Перш ніж приступити до вивчення прийомів плетіння, необхідно приготувати наступні інструменти і пристосування:
полумягкую подушку розміром 20 х 35 см;
швейні шпильки з головками;
ножиці; сантиметрову стрічку; клей: ПВА, БФ-6, "Унікум" або "Фенікс";
гачки пластмасовий № 6 і тонкий металевий № 1.
Для плетіння можуть бути використані наступні матеріали: сутаж, білизняна мотузка, шовковий шнур, нитки бавовняні № 0, прядив'яна мотузка, суворі нитки, синтетична соломка, рибальський шнур, кордова волосінь, килимові нитки.
Основна вимога до ниток для плетіння - вони повинні бути туго скручені. У цьому випадку вузли виходять рельєфними і виріб добре зберігає форму.
Для обробки виробів можуть стати в нагоді: намиста дерев'яні, пластмасові та ін; кільця дерев'яні, пластмасові та металеві діаметром від 1 до 50 см; дерев'яні палиці, планки, рейки; дріт; великі брошки, кулі, ґудзики; дерев'яні кісточки від рахунок.
Зайнявшись макраме, треба засвоїти девіз "Не поспішайте викидати!". З абажура, що прийшов у непридатність, якщо у нього металевий каркас, можна зробити новий, який прикрасить ваш інтер'єр.Старі босоніжки, якщо у них ціла підошва, можна оновити сплести верх узєлковим мереживом.Непотрібна гудзик може стати оком сплетеного тваринки. Старі буси будуть виглядати по-новому в сплетенном наплічник. Розібрані дитячі пірамідки отримають друге життя в панно і шторах. Химерні корчі можуть прикрасити вашу кімнату, якщо вписати їх у композицію з плетеним кашпо, панно та іншими предметами.
Макраме дає нове життя старим забутих речей.
|