Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
|
Пелюстки і листя
Обробка гарячими інструментами. Обробку пелюсток гарячими інструментами, тобто всі операції по наданню пелюсткам певної закінченої форми, часто називають одним словом - гофрування.
Гофрування пелюсток є, мабуть, найбільш складним і вимагає великої уваги операцією у виготовленні квітів. Освоєння її дається поступово, у міру накопичення досвіду. Насамперед, щоб не спалити і не зіпсувати пелюстка, необхідно перевірити нагрів інструменту на білому шматку тканини. Слід також пам'ятати, що при недогріву інструменту не буде досягнутий бажаний результат. Пелюстки перед гофрування слід злегка зволожити, що істотно полегшує роботу і покращує якість гофрування.Для зволоження не рекомендується пелюстки обприскувати водою, як білизну, щоб уникнути появи на них плям і набряків. Краще всього покласти пелюстки між двома вологими рушниками на кілька хвилин. Природно, чим товща тканина пелюсток, тим довше вони повинні зволожуватися, але тримати тривалий час в рушниках пелюстки не слід, так як мокрий желатин прилипає до інструментів. Кожна пелюстка обробляють, поки він не висохне, інакше він може деформуватися.
При описі виготовлення букетиків будуть наведені особливості гофрування пелюсток і листя для квітів кожного окремого виду. А зараз зупинимося на загальних прийомах гофрування пелюсток різними інструментами.
Бульки. Зволожений пелюстка кладуть на м'яку гумову або поропластовую подушку і натискають на нього зверху нагрітої булькой, одночасно обертаючи її навколо осі ручки в ту і іншу сторону. На пелюстці при цьому виходить поглиблення у вигляді частини кулястої поверхні. Чим сильніше натискати на ручку бульки, тим воно буде глибше. Якщо ж при цьому просувати бульку уздовж (або поперек) пелюстки, можна отримати заглиблення овальної форми. Булькой часто користуються для створення хвилястих країв пелюстки. Для цього по краю пелюстки роблять дрібні поглиблення почергово з лицьового боку і з вивороту.Після проведення по краю пелюстки не-великий булькой, він отогнется.
Ножі (одинарні та подвійні). Зазвичай деталі квітів обробляють ножами на жорсткій гумовій подушці. Лезо ножа при гофрировке повинне бути перпендикулярно до площини подушки. Для отримання гофрованої поверхні наносять спочатку канавки на лицьовій стороні аркуша, потім лист перевертають виворотом вгору і роблять канавки в проміжках між лицьовими канавками. Слід додати, що якщо розташувати лезо ножа паралельно поверхні подушки і рухати його, як правило, на себе, то лист буде плоским.Якщо ж одночасно з ковзаючим рухом ножа повертати його ручку від себе, то краї аркуша будуть загинатися вгору. Напрямок ліній гофрування повинно бути вказано на выкройках деталей квітів. Середню жилку на аркуші найчастіше проводять вузьким подвійним ножем.
Гачки. Для отгибания краю пелюстки його кладуть на напівжорстку подушку і проводять гачком по краю. Чим сильніше натиск на гачок, тим сильніше закручується край.
Для плавного гофрування краю гачком продавлюють канавки, розташовуючи їх на пелюстці радіально (перпендикулярно до дотичної краю пелюстки) через рівні відстані. Довжина канавок залежить від загальної форми пелюстки. Натиск на гачок біля краю пелюстки роблять сильнішими і послаблюють його до центру пелюстки. Потім, перевернувши пелюстка виворотом вгору, виконують такі ж канавки в проміжках між лицьовими канавками. Після цих операцій краю пелюстки стануть хвилясто-гофрованими. Розміри хвиль гофрування залежать від діаметра дроту гачка.Гачком виконуються довгасті опуклі і увігнуті поверхні на пелюстках. Часто гофрировку гачком застосовують у поєднанні з гофрування ножем. Наприклад, на лицьовій стороні пелюстки проводять кілька радіальних канавок одинарним ножем, а з вивороту між цими канавками роблять опуклості гачком. Таким же чином часто гофрують листя. Якщо взяти пелюстка двома пальцями лівої руки за нижній кінець і як би витягати його з-під гачка (тканина під гачком розтягується), можна отримати красиву вигнуту форму. При завивці пелюсток хризантем і їм подібних кольорів також застосовують гачки.
Прасування. Ними працюють так само, як і гачками, але у вузьких місцях пелюсток і листя, де довгими гачками працювати незручно або зовсім неможливо. Найчастіше прасочками працюють на напівтвердої подушці.
Конуси. При формуванні кольорів типу дзвіночок вістря конуса направляють до нижнього кінця квітки. При цьому бічна поверхня конуса колоподібно вигладжує розтруб віночка. Цю операцію виконують на напівтвердої подушці.
Шпатель. Цей інструмент замінює гачок з тонкого дроту і служить для гофрування поверхні і країв пелюсток і листя. З допомогою шпателя можна швидко і красиво загофрировать листя, завдаючи їм дрібні канавки з вивороту через невеликі проміжки, тобто як би штрихуя поверхню листа. Таким же чином обробляють окремі місця пелюсток або їх краю, зазначені на кресленнях викрійок.
Пінцет. Затискаючи нагрітим пінцетом край пелюстки, можна відігнути його. Для цього пелюстка витягують з затиснутого пінцета пальцями лівої руки за нижній його край і одночасно повертають пінцет від себе. Таким же чином можна виконати і поздовжні канавки на пелюстках. Однак при такому способі гофрування можна легко висмикнути нитки тканини з краю пелюстки, тому працювати потрібно обережно, рухи повинні бути плавними. Випадково висмикнуті нитки відрізають ножицями.
Особливо слід сказати про гофрировке пелюсток і листя з оксамиту або панбархата. На оксамитових деталях квітів перед гофрування злегка пригладжують ворс великий булькой у напрямку до верхньої частини пелюсток і листя. Потім обережно булят з лицьової сторони або вивороту, не зрушуючи пелюстки з місця. При булении з лицьової сторони бульку не обертають, а проводять нею за напрямком ворсу, щоб не порушити положення ворсинок. Зовнішні краї пелюсток відгинають тільки в бік вивороту, щоб у квітці її не було видно.
Фактуру панбархата по можливості необхідно зберігати (не пригинати ворс). Опуклості на панбархатных пелюстках краще створювати з допомогою булек, а одинарним ножем з вивороту. Для цього потрібно покласти злегка зволожений з вивороту пелюстка ворсом вниз на полумягкую подушку. Потім, злегка притиснувши пелюстка вздовж лівої сторони ножем, витягують його пальцями лівої руки з-під ножа, одночасно піднімаючи лівий край пелюстки вгору. Пелюстка приймає при цьому опуклу форму, а ворс лише злегка пригинається.
При роботі з пелюстками з матеріалів з люрексом (наприклад, парчі) вигладжування з лицьового боку слід проводити в напрямку ниток люрексу, щоб уникнути перекосу або розриву.
|
Категорія: Квіти з тканини | Додав: (23.04.2016)
|
Переглядів: 453
| Рейтинг: 0.0/0 |
Щоб не забути адреса сторінки і поділитися з друзями, додайте собі в соцмережі.
|