Понеділок, 06.01.2025, 20:26
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Виготовлення викрійок

Пелюстки, листя та інші деталі квітів вирізають по викрійками. Від розмірів і конфігурації викрійок багато в чому залежить форма квітки і краса букетика в цілому. Для кожного виду наведених у книзі квітів дані готові викрійки. Однак після придбання навиків в роботі слід навчитися самостійно робити викрійки будь-яких кольорів. Для прикладу розберемо метод виготовлення викрійок троянди. Послідовність роботи така: 

вибирають живу троянду потрібного розміру і форми; 
обережно відокремлюють від неї зелені чашолистки і розбирають її на окремі пелюстки;
розсортовують всі пелюстки за типорозмірами (пелюстки кожного типорозміру повинні мати приблизно однакові розміри і форму); 
записують кількість пелюсток кожного типорозміру; 
відбирають по одному характерному пелюстці кожного типорозміру і знімають з нього викрійку. 

Для зняття викрійки пелюстка кладуть на гладку поверхню, розправляють його, накладають зверху шматочок кальки і обводять олівцем контур пелюстки. Нижню частину викрійки пелюстки подовжують на 5-7 мм для прикріплення його до сердцевинке.
Коли викрійки пелюсток всіх типорозмірів будуть готові, тобто вирізані з кальки, на них роблять лекала з щільного картону, жорсткої поліетиленової плівки, целулоїду, тонкого оргскла і подібних матеріалів. 
Таким же чином знімають викрійки і роблять лекала пелюстки бутона, чашолистків і листя. Остаточно кількість пелюсток кожного типорозміру уточнюють (як правило, зменшують) у процесі складання троянди. Число типорозмірів пелюсток троянди залежить від її форми і зазвичай буває рівним трьом шести.
На кожній викрійці, починаючи з внутрішніх пелюсток, проставляють індекс деталі квітки. Зберігають викрійки в конвертиках, які ставлять вертикально у коробку в алфавітному порядку за назвами квітів. На конвертику з викрійками пишуть назву квітів, індекси деталей із зазначенням їх кількості для однієї квітки і букетика в цілому. 
Слід сказати, що при розробці викрійок таких кольорів, як ромашка, хризантеми, жоржини і т. п., віночки їх роблять цельновыкроенными, тобто у вигляді пелюсткових кругів. Кількість пелюстків в колі залежить від конструктивних особливостей квітки. Такі викрійки спрощують роботу з підфарбуванні, гофрировке і складання квітки.
Для зняття викрійок з квітів цього типу вимірюють довжину пелюсток від серцевинки до зовнішнього краю. Потім викреслюють на кальці коло діаметром, рівним подвоєній довжині пелюстки плюс діаметр серединки квітки. Після цього коло ділять на сектори, кількість яких дорівнює кількості пелюсток в одному ярусі віночка: у ромашки їх 12, у жовтцю - 5 і т. д. В кожен сектор вписують контур віночка натурального пелюстки. Викрійку вирізують з кальки і по ньому роблять лекало, намічаючи на ньому центр кола у вигляді проколу діаметром 1 мм
На выкройках кольорів типу жовтцю між пелюстками, крім того, роблять вирізи слезнички, щоб при обробці середини віночка булькой пелюстки могли вільно піднятися вгору. 
Викрійка кольорів типу лісового дзвоника робиться у вигляді розгорнутої поверхні конуса. Для зняття викрійки віночок натурального дзвоника розрізають по твірної конуса між пелюстками і знімають контур розгорнутого дзвіночка на кальку. Вздовж крайньої твірної конуса на викрійці роблять припуск 1,5 - 2 мм для склеювання конуса після гофрування. 
При викроювання деталей квітів пам'ятайте:

обводити лекало на тканині слід тільки простим олівцем середньої твердості; 
олівцева лінія після вирізання деталей квітів повинна залишатися на обрізках; 
зрізи деталей повинні бути акуратними, без кошлатість і стирчать ниток; 
розташовуючи деталі квіток щільно один до одного на тканини і вирізаючи потім їх по одному, ви отримаєте мінімальну кількість відходів і, навпаки, складаючи матеріал у кілька шарів і вирізаючи відразу по дві-три деталі, заощадите час, але відходів буде більше, а зрізи будуть менш акуратними.

Вирізані деталі квітів зберігають у коробочках або пакетиках, окремо зберігають обрізки тканини, які в подальшій роботі можуть стати в нагоді.
Окремі пелюстки і листя викроюють з тканини, як правило, по косій нитці, тобто при обводі лекала кут між віссю симетрії пелюстки і ниткою основи тканини повинен становити 45'. До пелюстковим колам це правило, природно, не відноситься. В них роблять шилом чи пенделем прокол у центрі кола. Для викроювання віночка квітки з пелюсткового круга зазвичай його розсікають на сектори (по кількості пелюсток в колі), причому прорізи роблять ножицями на рівну глибину, щоб у центрі зберігся коло, діаметр якого дорівнює розміру серединки квітки або трохи більше.Після цього вирізують краю пелюсток.
У процесі роботи поступово слід розвивати окомір: навчитися розрізати пелюстковий круг на 12, 16, 20 і 24 рівних сектора. Для цього потрібно скласти коло вчетверо і потім розрізати «на око» четвертинку відповідно на 3, 4, 5 і 6 частин. Таким чином можна вирізати ромашки, хризантеми та інші квіти. При цьому замість викрійок пелюсткових кругів потрібно мати лише набір викрійок-гуртків.

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 961 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.