Понеділок, 06.01.2025, 20:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
|
|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Жоржина куляста
У розмаїтті кольорів і форм жоржини не поступаються хризантемам. Налічується більше восьми тисяч сортів жоржин. Вони бувають немахрові, напівмахрові і махрові. Форма окремих пелюсток також досить різноманітна. Квіти можуть бути червоними, рожевими, бордовими, бузковими, оранжевими, жовтими, білими і двоколірними. Листя зазвичай темно-зелені.
Бутоньєрка складається з квітки і трилисника. Квітка в готовому вигляді має діаметр 90 мм. Для нього використовують шовк червоного кольору з блискучою фактурою (атлас, підкладкову тканину). Для квітки слід вирізати десять пелюсткових кругів (рис. 52, а) по два кожного виду.
Підфарбовування виконують сухим способом по лицьовій (блискучої) стороні. Штрихи слід наносити невеликий пензликом з м'якої щетини розчином анілінового барвника кольору бордо в напрямку від центру кола до краю. Після підфарбовування біля основи кожної пелюстки з обох сторін слід зробити невеликі підрізи, по довжині рівні 1/4 ширини підстави пелюстки. Вони необхідні для придання кожному пелюстку форми конічного кульочка. Причому такі кульочки у зовнішніх пелюсток повинні виглядати у верхній половині частково розгорнутими, а у внутрішніх - згорнутими по всій висоті.
Гофрировку спочатку виконують по лицьовій стороні одинарним ножем - від верхнього краю кожної пелюстки розбіжні рельєфні жилки (1, рис. 52, б). Потім з вивороту середню частину пелюсток вигладжують гачком або праскою між проведеними раніше жилками (2). Після цього з лицьової сторони верхнебоковую частини пелюсток обробляють гачком таким чином, щоб вони загнулися(З). І нарешті, шпателем або ножем згинають ніжнебоковие частини пелюсток так, щоб вони пригнулися до середньої частини основи пелюстки (4).У центрі пелюсткових кругів роблять поглиблення бульки діаметром від 15 мм (для кіл I) до 30 мм (для кіл V). Після гофрування ніжнебоковие частини пелюсток приклеюють до основи пелюсток (рис. 52, в), верхнебоковую частини повинні вільно розходитися в сторони.
Рис. 52. Жоржина куляста:
а - пелюсткові круги; б - гофрування пелюсток; в - пелюстка в готовому вигляді; р - чашолистки; д - гофрування листя; е - сердцевиика в розрізі
Чашолистки складаються з двох пелюсткових кругів (рис. 52, г). Великі круги (2 шт) виконують з шовку жовтувато-зеленого кольору, а менший круг - з шовку трав'янисто-зеленого кольору. На кожному чашелистике з лицьової сторони роблять гачком неглибокі канавки. У центрі більшого кола з лицьової сторони булькой роблять невелике заглиблення, а в центрі меншого кола з вивороту булькой роблять досить глибоку ямку так, щоб чашолистки отогнулись назад, до стебла.
Листя (3 шт.) вирізують з щільної атласної тканини темно-зеленого кольору (рис. 52, д). Два бічних (менших) листа трилисника вирізають так, щоб один з них був дзеркальним зображенням іншого.Гофрують листя так. З лицьового боку подвійним вузьким ножем проводять центральні жилки (1), а одинарним - бічні жилки (2). З вивороту між боковими жилками роблять дрібні канавки з допомогою гачка або праски (3).
Серцевиною жоржини виконують з вати на клеї ПВА у вигляді кульки діаметром 14 мм, злегка приплюснутого зверху (рис. 52, е). До верхньої частини серцевинки приклеюють шар манки, яку потім фарбують у жовтий колір.
Складання жоржини починають з приклейки до сердцевинке пелюсткового круга I. При цьому серцевиною змащують клеєм знизу і з боків, щоб пелюстки взяли трохи похиле положення в сторону центру (див. рис. 52, е). Пелюстки другого кола I при складанні повинні зайняти положення в проміжках між пелюстками першого кола. Таким же чином нанизуються на стебло і приклеюються знизу все пелюсткові круги по порядку номерів. Пелюстки останнього кола V повинні бути трохи відхилені до стебла, вниз. За пелюстковими кругами приклеюють кола чашолистків.Причому другий великий коло прикріплюють до першого зі зміщенням в сторону на ширину одного чашолистка.Останнім при складанні приклеюють маленький коло чашолистків. Готові листя жоржини збирають у трилисник звичайним способом. На цветоножку і стебло трилисника надягають трубочки з тканини приглушеного світло-зеленого кольору, потім скріплюють їх нитками, поверх яких наклеюють смужку тканини кольору стебел. Листя при цьому повинні виступати за контур квітки на 2/3 своєї висоти.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 936
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|