Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Загальні вказівки
Основи колірних гармоній
При виготовленні квітів в рівній мірі мають значення їх колір, форму і матеріал. Крім того, особливу увагу слід звертати на поєднання кольорів різних елементів в букетику або в одній квітці, а сама обробка повинна певним чином відповідати кольору одягу. Ці поєднання можуть бути гармонійними і дисгармонійними (суперечливими). Останніх слід уникати. Тут вимагається прояв художнього смаку, поступово виробляється у процесі навчання, та вміння працювати з барвниками.
Викладені в цьому розділі короткі рекомендації допоможуть вам знайти потрібну колірну гармонію.
Перш за все необхідно знати, що всі кольори поділяються на ахроматичні та хроматичні. Доахроматичних кольорів належать чисто-білі, чисто-сірі і чисто чорні. Всі інші кольори відносяться до хроматичним.
Хроматичні кольори поділяються на так звані теплі і холодні. До теплих відносяться червоний, помаранчевий, жовтий і жовто-зелений, до холодних - синій, блакитний, зелений і синьо-фіолетовий.Теплі і холодні кольори, розташовані поруч, ніби підсилюють одне одного. Для кожного хроматичного кольору можна підібрати такий додатковий колір, який при змішуванні з першим в певних пропорціях дасть сірий (ахроматичний колір: фіолетовий з зеленим, оранжевий з блакитним і т. д. Такі додаткові кольори використовують для пом'якшення (приглушення) яскравих тонів, наприклад в пелюстках.
Кожний колір характеризується трьома основними показниками: светлотой, колірним тоном і насиченістю. Ахроматичні кольори відрізняються один від одного тільки по светлоте. Яскравість кожного кольору впливає на зір з різним ступенем інтенсивності (наприклад, яскраво-червоний колір світліше кольору бордо), вона обумовлена коефіцієнтом відбиття пофарбованої поверхні. Колірний тон- це конкретний колір (рожевий, зелений тощо), що характеризується певною довжиною хвилі ділянки спектру. Веселка спектру є природною шкалою кольорових тонів, розташованих у такій послідовності: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Між цими основними тонами розташовано безліч проміжних відтінків. Насиченість - це ступінь виразності колірного тону. Яскравим кольором вважається такий колір, у якого є значна насиченість і помітна світлин. Пастельні тони в протилежність яскравим - приглушені, неяскраві (наприклад, сіро-голубий, молочно-кавовий).
Гармонійне поєднання колірних тонів може бути або контрастним тональним. Тональний - це поєднання близьких кольорів одного тону (наприклад, бузкового і фіолетового). Контрастне - це поєднання холодних кольорів з теплими або додаткових кольорів. Класичними контрастними поєднаннями є: червоний і зелений, жовтий і фіолетовий, помаранчевий і блакитний, білий і чорний.Однак існують і багато інших гармонійні поєднання колірних тонів. Потрібно сказати, що закони колірних гармоній піддані змінам у часі: вони залежать від моди, епохи і т. д. Але в природі гармонія кольору безперечна.
В табл. 1 наведені приклади гармонічних, а також дисгармонійних поєднань колірних тонів. За основний колір умовно прийнятий колір сукні.
Підбір квітів до сукні
Дуже важливо вміти підібрати квіти до сукні. Так, наприклад, до світлого сукні найбільш підходить тональний поєднання кольорів. Темне плаття пожвавить світлий, яскравий квітка або букетик. При підборі кольорів слід враховувати пору року. Навесні приємно приколоти до сукні яскраві весняні квіти, а восени і взимку - квіти більш спокійних, пастельних тонів. До літньої ж капелюшку найбільше підійдуть польові квіти.
Особливо слід сказати про білих і чорних убраннях. Біле плаття квіти прикрасять будь-кого, але краще неяскравого, відтінку. Не рекомендуються в даному випадку лише білі квіти, так як при невеликій різниці у відтінках тканин одна з них буде здаватися бруднуватою. До чорної сукні можна приколоти квіти будь-якого тону.
Молодим жінкам більше підходять дрібні легкі квіти. Їм дозволено сміливі контрастні поєднання тонів.Жінкам старшого віку - великі, більш важкі квіти стриманого кольору. Повним жінкам можна порекомендувати великі, але легкі квіти. Невисоким жінкам не слід вибирати для прикраси занадто великі квіти.
Найчастіше букетик квітів приколюють по лінії горловини, коміра або кокетці ліфа, іноді - до пояса сукні (цей варіант більше підходить молодий жінці зі стрункою фігурою). Дівчата можуть прикрасити квітами волосся або прикріпити їх до легкого «ошийника» з тканини сукні: це підкреслить красу і гнучкість шиї, а особа зробить ніжніше і привабливіше. Тільки пам'ятайте, що прикрасивши наряд квітами, не слід занадто захоплюватися іншими прикрасами (ювелірними чи біжутерією). Наприклад, абсолютно неприпустимо поряд з квіткою приколювати брошка. Також не підійде бант в зачісці або на сукню.Намисто, мабуть, можна надіти, якщо вони гармоніюють за формою і кольором з бутоньєркою.
Найкраще квіти виглядають сукні з гладкофарбовані тканини. Можна прикрасити квітами і плаття з однотонним геометричним орнаментом, плаття в смужку або клітку, сукні з тканини нечітко вираженого дрібного квіткового орнаменту. В останньому випадку краще приколоти до сукні один великий квітка в тон найбільш виділяється кольору орнаменту тканини. Однак на сукні з яскравим великим квітковим орнаментом квіти, мабуть, будуть зайві. Як часто можна бачити квіти, виконані з матеріалу сукні без тонування пелюсток!Такі квіти губляться на тлі сукні, особливо якщо воно зовсім не квіткової забарвлення. І зовсім неприпустимо робити квіти з тканини з малюнком. Бажано, щоб фактура тканини сукні відрізнялася від фактури тканини квітів. Так, до оксамитового плаття можна виконати квіти з блискучого шовку або крепдешину.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 1184
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|