Понеділок, 06.01.2025, 19:57
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Іграшки
Валяння
В'язання
Макраме
Біжутерія
Рукоділля
Бісероплетіння
Квіти з тканини
В'язання спицями


Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Квіти з тканини

Виготовлення деталей квітів

Кожну бутоньєрку складають з окремих квіток, бутонів та листя. 
Для квітки потрібно виготовити стебло, тичинки, пелюстки, чашолистки, словом весь комплект деталей, з яких потім збирають прекрасний квітка. 
У виготовленні оздоблювальних кольорів склалися деякі традиційні прийоми, при використанні яких квіти стають красивішими і нарядно. До таких прийомів відносяться наступні: 

поєднання в одному букетик тканин різної фактури (наприклад, блискучого шовку і матового, оксамиту і матового шовку, панбархата і блискучого шовку, оксамиту і «золотий» або «срібною» парчі);

використання в букетику переважно чистого і соковитого (часто яскравого) кольору; 

при підфарбуванні виконання на пелюстках плавних переходів основного кольору від блідого до інтенсивного; 

нанесення на підфарбовані пелюстки сухий пензлем штрихів і плям більш глухого тону, що сполучається з основним; 

виконання різьблених країв (зубчиків або глибоких вирізів) на листках фантазійних квітів; 

фарбування тичинок іноді двома кольорами, що гармонують з квіткою. 

Не слід, однак, сліпо слідувати всім перерахованим вище прийомів і рекомендацій, але пам'ятати про них і застосовувати у відповідних випадках необхідно.

Стебла 

Квітконіжки квітів, черешки листя і стебла виконують з дроту, яку обвивають або смужками паперу, або нитками (шовком або муліне). Часто стебла роблять у вигляді м'яких трубочок з тканини. Необхідно навчитися швидко і акуратно обвивати дріт стебел папером і нитками.. 
  Обвивочную папір розрізають на вузькі смужки шириною 4 - 7 мм (в залежності від товщини дроту) і довжиною по 100 - 120 мм (з більш довгими смужками працювати незручно). Таку смужку змазують через маслянку з виворітного боку клеєм ПВА, але не по всій довжині смужки, а штрихами. Поєднуючи змащений клеєм кінець смужки з верхом дроту, пальцями правої руки притискають папір до дроту і одночасно обертають її вказівним і великим пальцями в місці обвивання за годинниковою стрілкою. В цей же час лівою рукою розпрямляють і направляють смужку під кутом 45' до дроту.В результаті папір має щільною спіраллю обвивати дріт з невеликим заходом наступного витка на попередній.
Після обвивання папір протирають пальцями, змоченими клеєм. Кращою для оббивки є кольоровий гофрований папір, яку ріжуть на смужки впоперек складок. 
Для потовщення стебла роблять попередню навивку з вати. Для цього вузькі смужки вати змащують з одного боку клеєм і рівномірно обвивають ними дріт. Зверху вату промазують клеєм і обвивають стрижень папером.
Обвивка нитками аналогічна обвивке папером. Кожний наступний виток нитки повинен щільно, без зазорів примикати до попереднього. Якщо шовкові нитки тонкі, то їх складають у дві - чотири. Вже навиті нитки промазують клеєм, закріплюючи їх. 
Обвиті папером або нитками стебла можна покрити безбарвним лаком для додання їм міцності і блиску. Якщо потрібно, щоб стебло мав ворсисту поверхню, його змащують клеєм і обсипають дрібним ворсом натурального хутра або панбархата.
М'які стебла-трубочки роблять з тканини з допомогою станочка-фільєри (див. рис. 7). Пофарбовану в потрібний колір і накрохмалену тканина ріжуть на смужки необхідної довжини шириною 5 - 12 мм (в залежності від товщини тканини і діаметра виготовленої трубочки) під кутом 45' до нитки основи (коса бейка). Смужки пропускають через отвори нагрітої фільєри. Для зручності до одного з кінців смужки тканини прикріплюють гачок з тонкого дроту, який виконує роль голки. Смужку тканини пропускають спочатку через більший отвір фільєри, потім через найближче менше отвір і т. д.до отримання трубочки потрібного діаметру.
Готову трубочку надягають на стебло, обвитий папером і змащений під чашечкою квітки клеєм. Вільні кінці трубочок після складання букетика акуратно підрізають ножицями (вони не повинні бути занадто довгими).

Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
Переглядів: 712 | Рейтинг: 0.0/0

Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.