Понеділок, 06.01.2025, 20:21
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Збірка окремих квіток і бутонів

В залежності від конструкції і методу складання пелюстки можна підрозділити на три групи: 
пелюсткові круги, що складаються з 3 - 24 пелюсток (ромашки, хризантеми); 
окремі пелюстки віночка, мають достатню конструктивну жорсткість і приклеювані поодинці в певному порядку (троянди);
окремі подовжені пелюстки, мають звужену нижню частину (ніжку). З-за своєї форми такі пелюстки згинаються. Щоб уникнути цього з вивороту до пелюсткам приклеюють вздовж посередині тонкий дріт, оповиту папером в тон пелюстки. Цей дріт-жилка не повинна доходити до верху пелюстки на 1 - 2 см і повинна виходити за його нижній край на 1,5 - 2,5 см. Після приклеювання дроту і зволоження пелюстки його гофрують.
Якщо тканина тонка пелюстка, то можна дріт жилку вклеїти таким чином, щоб вона зовсім не була видна. Ця прихована жилка називається летоном. Для летона беруть тонкий дріт, оповиту вузькою смужкою паперу в колір пелюстки, і вклеюють її вздовж пелюстки з лицьового боку. Для цього пелюстка згинають по осі симетрії лицьовою стороною всередину. Потім летон змащують клеєм і вкладають його в згин пелюстки так, щоб частина летона вільно виступала за нижній край. Після просушування під пресом пелюстка гофрують.
До збирання приступають тоді, коли сердцевинка квітки або бутона виготовлена, а пелюстки і чашолистки повністю загофрированы. Пелюстки при цьому мають бути розкладені на столі у визначеному порядку за розмірами. Зазвичай внутрішні пелюстки квітки мають менші розміри, їх наклеюють безпосередньо на серцевиною. 
Наведемо правила складання квіток з пелюсток зазначених типів.
1. Пелюсткові круги наклеюють на серцевиною в порядку збільшення їх діаметру, починаючи з самого маленького і закінчуючи самим великим. Серцевиною зазвичай тримають лівою рукою головкою вниз і вгору стеблом, на який нанизують пелюсткові круги з виконаними в центрі кожного з них отворами. Перший пелюстковий круг може цілком (в махрової хризантему), або частково (в георгіні) обхоплювати серцевиною або просто приклеюватися до нижньої частини серцевинки (в ромашці). Залежно від цього серцевиною змащують клеєм цілком, внизу і з боків або тільки знизу.Приклеюються коло щільно притискають до сердцевинке.
Наступний коло приклеюють до попереднього, клеєм при цьому змащують центральну частину першого кола до місця, де починаються розрізи між пелюстками. Причому пелюстки другого та всіх наступних кіл при приклеюванні повинні розташовуватися в проміжках між пелюстками попереднього кола і щільно прилягати один до одного в центрі квітки. 
На завершення приклеюють коло зелених чашолистків. Після цього квітку вішають віночком вниз.
2. При складанні квітів, що складаються з окремих пелюсток, положення серцевинки таке ж, т. е. стеблом вгору. Пелюстки до сердцевинке приклеюють в певному порядку, зазначеному для кожної квітки. Нижню частину кожного пелюстка першого ряду змащують (не дуже густо) клеєм ПВА і прикріплюють до сердцевинке. Якщо сердцевинкой є пучок тичинок, то перший ряд пелюсток краще прив'язати (з додатковою проклейкою) тонкою ниткою, приматывая до стебла під тичинками кожна пелюстка двома витками, кінці ниток склеюють.
В одинарному віночку квітки пелюстки зазвичай частково заходять один на одного (в одному напрямку). Тому при приклеюванні першого пелюстки його нижню частину змащують клеєм тільки з одного боку (правою чи лівою), щоб останній пелюстка можна було підсунути під пелюстка, приклеюються першим.
При складанні махрових, багатоярусних віночків (наприклад, троянди), пелюстки кожного подальшого ряду приклеюють в проміжках між пелюстками попереднього ряду. Кількість пелюстків в одному ряду залежить від виду квітки. Пелюстки одного ряду (ярусу) повинні розподілятися навколо серединки рівномірно. В останню чергу приклеюють чашолистки (поодиноко або зірочкою). Просушують квітка вниз віночком. Якщо потрібно, під віночком квітки виконують чашечку шляхом підмотки змоченою в клеї та фарбуємо в потрібний колір вати. Чашечку можна зробити і з густого тістоподібного пата.
3. Збірка квітів з окремих пелюсток, до яких приклеєні летоны, полягає в прив'язку їх до стебла ниткою безпосередньо під сердцевинкой. До стебла прив'язують нижню частину летона і частково ніжку пелюстки (3 - 5 мм від низу пелюстки). Нитка повинна бути не толстой, але міцною. Пелюстки примотують до стебла по черзі двома-трьома витками однієї і тієї ж нитки. При цьому стежать, щоб пелюстки були на одному рівні над сердцевинкой і рівномірно розподілялися довкола неї. По закінченні складання квітки кінці нитки пов'язують і обвивку промазують клеєм.Потім місце кріплення пелюсток до стебла обвивають смужкою паперу в тон стебла.
При цьому способі складання квітка виходить легким і витонченим. Пелюстки після складання можна відігнути на будь-який необхідний кут. Якщо кожна пелюстка ще й повернути на невеликий кут навколо своєї осі, то він вийде особливо повітряним. Таким способом оформляють квітки лілій, орхідей, ірису і т. п. 
Бутони і напіврозпустилися квітки можуть бути зібрані першим або другим способом, але пелюстки їх повинні бути сильніше притиснуті до сердцевинке. Для бутонів необхідно особливо ретельно оформити чашолистки і сформувати чашечки.
При складанні оксамитових квітів слід стежити за тим, щоб виворітна сторона пелюсток не було видно. У деяких випадках оксамит дублюють шовком, що приклеюють до вивороту.
На закінчення потрібно ще раз зауважити, що не слід прагнути зробити все пелюстки у квітці абсолютно однаковими. Розглядаючи будь-який натуральний квітка, ми не знайдемо в ньому і двох абсолютно схожих один на одного пелюсток. Вони обов'язково відрізняються формою, інтенсивністю забарвлення, кутом нахилу до осі квітконіжки і т. д. Особливо це відноситься до троянд. Тому слід навмисно робити пелюстки, трохи відрізняються один від одного.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 555 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.