Понеділок, 06.01.2025, 20:05
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
|
|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Підготовчі роботи
Крахмаление тканин і ниток
Тканина крохмалять у сухому вигляді після фарбування в основний колір. Для крахмаления шовкових і синтетичних тканин зазвичай застосовують желатин, а для бавовняних - картопляний крохмаль. Застосування крохмалю для шовку не рекомендується із-за того, що він втрачає блиск і частково яскравість забарвлення. Тканина крохмалять до певної жорсткості - вона повинна після сушіння шарудіти, як пергаментний папір. Деталі квітів з недостатньо накрохмаленої тканини погано формуються при обробці гарячими інструментами і краю їх швидко куйовдяться.З перекрахмаленной тканиною також важко працювати - желатин і крохмаль прилипають до гарячого інструменту. Неправильно накрохмалену тканину можна відіпрати, попередньо замочити в холодній воді, і накрохмалити заново.
Для приготування розчину столову ложку желатину заливають склянкою холодної води в невеликій емальованому посуді. Через годину посуд з желатином ставлять у каструлю з киплячою водою і, помішуючи, доводять його до повного розчинення. Потім суху тканину змочують у гарячому розчині желатину, злегка віджимають її (щоб не капало) і вішають на мотузку, прикріплюючи за один край прищіпками. Як мотузки краще використовувати капронову жилку, яка легко відмивається від желатину гарячою водою. Розміри шматків тканини при цьому не повинні перевищувати 50 х 30 см, так як з великими шматками працювати незручно.
Мнущиеся тканини краще змочувати розчином желатину на столі з пластиковим покриттям або на клейонці, втираючи в тканину з обох сторін теплий розчин рукою або жорсткою кистю. Таким же чином обробляють тканина клейстером з картопляного крохмалю. Крохмальний клейстер заварюють так, щоб він мав густоти сметани, був прозорим і не мав грудок.
Для товстих і пухких тканин розчин желатину повинен бути слабким і, навпаки, для дуже тонких тканин (капрон, нейлон) концентрованим.
Накрохмалену злегка вологу тканину гладять. Якщо вона пересохла, її кладуть на 1 - 2 хв між двома вологими рушниками. Крохмалити і сушити тканина зручно на рамках з дерев'яних рейок (див. рис. 13). При такому способі сушіння тканину можна не прасувати.
Оксамит і панбархату крохмалять тільки з вивороту, втираючи долонею трохи теплий розчин желатину. При цьому стежать за тим, щоб розчин не просочувався на лицьову сторону. Ці матеріали можна крохмалити також клейстером з крохмалю або сумішшю розчину желатину і клейстеру. Обрізки оксамиту крохмалять, приколів їх кнопками до фанери або дошки (без натягання). Панбархат краще крохмалити і сушити в п'яльцях або на рамці, щоб ворс його не прим'яти. Якщо шматок панбархата занадто малий, його приметують до шматка низькою тканини ворсом вгору і обметують зрізи зигзагоподібної рядком на швейній машині.Потім вирізують непридатну тканина по внутрішньому контуру шва, оголивши виворітну сторону панбархата. Після цього комбінований шматок тканини натягають в п'яльця або на рамку і крохмалять з виворітного боку панбархата з подальшою його просушуванням.
Накрохмалені шматки матеріалу зберігають у поліетиленових пакетах, розсортувавши їх за кольором. Оксамит і панбархату краще згорнути в рулончики і перев'язати тасьмою.
Нитки, призначені для виготовлення тичинок, після підфарбовування (якщо вона необхідна) і просушування крохмалять. Для цього їх навивають на рамку (відстань між витками 2 см) і змащують за допомогою пензлика розчином желатину або крохмальним клейстером. Для виготовлення золотих ниток в розчин желатину додають бронзову фарбу (пудру). Нитки залишають на рамці до повного висихання, потім їх зрізають ножицями, викидаючи відрізки ниток в місцях перегину їх на рамці.
Фарбування прикладних матеріалів
Білу цигарковий або креповую папір фарбують з обох сторін м'якою кистю або ватним тампоном на склі. Сушити папір можна на газеті.
Вату фарбують гарячим розчином анілінових барвників для бавовняних матеріалів, причому кип'ятіння не обов'язково. Злегка віджавши, кладуть вату для просушування на газету і періодично перевертають її.
Манну крупу фарбують в блюдце. До двох чайних ложок манки додають половину чайної ложки рідкої туші потрібного кольору або концентрованого спиртового розчину анілінового барвника. Після цього суміш перетирають пальцями до рівномірного забарвлення манки і залишають в блюдце для просушування. Таким же чином фарбують пшоно і сухий крохмаль.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 880
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|