Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Троянди
Троянду величають королевою квітів, вона заслужено вважається одним з найкрасивіших кольорів світу і є символом любові і відданості. В даний час налічується близько 25 тисяч сортів і форм троянд.Троянди можуть бути білими, жовтими, рожевими, червоними, яскраво-червоними, бордовими, бузковими і навіть чорними. Діаметри квітки коливаються від 2 до 15 см. За формою квітки можуть бути плоскими, кулястими і видовженими (бутонные троянди). В одній квітці міститься від п'яти (немахрові сорти) до ста пелюсток (столистная троянда). Такі діапазони відмінностей між окремими видами троянд.
Тут наведено троянди найбільш характерних форм.
У виготовленні троянда - один з важких квітів. Робота над нею вимагає навички у використанні гарячих інструментів, вміння та художньої майстерності при підфарбуванні пелюсток (виконання плавних переходів від одного кольору до іншого з посиленнями тону в потрібних місцях). Для пелюсток троянд найбільш придатні крепдешин, туаль і тонкий батист. Листя можна виконувати з щільних атласних тканин або оксамиту, а чашолистки - з тонкого блискучого шовку.
Маючи набір викрійок пелюсток (для однієї троянди їх повинно бути від трьох до шести штук) і зразок натуральної троянди, можна виконати квітка бажаної форми. Важче виготовити троянду з кольорової фотографії. Тут може допомогти тільки досвід. Причому слід зробити кілька пробних зразків з низькою тканини.
Форма штучної троянди залежить від конфігурації і розмірів пелюсток в наборі, кількості пелюсток кожного розміру, від форми пелюсток після обробки їх гарячими інструментами.
Використовуючи для виготовлення троянд один і той же набір викрійок пелюсток, можна зробити кілька троянд, досить сильно відрізняються один від одного за формою і розміром. Для цього складають різні варіанти кількісного співвідношення пелюсток різних розмірів в кожній квітці.Внутрішніх пелюсток може бути більше, ніж зовнішніх і навпаки. У першому випадку вийде троянда з щільною густою серединою і рідкісної окантовкою з великих пелюсток, у другому випадку - велика і повітряна. Виключивши з набору найбільш великі пелюстки, отримаємо невелику троянду і т. д.
Слід зауважити, що чим більше різниця у поздовжніх розмірах внутрішніх і зовнішніх пелюсток троянди, тим більш плоскою буде її форма. Якщо ж поздовжні розміри всіх пелюсток мало відрізняються, то форма троянди буде близька до кулястої.
Форму пелюстка троянди надають принаймні двома операціями:
виконанням поглиблення з лицьової сторони пелюстки булькой на м'якій подушці (діаметр бульки повинен бути трохи менше ширини пелюстки);
отгибанием бічних країв пелюстки з виворітного боку гачком або кільцем (на напівтвердої подушці).
Величина заглиблення на пелюстці залежить від виду троянди, а також від місця розташування пелюстки в самій розе (пелюстки внутрішні, середні або зовнішні). Те ж саме можна сказати і про величину відгин країв пелюстки: внутрішні пелюстки не відігнуті або відігнуті трохи, а зовнішні сильно відігнуті. Не слід прагнути зробити троянду з надто великою кількістю пелюсток: робота буде дуже важкою, а квітка вийде важким і буде нагадувати качан капусти.
Всі пелюстки троянди викроюють по косій нитці, тобто так, щоб осьова лінія пелюстки становила з ниткою основи тканини кут 45'.
На нижній стороні пелюстки, в тому місці, де його приклеюють до сердцевинке або до сусіднього пелюстці, роблять невеликий подовжній надріз для більш зручної та вільної посадки пелюстки при складанні троянди. Утворилися хвостики розводять у різні сторони. В залежності від величини цього розведення пелюстка прикріплюють до квітконіжці під різними кутами.
Дика роза - шипшина має п'ять однакових пелюсток, рівномірно розташованих навколо тичинок.Махрові троянди зберегли ту ж правильну пятиосевую симетрію пелюсток віночка. Пелюстки троянди мають ярусами, в кожному з яких по п'ять пелюсток. Пелюстки кожного наступного ярусу розташовані в проміжку між пелюстками попереднього ярусу. У зв'язку з вищевикладеним для штучних троянд зазвичай роблять набір пелюсток різного розміру, кратного п'яти, і розташовують їх так само, як у живої троянди. Кількість внутрішніх і зовнішніх пелюсток цього правила може бути не відповідає.
Зазвичай внутрішні пелюстки троянд у мають більш інтенсивне забарвлення, ніж зовнішні. Але іноді буває і навпаки, наприклад у деяких сортів поліантових троянд. Існують троянди з різним забарвленням лицьової і виворітної сторін пелюсток (пелюстки з так званої підкладкою). Якщо всі пелюстки троянди однотонні з приблизно однаковою інтенсивністю кольору (це більше стосується троянд темних кольорів), то пелюстки можна вирізати з тканини, заздалегідь фарбуємо в потрібний колір. Іноді на таких пелюстках роблять посилення тону (верхні краї або щічки посередині).Таку підфарбовування слід проводити мокрим способом. Для троянд світлих тонів або мають подвійну забарвлення пелюсток застосовують білу тканину з подальшим забарвленням пелюсток пензликом на склі. Підфарбовування роблять з обох сторін пелюстки (лицьового і виворітного). Більш докладні вказівки по підфарбуванні пелюсток будуть приведені в описах виготовлення троянд.
Сердцевинкой для відкритих троянд служить пучок тичинок (40 - 60 шт. в одному квітку), згрупованих навколо кулястої шишечки (рильце маточки) діаметром 4 - 5 мм В залежності від сорту троянди пиляки тичинок можуть бути жовтого, оранжевого, коричневого або коричневого кольору.Пильовики у троянд дрібні - діаметром не більше 1 мм Нитки тичинок також можуть бути різного кольору: білого, жовтого, світло-тютюнового. Їх виконують з накрохмалених котушкових ниток № 40 - 50.
Сердцевинка-кулька може бути лимонного, жовтого і тютюново-коричневого кольору. При виконанні троянд закритого типу і бутонів роблять серцевиною-конус - шишечку з вати на клей ПВА (див. рис.25). Висота і діаметр такої серцевинки залежать від величини троянд і бутонів, для яких вона буде застосована. На конічну частину серцевинки наклеюють ковпачок з тканини в колір внутрішніх пелюсток троянди. У бутонів перші три пелюстки щільно приклеюють до поверхні серцевинки, покриваючи її цілком. Кількість наступних пелюстки бутона може бути різним у залежності від ступеня розвитку бутона.Ці пелюстки приклеюють тільки внизу.
Кожна троянда має чашолистків п'ять, причому три з них - перисті (рис.43, а), а два з гладкими краями (рис. 43, б). У бутонів перисті чашолистки розташовані завжди зверху. Чашолистки пропрасовують великим гачком на підлозі твердій подушці.
Листя троянд мають яйцеподібну форму з гострим кінчиком і дрібними зубчиками по краях. Поверхня їх шкіряста, блискуча, найчастіше приглушеного темно-зеленого кольору. Листя троянди чайно-гібридних сортів можуть мати червонувато-коричневий колір. Для букетика зазвичай виконують три листи: один центральний та два бокових, які дещо менше першого. Всі три листа готового трилисника повинні лежати в одній площині.
Складання троянди можна починати після того, як виготовлена сердцевинка і загофрированы всі пелюстки і чашолистки. Перед складанням слід зробити надсічки на бісектрисі нижнього кута пелюсток троянди (довжина надсічки від 7 до 12 мм в залежності від розміру пелюстки).
При складанні беруть серцевиною за цветоножку в ліву руку, змащують її нижню частину клеєм і повертають квітконіжкою вгору. Правою рукою прикріплюють перший ряд однотипних пелюсток до сердцевинке так, щоб роздвоєний «хвостик» пелюсток як би обіймав цветоножку під сердцевинкой.При цьому кожна пелюстка першого ряду додатково закріплюють двома витками нитки, не обриваючи її. Пелюстки повинні бути рівномірно розподілені навколо серединки і при цьому не закривати тичинок.У другому ярусі пелюстки віночка приклеюють в проміжках між пелюстками першого ряду.Змащують клеєм нижню частину пелюсток, хвостиками обхоплюють цветоножку. Нитку закріплюють і промазують клеєм після другого ярусу пелюсток. Інші пелюстки троянди приклеюють в тому ж порядку. Останні пелюстки в троянді повинні бути трохи відігнуті назовні. Неприпустимо при складанні троянди розтягувати місце прикріплення пелюсток вздовж квітконіжки, воно має бути зосереджена в одному місці - під сердцевинкой. При конусної сердцевинке внутрішні пелюстки прилягають до неї щільно і повністю її приховують.Інші пелюстки можуть бути прикріплені з деяким зазором завдяки надсечке на нижньому кінці пелюстки. На просушку троянду вішають за стебло вниз віночком.Остаточно троянду оформляють, прикріплюючи під зовнішніми пелюстками чашолистків п'ять, які приклеюють і рівномірно розподіляють навколо стебла. Стебло повинен бути оповитий папером до складання троянди. Під чашолистками, крім того, виконують чашечку з зеленої вати, просоченої клеєм і намотують навколо квітконіжки. Зверху чашечку промазують клеєм і, якщо це потрібно, додатково підфарбовують тушшю в тон чашолистків.
Бутон троянди збирають аналогічно. Чашолистки у одних сортів троянд щільно облягають бутон, в інших обвисають уздовж стебла. Стебла троянди, бутона і трилисника виконують окремо і зв'язують у букетик.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 646
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|