової нитки і зав'язуємо квадратні вузли. У третьому ряду у нас 3 квадратних сайту. Так працюємо з іншими групами ниток по 4 в кожній.
6. Об'єднуємо нитки 10 груп і плетемо 3 ряди "шахматки" з квадратних вузлів.
7. Ділимо число ниток на 3 частини: 36 - 48 - 36. Причому бічні нитки (групи по 36 ниток) довгі, а центральна група ниток коротка. З першої і третьої частин плетемо "шахматку" з квадратних вузлів, залишаючи по центру вільні нитки у формі ромба. Виплітаємо на бічних частинах за 3 ромба.
Далі плетемо "шахматку", залишаючи з зовнішньої сторони в кожному ряду по 2 нитки не пров'язаними. Отримуємо куточок. Закінчуємо бічні частини діагональної мережкою з вертикальних вузлів.
8. Панно "Сніжинки". Кріпимо на основу нитки Е кольору бордо і виплітаємо візерунок на рис. 176.Використовуємо прийом "кавандоли", тобто чергуємо в плетінні горизонтальні і вертикальні вузли.
Під вузлом "сніжинки" плетемо візерунок букле (див. рис. 36), причому перед початком плетіння букле перевертаємо роботу на виворітну сторону.
Повторюємо малюнок сніжинки три рази.
Ділимо число ниток на 3 частини. Плетемо в кожній частині "шахматку" на куточок з сайту "лакомка".
9. Кріпимо візерунок "сніжинки" у верхній частині панно (на короткі нитки) горизонтальним вузлом.Для кріплення беремо кожну п'яту нитку. На останніх нитках центральній частині плетемо ланцюжок з квадратних вузлів і закріплюємо їх візерунком "ягідка". На 4 ланцюжках кріпимо по оплетенному кільця діаметром 3 див.
10. Обрізаємо всі нитки на конус, залишаючи бахрому довжиною 15 див Прикрашаємо панно маленькими оплетенными кільцями.
|