Необхідні матеріали: дві нитки А довжиною 4,5 м, дві нитки Б довжиною по 1,5 м, вісім ниток довжиною В 1 м (товщиною ниток 0,15 см); намистина діаметром 1 див.
1. Ланцюжок. Укладаємо нитки на робочій подушці вертикально в наступному порядку: А - Б - Б - А. Знаходимо середину ниток і заколюємо її.
2. Починаємо плести від середини, чергуючи ц ㄥ 7 ∞ 4/3. Довжина ланцюжка 70 см, тому ми плетемо 35 см в одну сторону і 35 см в іншу.
3. Складаємо ланцюжок навпіл.
8 ниток ланцюжка лежать поруч. На центральних чотирьох нитках зав'язуємо квадратний вузол.
4. Нижче зав'язуємо два квадратні вузли в шаховому порядку.
5. Кулон. Розподіляємо 8 ниток ланцюжки для ромба.
6. Розкриваємо ромб. Пров'язуємо на основі кожної з 3 нитки.
7. Вводимо по 4 нитки на кожну сторону ромба. Використовуємо прийом просте піко (див. рис. 79) або піко з вузликом (див. рис. 81).
8. Беремо за основу інші нитки і плетемо другу сторону ромба аналогічно першій.
9. У нас в роботі зараз 24 нитки (4 + 16 + 4), по 4 нитки з кожної сторони вільні, а на центральних 16 нитках плетемо "шахматку".
10. Розподіляємо 4 бічні нитки і плетемо ланцюжок з простих вузлів (Ф9). Закриваємо ромб. Плетемо з двох сторін ланцюжки з простих вузлів.
11. Переходимо до наступного етапу роботи. Два маленьких ромбика з плетінкою всередині. Ділимо число ниток навпіл (по 12 ниток у кожній частині). Розподіляємо нитки лівої половини і плетемо ланцюжок з простих вузлів (Ф9).
12. Розкриваємо маленький ромбик двома рядами діагональних вузлів.
13. Всередині маленького ромбика робимо плетінку.
14. Закриваємо ромбик.
15. Повторюємо пп. 11, 12, 13, 14 для правої половини роботи.
16. Розподіляємо нитки для третього етапу роботи: центральні 6 ниток протягуємо в бусинку (24 - 6 = 18), залишається за 9 ниток з кожної сторони. За 7 перших ниток зліва і справа піде на віяло, 4 центральні - на 2 ланцюжки з 9 простих вузлів. Ці ланцюжки облямовують бусинку.
17. Плетемо два ланцюжки з простих вузлів і зав'язуємо під бусинкою квадратний вузол на чотирьох нитках.
18. Виконуємо віяло. На бічних нитках (9 з кожної сторони) плетемо 14 рядів діагональних вузлів, розташовуючи їх віялом: початок ряду щільно прилягає до попереднього ряду, а кінець його відходить на 3 - 4 мм. Перші 6 рядів плетемо з провязкой основи в наступному ряду. А останні 8 рядів плетемо, залишаючи основу наступного ряду непровязанной. Тому останні 8 рядів поступово коротшають. В останньому, чотирнадцятому, ряду у нас на основі провязан один діагональний вузол.
19. У центральній частині роботи, під бусинкою, 8 ниток. Плетемо зверху вниз 2 виті ланцюжка 3/11.Зміцнюємо ланцюжок по колу, по контуру віяла.
|